08.06.2015

Koniec roku szkolnego - czas na nagrody :)Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a wraz z końcem roku wyczekiwane wakacje. Jest to dzień niezwykły i wyjątkowy.
W tym dniu przedszkolaki i uczniowie otrzymują nagrody za udział w różnych konkursach, za specjalne osiągnięcia i sukcesy, a czasem po prostu są to upominki na koniec roku szkolnego, które mają podkreślić, że jest to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka, dobrze jeśli takie upominki są także miłą niespodzianką na wakacje.


Książki znakomicie odnajdują się w roli nagród, kochają je mali i duzi, dlatego zarówno nauczyciele jak i rodzice decydują się właśnie na nie. Wspaniałe jest też to, że na okładce można umieścić dedykacje, gratulacje czy życzenia, co sprawi, że dana lektura stanie się czymś więcej, wyjątkową pamiątką na całe życie. Księgarnia Edukacyjna.pl proponuje wiele różnych tytułów, które umilą koniec roku szkolnego zarówno przedszkolakom jak i dzieciom starszym, książki które łączą przyjemne z pożyteczny, które spodobają się zarówno dzieciom jak i rodzicom, wychowawcą.

Dla najmłodszych coś co w naszym domu się sprawdza rewelacyjnie i pozwoli nawet w wakacje poćwiczyć główkę i rączkę:


Szlaczki z wesołej paczki - to lubią dzieciaczki (książka + plastikowa wkładka + marker)
Zawarte w tej publikacji ćwiczenia grafomotoryczne przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym.
W osiągnięciu tych celów pomoże zawarta w książeczce wkładka do pisania. Pozwoli w każdej chwili wytrzeć nieudaną pracę i zacząć wszystko od nowa, a powtarzanie ćwiczeń usprawni płynność ruchów ręki dominującej.

Literki dla Romka i Elki (książka + plastikowa wkładka + marker)
Prezentowane w tej publikacji ćwiczenia pozwalają dziecku nabyć sprawność manualną. Strzałki pokazujące kierunek linii, uczą ich właściwego kreślenia, zaś sposób konstruowania szlaczków pozwala na pisanie całej linii bez odrywania ręki, przez co dziecko ćwiczy ruch ciągły potrzebny później podczas pisania wyrazów.

Całość podzielona jest na dwie części. Pierwsza zawiera ćwiczenia przygotowujące do nauki pisania, które można wykorzystać przez okres realizacji materiału programowego, kiedy nie wprowadza się jeszcze liter. Druga zaś pomoże opanować poprawne pisanie każdej kolejnej litery oraz jej połączeń w sylabach i wyrazach.
Dla ciekawskich znalazłam nietypowe i skierowane do dzieci słowniki:Mój pierwszy słownik frazeologiczny (oprawa twarda)
To staranny wybór najciekawszych związków frazeologicznych; przystępne wyjaśnienia sprawią, że książka stanie się nieodłączną pomocą w nauce. Każde hasło zilustrowano zabawną historyjką z życia bohatera - Marka, którego perypetie językowe są przezabawne! Dowiaduje się on, co znaczy mieć węża w kieszeni, szuka dziury w całym, a często ma ubaw po pachy!

Słownik czyta się jak książkę, a kolorowe, zabawne ilustracje uprzyjemniają lekturę. 
Mój pierwszy słownik ortograficzny (oprawa twarda)
Przeznaczony jest dla najmłodszych użytkowników języka polskiego. Zawiera 1500 haseł - wyrazów, które są najbardziej potrzebne dzieciom. Do każdego słówka został podany wzór prawidłowego podziału na sylaby, a formy odmiany podane są pełnymi wyrazami.

