Skrzat przyroda i ekologia

by - marca 02, 2016


Była MATEMATYKA, był JĘZYK POLSKI, gimnastykę ze skrzatem przeprowadzamy do tej płyty PIOSENKI DLA PRZEDSZKOLAKA, plastycznie się rozwijamy każdego dnia a więc cóż nam pozostało z wczesnoszkolnej edukacji o czym jeszcze nie pisałam.
PRZYRODA !

Przyroda i podpięta pod nią ekologia bo to tematy mocno ze sobą powiązane i żyjące w ścisłej symbiozie. 
Ucząc się o przyrodzie i poznając ją, nie sposób pominąć istotne fakty na temat dbania o nią i szanowania naszego otoczenia.Ćwiczenia uzupełniające dla uczniów klas II-III
Ilustrator: Joanna Babula
Kategoria wiekowa: 7 – 9 
Format: 200x285 mm
Objętość: 120 str.
Oprawa: miękka klejona
Cena sugerowana: 7,92 zł

  Polecam dla dzieci potrafiących już samodzielnie pisać. Jest tu dużo sprawiających radość i dających w moim odczuciu moc satysfakcji zadań, poleceń i celów. Co prawda zagadnienia przyrodnicze można poruszać również z przedszkolakiem i pisać za niego, bo na taką wiedzę nigdy za wcześnie, ale uważam, że książkę do uzupełnienia należy pozostawić dziecku, bo ten zeszyt ćwiczeń może stanowić naprawdę cenną pamiątkę i być źródłem zapisków nie tylko wiedzy przyrodniczej ale i różnorodnych przemyśleń czy analiz dziecka.
„Ze Skrzatem przez cały rok” to zestaw ćwiczeń przeznaczony dla uczniów klas II-III. Może być wykorzystany na zajęciach dodatkowych w klasie lub do pracy w domu. Materiał ćwiczeniowy został ułożony zgodnie z kalendarzem szkolnym. Ćwiczenia są więc podzielone na pory roku co fajnie rozplanowuje nam całość i możemy z dzieckiem podróżować strona po stronie. Pomiędzy zadania i polecenia związane z porą roku wplecione są przeróżne ogólne zagadnienia przyrodnicze. 
Kartki są nacięte więc można je łatwo odłączyć i pracować na nich poza zeszytem.
Zaproponowane ćwiczenia mają na celu poszerzenie wiedzy i utrwalenie poznanych partii materiału. Rozszerzają zasób słownictwa dziecka, uczą logicznego i kreatywnego myślenia.
 Prześledźcie moje zdjęcia a zobaczycie jak rozległa i jak różnorodna wiedza jest tu poruszona.
Naprawdę solidnie przygotowana pozycja. 
Pierwsza książeczka pokazuje dziecku poprzez ciekawostki i zabawy jak dbać o najbliższe nam środowisko. Jak i dlaczego warto to robić. Druga skupi się na segregowaniu odpadów. 
Dzieci zdobędą tu wiedzę na temat nowoczesnej ekologi, nauczą się rozpoznawać różne ekologiczne symbole. Dowiedzą się nawet co można stworzyć z recykling-owych produktów (choć po taką wiedzę wystarczy od czasu do czasu odwiedzać Kusiątka :P).  Eko skrzat nauczy dzieci skąd się biorą zanieczyszczenia powietrza i wytłumaczy dlaczego powinno się oszczędzać wodę.  
Moc ciekawych łamigłówek, krzyżówek, odnajdywania różnic, labiryntów i wiele innych zabaw które uwielbiają wszystkie dzieci.

W każdej książce pełno obrazków do wypełnienia kolorem, obie książeczki stworzone z ekopapieru który cudownie łapie kolor i świetnie nadaje się do zapełniania barwami. A w środku każdej z książeczek dodatkowo gra, quiz małego ekologa, dyplom oraz naklejki które jeszcze uatrakcyjniają zabawę. 
Dzieci są jedyną nadzieją naszej planety. Jeżeli będą świadome zagrożeń oraz tego jak mogą pomóc naszej planecie i ludzkości, wyrosną na mądrych i rozumiejących problem dorosłych ludzi.


Autor opracowania: Kinga Macias
Ilustrator: Agata Nowak
Seria wydawnicza: Akademia ekologii
Kategoria wiekowa: 6 – 9 
Format: 200x285 mm
Objętość: 32 str.
Oprawa: miękka szyta
Sugerowana cena: 5,52 złAutor opracowania: Kinga Macias
Ilustrator: Agata Nowak
Seria wydawnicza: Akademia ekologii
Kategoria wiekowa: 6 – 9
Format: 200x285 mm
Objętość: 32 str.
Oprawa: miękka szyta
Sugerowana cena: 5,52 zł 

Eko Skrzat zaprasza do zabawy małych i dużych :)

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.