Kubuś Puchatek - lektura aktualna od zawsze i na zawsze

by - maja 19, 2017


Kubuś Puchatek to jedna z ukochanych bajek wszech czasów. Każdy go zna, kojarzy, rzesze dzieci kochają go bezgranicznie, mimo  że to tak naprawdę miś o bardzo małym rozumku. Niezwykłe i magiczne to momenty kiedy można wraz z własnymi pociechami wrócić do niemal wyrytych w pamięci, słów, zdań, mruczanek. Bo choć animowane wersje maja swój urok, to jednak pierwowzór to pierwowzór, a książka to nie tylko przesuwające się przed oczami obrazki i kolejne kadry. Książka ma duszę i jest cząstką autora, autora który miał niezwykły dar tworzenia opowieści które nie przemijają. Najbardziej tęskniłam za tym właśnie wydaniem które wydawnictwo Nasza Księgarnia wznowiło. Ta kreska ilustracji, ten układ rozdziałów, ta czcionka, wszystko dokładnie tak jak zostało zapisane w mojej pamięci. Czytając tą książkę czułam się jakbym odbywała powrót w przeszłość .
Niesamowite przeżycie, które gorąco polecam. 
To wydanie pokazuje, że choć czasy się zmieniły, dzieci są takie same i mimo nawału barw i bodźców przyciągają je także tradycyjne czarno białe grafiki. Nostalgiczne, tajemnicze i za razem bardzo ciepłe. 
Samej treści chyba nikomu przytaczać nie trzeba. Jest to opowieść o chłopcu imieniem Krzyś oraz o jego największym przyjacielu misiu, imieniem Kubuś Puchatek. Oczywiście nie są to jedyne postacie jakie poznamy, przygody wraz z głównymi bohaterami przeżywać będzie też przemądrzały Sowa, nieśmiały i strachliwy Prosiaczek, rozbrykany Tygrysek, nadopiekuńcza Kangurzyca, wiecznie ponury Kłapouchy, gderliwy Królik oraz ciekawskie Maleństwo. Jak widzicie autor zebrał tu bardzo ciekawe zestawienie najrozmaitszych ludzkich cech i przywar i pokazała, że mimo różnic i wad jakie posiadamy możemy się dogadać i wspólnie się bawić, żyć,działać.
Fascynujące przygody, wciągająca i nigdy chyba się nie nudząca fabuła.Wzruszające, pełne liryzmu przygody Krzysia i jego przyjaciół w Stumilowym Lesie. 
Niezwykłe ilustracje Ernesta H. Sheparda oraz doskonały przekład Ireny Tuwim sprawiają, że od wielu lat książki o Krzysiu, Puchatku, Kłapouchym i Prosiaczku należą do ulubionych lektur dzieci i młodzieży. W naszym domu czytana już po raz 4 w całości. Chyba pora sięgnąć po część drugą zatytułowaną Chatka Puchatka. 

forma wydania: książka papierowa 
oprawa: broszura
ilustrator: Ernest H. Shepard
tłumacz: Irena Tuwim
rok wydania: 2017 
liczba stron: 144 
format: 140x202 mm 
przedział wiekowy: 0-10

A może spodoba Ci się także

1 komentarze

  1. Właśnie mam zamiar kupić to wydanie, a także kontynuację 😊 Dziękuję za dokładną recenzję. Tego właśnie szukałam ❤
    Pozdrawiam serdecznie!
    www.calm-inside-the-storm.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.