Rekordy zwierząt

by - marca 10, 2016

Dziś książka która stała się hitem prezentowym 5 urodzin Wojtusia (drugim po rowerze :P).
Czytają ją wszyscy mali, średni i duzi. Zresztą już Wojtek o to dba bo każdy nowo przybyły gość musi mu ją poczytać. Każdy odkrywa w niej co innego i dla każdego jest pełna tajemnic. 
Alusia będąca na samym początku przyswajania drogi przyrodniczej odkrywa, że gekon i kameleon, żaba i ropucha, pelikan i bocian to nie to samo. Wojtuś jest już ciekawy samych rekordów, chce wiedzieć kto w czym jest najlepszy, poznaje też stworzenia których do tej pory nigdy nie widział. Oczarowany jest też komputerowymi grafikami wnętrza niektórych zwierzaków. My wczytujemy się w szczegóły, odkrywamy świat i wiedzę która potrafi zaskoczyć.
Ta książka to zdecydowanie jedna z tych pozycji która powinna się znaleźć w każdym, absolutnie każdym domu. Po pierwsze, ze względu na treść i niekończące się w zasadzie zasoby wiedzy jakie posiada, po drugie ze względu na naprawdę zjawiskowe i zapierające dech, zdjęcia. Kadry tak niesamowite, że ciężko za pierwszym razem odłożyć książkę nie kartkując jej strona po stronie od A do Z. 
Bliżej tych niesamowitych stworzeń nie można już być chyba, że w kontakcie bezpośrednim :)


 Kilka pierwszych stron to wstęp. Wprowadzają czytelnika w świat fauny tego świata. Wspominają o stworzeniach które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Mówią o różnorodność, tak wśród samych zwierząt jak i warunków w jakich żyją.
Następnie przechodzimy do meritum.
Informacje o zwierzętach są pogrupowane w czterech działach: Zadziwiająca budowa, Talenty zwierząt, Historie z życia i Nadzwyczajne zmysły.
 
To książka która przybliża sto najbardziej zadziwiających istot na Ziemi: najszybszych, najsilniejszych, najniebezpieczniejszych, najmocniejszych, najmniejszych, najbrzydszych i najgłośniejszych.

 

Każdy dział to prawdziwa skarbnica zaskakujących i fascynujących faktów z życia ssaków, ptaków, gadów, płazów, ryb i bezkręgowców. Ponieważ rekordy podążają w rożnych kierunkach mamy tu naprawdę intrygujący przekrój przez wszelakie ziemskie gatunki.
 Dodatkowym atutem jest bardzo przejrzysta i czytelna oprawa graficzna. Wszytko jest schematycznie poukładane. Najważniejesz informacje są widoczne na pierwszy ruzt oka. A treść jest krótka i treściwa. Wszytko jest pozamykane w ramki i tworzy zgraną całość. 
Tekst wzbogacony jest wykresami co zwraca uwagę i jest fajnym elementem każdej ze stron. Na koniec działu są zawarte zestawienia i ciekawostki na temat rekordzistów w wyróżnionych kategoriach.
Zdjęcia które w niezwykły sposób pobudzają ludzką, nie tylko dziecięcą wyobraźnię. Zwierzaki ukazane w swoim otworzeniu. Czasem zatrzymane w ruchu, czasem ukazane w przekroju wewnętrznym. Bardzo trafnie i umiejętnie dobrane są grafiki, po to aby pokazać to czym dane zwierze umie zachwycić. 
Szkielet żyrafy na którym widać, iż tak jak człowiek posiada zaledwie 7 kręgów. Czaszka węża pokazująca jak działają jego zęby i dlaczego ofiara nie może się wydostać. Przekroje żeremia czy termitiery aby unaocznić to co nie widzialne okiem nawet z bliska.
Fazy lotu sowy, po prostu olśniewająca rozkładówka ! 
Mistrzostwo !Wisienką na torcie jest wykonanie. Wielkoformatowe wydanie, naprawdę gruba, solidna, lakierowana oprawa. Strony książki również są fajnej grubości, ze śliskiego papieru który pięknie podkreśla niezwykłość zawartych w jej wnętrzu kadrów. Wspaniały pomysł na prezent, dla każdego, bez względu na wiek.

REKORDY ZWIERZĄT
Format: 229x274
Oprawa: Twarda
Liczba stron: 256
Wiek czytelnika: 9-11 lat

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.