04.03.2016

Łamigłówki mądrej główki 6-8 lat


Im więcej dziecko wie, im więcej się uczy, im więcej przyswaja różnorodnych logicznych zagadek tym bardziej je lubi, jest bardziej żądne kolejnych wyzwań. Ja w dodatku jestem przykładam na to iż to zamiłowanie nigdy nie mija. 
Dziś na tapecie książeczki aktywizujące dla dzieci w wieku 6-8 i 7-9.  
Jedna skierowana bardziej na tok matematycznych działań, druga nastawiona na kształtowanie logicznego myślenia trzecia w końcu poprawiająca sprawność umysłową. 
Stanowią bardzo zgrany zespół i naprawdę ciekawie się przeplatają i uzupełniają. 
Mój 5 latek jest dopiero na samym początku przygody z nimi, co oznacza, że trafiliśmy doskonale. Książeczki pozostaną z nami na dłuższy czas i będą nam towarzyszyć zapewne aż do czasu gdy Wojciech stanie się uczniem.Moje pierwsze działania matematyczne
Wydawnictwo Siedmioróg
Ilustracje Joelle Dreidemy
Liczba stron 64
Oprawa miękka
Papier offset
Format B5
Ta książeczka z kolei to zadania głównie matematyczne jest ich ponad sto i są bardo różnorodne. Oczywiście poziom trudności wzrasta. Zaczynamy od zadań najprostszych aby kolejno się piąć i sięgać na szam szczyt.  Zadania są dostosowane do możliwości dziecka w wieku 6 – 8 lat. 
Zadania polegają na  na zliczaniu możliwości, rozumowaniu dedukcyjnym, dociekaniu i spostrzeganiu. Podczas rozwiązywania zadań dziecko rozwija i doskonali wiele różnych umiejętności, jak: zdolność skupienia uwagi, czytanie ze zrozumieniem poleceń, analizowanie problemów, budowanie hipotez i ich weryfikacja, dedukcja i wyciąganie wniosków, dostrzeganie podobieństw, analogii i hierarchii.
 
Ładna przyjena dla oka, ciekawa dla młodego odbiorcy szata graficzna. Czytelne polecenia. 
Matematyka ćwiczona jest tu pod różnym kątem i na wiele sposobów. Ta różnorodność pomaga przełknąć wiedzę niemal niezauważalnie czerpiąc z tego wiele radości i satysfakcji. 
Wprowadzane nowości są stopniowo i dobrze wytłumaczone. Myślę, że to jedna z lepszych matematycznych książeczek z zadaniami na rynku.
 


Uczę się logicznego myślenia
Wydawnictwo Siedmioróg
Autor Roger Rougier
Ilustracje Joelle Dreidemy
Liczba stron 64
Oprawa miękka
Papier offset
Format B5

100 zdań dostosowanych do umiejętności i możliwości dzieci w wieku wczesnoszkolnym pomiędzy 6-8 rokiem życia. Super jest to, że stopień trudności wzrasta, nie ma chaosu, wiedza rośnie wraz z każdą kolejną stroną. Dziecko więc będzie motywowane a jednocześnie pobudzane do podejmowania kolejnych trudniejszych stopni wtajemniczenia. Daje nam to możliwość sprawdzanie nie tylko posiadanej wiedzy ale i potencjału jakie posiada nasze dziecko. Takie podejście pozwala łatwo dostosować się do umiejętności dziecka i wychwycić słabe punkty nad którymi warto popracować. Podczas rozwiązywania zadań dziecko rozwija i doskonali wiele różnych umiejętności, jak: zdolność skupienia uwagi, czytanie ze zrozumieniem poleceń, analizowanie problemów, budowanie hipotez i ich weryfikacja, dedukcja i wyciąganie wniosków, dostrzeganie podobieństw, analogii i hierarchii, zdolność przewidywania oraz przejawianie własnej inicjatywy.
Książeczka podąża za szkolnym programem więc pozwala nam wyjątkowo zdolnym dzieciom otwierać nowe możliwości a tym które nie nadążają za programem pomóc i na spokojnie w domu rozpracować temat.
50 zadań na poprawienie sprawności umysłowej
Ilustracje Katarzyna Kołodziej, Artur Piątek
Liczba stron 48
Oprawa miękka Papier offset
Format B5

Zadania jakie uwielbiałam będąc dzieckiem. Burza mózgu i iskrzenie neuronów na najwyższym poziomie edukacyjnym i przyjemnościowym. Logika, jasność myślenia, błyskotliwość, spostrzegawczość umiejętność odnajdywania odpowiedzi. Cierpliwość i koncentracja, wytrwałe dążenie do celu. To wszystko się przyda a łatwo nie będzie. Książka ma za zadanie dostarczyć najmłodszym dzieciom mądrej i rozwijającej rozrywki, ucząc je poprzez zabawę logicznego myślenia, elementów arytmetyki i geometrii - i robi to celująco.
Książka została opracowana przez zespół wybitnych specjalistów od nauczania początkowego.
Taki trening dla szarych komórek potrzebny jest w każdym wieku ale dla młodego jakże chłonnego umysłu jest wyjątkowo potrzebny.
Wspaniała rozrywka na długi godziny :)


Książki z tej serii Łamigłówki mądrej główki zostały zredagowane przez autorów podręczników szkolnych i mają być zarówno narzędziem do utrwalania i pogłębiania wiedzy zdobytej w szkole, jak i przedmiotem inteligentnej i rozwijającej zabawy. Każda książka z serii porusza zagadnienia specyficzne dla określonego wieku ucznia.


 A teraz kto mi odpowie na pytanie ile całych czarnych pól zasłania piesek ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw po sobie ślad.
Dziękuję, za każde pozostawione słowo! :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...