Atlas dla dzieci z mocą naklejek

by - listopada 13, 2016


Atlas dla dzieci z setką naklejek, barwnymi ilustracjami, podstawowymi i dostosowanymi do potrzeb najmłodszych informacjami, z obrazkami do wyszukiwania, z przedstawicielami poszczególnych narodowości, z flagami to naprawdę fajne i przyjemne wprowadzenie dziecka w świat geografii. To książka po którą dzieci bardzo chętnie sięgają same bo jest ciekawa, kolorowa i sprzyja długim rozmowom oraz atrakcyjnie spędzonemu czasowi. Doskonały sposób aby wciągnąć już najmłodsze dzieci w eksplorowanie świata i to bez obaw gdyż całokartonowa publikacja pozawala na wertowanie strona po stronie dziesiątki razy bez uszczerbku na jakości. 
Atlas dla najmłodszych z prawdziwego zdarzenia. Tę książki można zgłębiać nawet z najmłodszymi przedszkolakami i już po kilkukrotnej lekturze nasze pociechy będą znały całą masę ciekawostek na temat naszego globu. Czym niejednokrotnie Was zaskoczą.


Naklejki to zawsze wielka atrakcja choć w przypadku tj publikacji równorzędna z możliwością wyszukiwania, odkrywania, pokazywania, opisywania, nazywania itp itd. Jednym słowem zabawie nie ma końca, czysty fun połączony z mimowolną edukacją. Przy okazji główka pracuje, rączki ćwiczą motorykę małą, a koordynacja oko ręka i spostrzegawczość też działają na wysokich obrotach. 
Wewnątrz książeczki znajdziemy 9 rozkładówek a na nich mieszkańców państw wraz ze strojami regionalnymi oraz flagami, elementy flory i fauny charakterystyczne dla danego kontynentu, zabytki, cuda natury. Punkty na każdym kontynencie które powinny nam się z nimi kojarzyć i które warto zapamiętać. Na dole każdej rozkładówki znajdziemy też ciekawostki które możemy przeczytać starszym dzieciom. Książka bowiem jest stworzona na tyle sprytnie aby rosnąć wraz z dziećmi i dostosowywać się do ich możliwościom rozumienia. Z Alą bawimy się w proste wyszukiwanie szczegółów oraz naklejkomanie podczas gdy Wojtuś chce wiedzieć więcej i zadaje dużo dojrzalsze pytania, zaskakując nas swoją pamięcią, spostrzegawczością i wiedzą.
Poza 7 rozkładówkami przedstawiającymi poszczególne kontynenty znajdziemy jeszcze jedną podnoszącą świadomość dzieci co do odpowiedzialności jaką każdy z nas posiada wobec naszego globu. Pokazuje ona jak możemy się opiekować naszą planetą i jak o nią dbać. Oczywiście w kilku słowach i bardzo prosto, tak aby każdy przedszkolak zrozumiał i co ważniejsze zapamiętał.
Pierwsza rozkładówka natomiast wprowadza nas w tematykę świata. Pokazuje nam wnętrze ziemi, kierunki świata, wszystkie kontynenty w jednym miejscu oraz kilka innych ważnych i istotnych faktów i ciekawostek odnośnie kuli ziemskiej i jej funkcjonowania. 
Zanim geografia na stałe wpisze się w plan zajęć dzieci, warto edukować je poprzez zabawę i  publikacje takie jak ta. Pokazując im jak ciekawa może być geografia i ułatwić im późniejszą naukę. Im więcej dzieci dowiedzą się dziś tym mniej będą musiały wykuć za kilka lat, a tym samym głód wiedzy będzie rósł a nauka szkolna miejmy nadzieję nie zabije radości z odkrywania.

Autor: praca zbiorowa
Strony: 9, 
Format: 24x26,5 cm
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Olesiejuk
Kategorie: mapy, plany, atlasy, dla dzieci
Oprawa: książka całokartonowa

A może spodoba Ci się także

3 komentarze

  1. Wspaniały ;) taki kolorowy. My mamy puzzle mapę świata też rewelacyjne są

    OdpowiedzUsuń
  2. no swietny powiem Ci ze ostatnio zakupiłam w biedronce za pare groszy rewelacja Natalka zachwycona teraz naklejamy naklejki gdzie jakie zwierzatko mieszka potem chce na szafie zawiesic:) pierwszy raz takie cos robimy a ona az fruwa;) Monika Flok

    OdpowiedzUsuń
  3. oo super, też ostatnio moi chłopcy fascynują się geografią...

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.