Festiwal iluzji - optyczne triki dla dzieci

by - października 24, 2016


Kiedy byłam ośmiolatką na urodziny dostała książkę Disneya z iluzjami optycznymi. 
Nie wiem dokładnie jaka to była książka ani na czym polegała jej magia. Jedyna co pamiętam to to, że kiedy długo wpatrywało się w stronę pełną chaosu zaczynała ona nabierać trójwymiarowych właściwości i ukazywała się właściwa treść w niej ukryta. Byłam oczarowana tą książka, prawdziwa magia która się działa za pomocą siły umysłu była zachwycająca. Dlatego też kiedy wśród nowości pojawił się tytuł 
Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych czyli książka pełna optycznych iluzji dla dzieci (i nie tylko) wiedziałam, że znajdzie się w naszym domu!
Taka lektura to gwarancja świetnej zabawy i frajdy :)


Ponad 25 niesamowitych magicznych sztuczek i iluzji optycznych to naprawdę fajne zestawienie. W dodatku całość jest przedstawiona jako pokaz magii co dodatkowo pobudza wyobraźnię. Główny bohater robi dla nas show w którym dzięki naszemu umysłowi sprawimy że nic nie będzie tym i takie jak się wydaje. Obraz to podstawowa forma przekazu tej publikacji ale nie zapomniano też o wskazówkach autorki co do tego co i jak należy uczynić aby magia zaczęła się dziać. Ilustracje są rewelacyjne i cały układ książki bardzo nam się podoba.

Plusem jest też to, że czytelnik mocno się angażuje i koncentruje, zwłaszcza ten mały. Minus jest taki, że małe dzieci mogą mieć problem z zobaczeniem niektórych iluzji, choć są i takie triki optyczne z którymi radzi sobie moja 3 latka, więc można założyć, że książka będzie rosła wraz z dzieckiem. 
Bardzo ciekawe i zdecydowanie niecodzienne doświadczenia w które warto zagłębić się razem z dziećmi.

Wydawnictwo IUVI
Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 32
Wymiary: 21.5x28.0x0.5 cm

A może spodoba Ci się także

1 komentarze

  1. Lubię takie iluzjonistyczne czary mary... Fajna książka :-)

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.