Absolutna nowość na rynku wydawniczym! Słownik zawiera zestaw najważniejszych i najciekawszych przysłów, które zostały wyjaśnione w prosty i przystępny sposób. Do każdego hasła dopisana jest ciekawa scenka czy historyjka, która prezentuje dane przysłowie. Książka aż tryska humorem!
Czy też może coś z klasyki literatury szkolnej lub inne ciekawe tytuły dla starszych uczniów:

Jednak na książkach możliwości się nie kończą , inną znakomitą alternatywą są  gry edukacyjne, które pozwolą nie tylko miło spędzić czas, ale i pomogą wyćwiczyć logiczne myślenie, koncentrację, pamięć, spostrzegawczość oraz  umiejętność rywalizacji np.
 Każdy obrazek składa się z 4 części w kształcie kwadratów. Po poprawnym ułożeniu wszystkich elementów dziecko otrzyma 12 obrazków ze zwierzętami.

Dodatkowym elementem samokontroli są ramki na brzegach kwadratów, które po prawidłowym ułożeniu całego obrazka powinny dać zamknięty wzór. Układanka ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację i logiczne myślenie. Konieczność manipulowania i prawidłowego zestawiania części obrazków (kwadratów) ćwiczy także sprawność ręki i małą motorykę.
Podobna do poprzedniej układanki jednak o innej tematyce. Dzięki układance dziecko uczy się nazywania i rozpoznawania kształtów owoców i warzyw. Ułożone obrazki mogą być pomocne w ćwiczeniach i zabawach rozwijających sprawność językową dzieci, które na ich podstawie mogą poznawać i utrwalać nowe słowa, tworzyć rozbudowane zdania, opisy, a nawet dłuższe historyjki. Obrazki mogą także być materiałem przydatnym w nauce języków obcych, np. przy wprowadzaniu czy poszerzaniu słownictwa.LABIrynt to uniwersalna gra logiczna dla graczy powyżej 6. roku życia. Charakteryzuje się prostymi zasadami, ale mocno aktywizuje wszystkich graczy. To chyba jedyna gra planszowa, w którą jednocześnie może grać nawet 35 osób.
Grając w LABIrynt dzieci nabywają i utrwalają umiejętność orientacji na płaszczyźnie. Uczestnicząc w rozgrywce ćwiczą też koncentrację, logiczne myślenie, przewidywanie i wyciąganie wniosków.
Dorosłym, którzy sięgną po LABIrynt, gra dostarczy wiele emocji i umożliwi intelektualną rywalizację, ponieważ wymusza skupienie, podzielność uwagi przy kontrolowaniu ruchów swoich przeciwników oraz przewidywania posunięć tak, aby samemu jak najszybciej dojść do celu. Jest w niej duża losowość, która generuje zaskakujące sytuacje. W połączeniu z wielością kombinacji sprawią one, że każda rozgrywka jest niepowtarzalna.
 Jeśli więc jako wychowawcy czy rodzice z "trójek klasowych" stoicie właśnie przed wyborem, co zakupić dzieciom ze swojej grupy albo klasy na koniec roku szkolnego, to polecam zajrzeć na stronę Edukacyjna.pl , gdzie wybór tytułów jest bardzo szeroki i gdzie na pewno każdy znajdzie coś ciekawego, w dodatku w naprawdę dobrych cenach.


UWAGA, UWAGA !!!
Na hasło Kusiątka (wpisane w formularzu zamówienia) otrzymacie 5% rabatu. Dodam, że większość produktów obecnie już jest przecenionych o 5%, więc tym samym zyskujecie 10% obniżki na te właśnie produkty.
Co więcej od niedawna przy płatności elektronicznej koszt przesyłki wynosi jedynie 10 zł, a jeżeli koszt zakupu wyniesie więcej niż 180 zł, koszt przesyłki jest ponoszony przez księgarnię.
Myślę, że warto :)
Książek ani gier, które zabiją nudę i umilą czas nigdy zanadto, zwłaszcza wyjątkowych i w dobrej cenie :)

4 komentarze:

 1. Słowniki wpadły mi w oko :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze przyznam że mi też :) Nagrody nagrodami ale tak całkiem prywatnie :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. My bylibyśmy zachwyceni takimi nagrodami :)

   Usuń

Zostaw po sobie ślad.
Dziękuję, za każde pozostawione słowo! :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...