Kolejne inspiracje świąteczne by Wojtuś

by - marca 31, 2015


Inspiracji ciąg dalszy.
Pogoda brzydka, Święta zapowiadają się zimne, deszczowe (o ile nie białe i śnieżne) i ponure więc zapraszamy Was do tworzenia z nami :)
Oto zamknięcie naszej pięknej naściennej galerii.
Cudownie się prezentuje i nikt nie przechodzi koło niej obojętnie, zachwytom nie ma końca a dzieci rosną z dumy.
Polecamy posiadanie takiej ściany z całego serca :)
1) Zmartwychwstanie

Tematyka Drogi Krzyżowej, Ukrzyżowani, Zmartwychwstania i Wniebowstąpienia bardzo na czasie w naszym domu. Nie ma dnia żeby nie było 100 pytań do, dlatego dużo tworzymy w tym temacie, to ułatwia zrozumienie i pojęcie tematu dla dziecka bardzo trudnego. Cały czas jestem na etapie pracy nad książeczką o narodzinach i śmierci bo temat jest rolowany non stop. Wczoraj w tv była Pasja od której nie mogliśmy Wojtka oderwać, co bardziej drastyczne sceny musieliśmy przełączyć ale dotrwał do końca i usnął.

Dwie skalne góry, jedna to Golgota druga to grobowiec.
Golgota wraz z krzyżami w tle. Grobowiec z odsuniętym głazem i Jezus Zmartwychwstały.
Jezus to naklejka a promienie to metalizowany papier kolorowy.2) Jajo folią malowane
Folie bąbelkową pocięłam na małe prostokąty, Wojtuś malował je na różne kolory i odbijał na dużym wyciętym jajku. Potem wielkie jajo nakleiłam na czystą kartkę i piękna Wielkanocna pisanka jak malowanie !3) Witraż
My stworzyliśmy Golgotę ale w ten sposób można stworzyć dowolny obraz.
Folia do laminowania jako baza, ramka wraz z górą oraz krzyżami z czarnego kartonu oraz kawałki prasowanej bibuły w dowolnych kolorach jeszcze klej magic i bierzemy się do dzieła.
Klej lekko rozcieńczyłam z wodą, smarujemy folie i kleimy bibułę wszędzie tam gdzie nie będzie czarnego kartonu. Potem nakładamy czarny szablon i gotowe. Dobrze jest przyłożyć pracę czymś ciężkim na noc ponieważ lubi się pofalować schnąc.Życzymy udanej i twórczej zabawy :)

A może spodoba Ci się także

4 komentarze

  1. Podziwiam, że Wojtuś chce tak siedzieć i tworzyć te wspaniałe prace :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jej jaki fajnie , że w ogóle chce , bo moja ma 2 latka i9 miesięcy ,ale ciężko ją zatrzymać na moment by pomalowała jedną kolorowankę . Masz zdolnego synka :)
    http://zapiskicodziennosci.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.