Twój Anioł z nieba

by - kwietnia 24, 2016

Wojtuś uwielbia pytać, jego naturę filozoficzną zna każdy kto pobył z nim ciut dłużej, domownicy, przedszkolanki, najbliżsi znajomi i krewni. Oczywiście najczęściej źródłem wszechwiedzy jestem ja i nie jestem pewna czy skończenie dwóch fakultetów filozofia+teologia, przygotowałoby mnie na pytania z jakim dane jest mi stawić czoła. Rzecz nie jest prosta bo odpowiedź musi być bardzo kompetentna a w dodatku prawdziwa, bo otóż kolejną cechą Wojtka jest to iż koduje każde słowo. Zatem jeżeli pomyliłabym się w zeznaniach nic nie zostanie pominięte, tak więc nie warto ściemniać bo każde potknięcie zostanie zauważone a prawda i tak będzie musiała wyjść na jaw. Kwestie wiary, religii i ogólnie pojętego sensu bycia i istnienia są na porządku dziennym i łatwo nie jest. Dlatego bardzo lubię zaglądać na stronę wydawnictwa Promic bo zawsze znajdę tam publikacje które Wojtkowi objaśnią kilka kwestii ale i ja coraz więcej wiem i uczę się na bieżąco. Oczywiście niech Was nie zmyli to co napisałam, to nie jest tak, że czytamy i uff głód wiedzy został zaspokojony. Książki raczej rozbudzają go i powodują iż świadomość się rozrasta i nabiera kształtu ale pytaniom nie ma końca.
Kiedy tylko Promic wydaje nowość dla dzieci, jedno jest pewne musi się ona znaleźć na naszej półce bo będzie na bank strzałem w 10. Promic to jedno z tych wydawnictw do którego mam bezwzględne zaufanie co do literatury dziecięcej. Dorosłą półkę dopiero bardzo nieśmiało zgłębiam :)
Twój Anioł z nieba
To seria 4 książeczek tworzących fajną zgraną całość i których nie wyobrażam sobie rozdzielać. To znaczy jeszcze ja jak ja ale Wojtek, był załamany, że nie wyciągam jak królika z rękawa, kolejnych tomów. Przyznam szczerze, że zainteresowanie tymi tytułami przerosło moje oczekiwania, bo wszystkie 4 tytuły połknęliśmy, na prośbę Wojtka, za jednym wieczornym podejściem. 
64 strony x 4 razem = 256 -> zdecydowany rekord.
Twój Anioł z nieba to przezabawna, przygodowa seria opowiadań o przygodach Antka Dobrzyńskiego oraz jego Anioła Stróża, który nieopatrznie już w pierwszej książce wpada w dziurę pomiędzy chmurami i ląduje wprost na drzewie, rosnącym przed oknem pokoju swojego podopiecznego. Zarówno Antek jak i jego Anioł są małymi chłopcami, obaj dopiero wszystkiego się uczą i każda książka to dla obu pewna lekcja życia, a przy okazji również dla młodego czytelnika. Antek uczy się jak być dobrym człowiekiem, dlaczego nie warto kłamać, chodzić na skróty albo dlaczego czasem powinno się poprosić o pomoc. Anioł stróż z kolei uczy się jak najlepiej opiekować się swoim podopiecznym, jak go dobrze prowadzić. Chłopcy stają się przyjaciółmi już podczas pierwszego spotkania, można rzec że to bratnie dusze. A Antek jak każdy chłopiec czasem coś spsoci, czasem zdarzy mu się minąć z prawdą albo nie mieć ochoty podzielić się tym co najlepsze z drugim człowiekiem. Książki są ciepłe i wesołe, wprowadzają dziecko w świat ważnych i problematycznych aspektów tak z punktu widzenia ludzkiego jak i duchowego. Naprawdę wspaniała seria która w prosty i dostępny sposób przekazuje dzieciom dlaczego warto być dobrym, miłosiernym i że czasem zło jest przystrojone w piękne szatki ale nigdy nie warto go słuchać.

Opowiadania życiowe i głębokie ale na takim poziomie językowym, że pojmie je już 5 latek z punktu widzenia dziecka lekkie i bardzo przyjemne. Mój Wojtek przynajmniej jest zachwycony i mocno zawiedziony, że seria to tylko 4 tytuły. Także z tego miejsca ślę, w imieniu mojego synka, śliczny uśmiech do autora o nie poprzestanie na tych 4 tomach :)Tom pierwszy
ANIOŁ STRÓŻ IDZIE DO SZKOŁY
Wyobraźcie sobie, że w drodze do szkoły Anioł Stróż wpada w dziurę między chmurami i… z hukiem spada na drzewo rosnące tuż przed oknem pewnego chłopca. Jak szybko się orientuje ten chłopiec jest właśnie jego ziemskim podopiecznym. Antek początkowo jest zszokowany tym spotkaniem, ale kto by nie był...
Chłopcy świetnie razem się bawią, no ale Anioł przecież musi wracać do nieba, tylko jak...
Czy Antek zdoła pomoc Aniołowi ? Jaka z tej przygody wyniknie nauka ?Tom drugi
KLUB ANIOŁÓW STRÓŻÓW
Antek chciałby zrobić prezent chłopcu z rodziny uchodźców którzy przybyli do parafii. Tylko co ma mu podarować? Wzywa więc na pomoc swojego Anioła Stróża, a ten przybywa z całym klubem aniołów. Wspólnie starają się znaleźć prezent, który Antek ofiaruje naprawdę z serca.
Jak się okazuje to bardzo trudne zadanie. Koniec końców Aniołki przekonują chłopca, że jeżeli chce ofiarować coś pięknego musi dać coś z czego on sam ucieszyłby się najbardziej. Jednak na tej lekcji się książka nie kończy, bo okazuje się, że przedmioty nie mają mocy, że prawdziwy podarunek, ten bezcenny polega na czymś zupełnie innym...

Tom trzeci
TAJEMNICA OKULARÓW SERCA
Antek dzisiaj mocno narozrabiał. Brnąc od kłamstwa do kłamstwa, ściągał na siebie jedną katastrofę za drugą. Na szczęście, zjawił się Anioł Stróż w okularach serca na nosie.
Oto historia o tym, do czego służą te dziwne okulary?  Tu nie zdradzę nic, bo wszystko bym zepsuła, ale naprawdę ciekawa i zaskakująca historia i piękne podsumowanie :)

Tom czwarty
SUPERANIOŁ
Tym razem Antek zapomniał przygotować się do sprawdzianu z matematyki. Kiedy przestraszony tuż przed lekcją próbował powtórzyć materiał, zjawił się tajemniczy… anioł i zaproponował pomoc…
Oto historia o tym, dlaczego należy się strzec… każdego nieznajomego!
Całe szczęście, że Antek ma wspaniałego Anioła Stróża który walczył o niego do utraty tchu, a resztą zajął się już Archanioł Michał :)
TWÓJ ANIOŁ Z NIEBA TOM I, II, III, IV
autor: Edmond Prochain
tłum: Lilla Danilecka
wydawnictwo: Promic
oprawa: miękka
format: 135 x 185 mm
liczba stron: 64
Przedział wiekowy: 6-10 lat (to moja opinia)

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.