Bajkowi bohaterowie w książkowej wersji

by - listopada 09, 2016


Wydawnictwo Egmont na jesienne a być może raczej zimowe mikołajowo - choinkowe dni wypuściło na rynek całą plejadę publikacji książkowych bardzo atrakcyjnych dla najmłodszych  (choć nie tylko ) odbiorców. Dziś trzy z nich nakierowane na postacie z kreskówek oraz ich perypetie. Wszystkie trzy celująco odnalazły się w naszym domu choć to chyba nikogo nie dziwi. Pociąg Tomek, Bob Budowniczy i Kucyki Pany to postacie niemalże kultowe i nie trzeba ich ani nikomu przedstawiać ani polecać :)
Dzieciom się oczy świecą na sam widok okładek,przyciąganie jest wielkie i tak w gruncie rzeczy nie do końca nawet się liczy sama zawartość tak mocno jak pro dziecięca tematyka. Każde dziecko ma swoje ukochane bajkowe postaci i chciałoby je wiedzieć wszędzie również poza ekranem. Dlatego te książeczki tak świetnie się przyjmują.Seria wydawnicza Bajeczna 
Bohater / Program wydawniczy Bob Budowniczy 
Oprawa TWARDA 
Liczba stron 128

Ta książeczka to super wydanie przede wszystkim dla fanów Boba. Jest to książkowe wydanie kilku bajkowych odcinków z unowocześnionej serii bajek o słynnym Budowniczym. Wojtuś oglądał kilka z nich wcześniej jak się okazało podczas czytania, co wywołało jeszcze większy zachwyt,. Dzieci to taki ciekawy wynalazek który się cieszy jak zna zakończenie a najlepiej całość opowiadania na pamięć. Ja się przyznaje bez bicia, nie jestem fanką tego typu wydań, ale nie ja tu powinnam służyć za wskaźnik atrakcyjnością lektury, a moje dzieci znacząco go podwyższają. Nie jeden wieczór z rzędu słyszę "Mamo poczytamy Boba". Książeczka jest ładnie wydana zawiera sztywną gąbkowatą okładkę no i ilustracje które są kadrami z kreskówki. Język jest prosty i "bajkowy", jest to po protu ubrana w słowo pisane fabuła wybranych odcinków. Fajny pomysł na oswojenie z książkami fanów bajek ekranowych i wciągnięcie ich w świt słowa pisanego. Przeczytamy tu o koparce która chciała zrobić betonowy koktajl, dowiecie się o tym, że należy czytać instrukcje, oraz że warto walczyć o własne marzenia, oczywiście popierając to ciężką praca. Co oczywiste wyczytamy także, że razem raźniej i prościej a wspieranie się i praca zespołowa jest dużo przyjemniejsza i bardziej owocna niż działanie w pojedynkę.dodaj recenzję książka
Seria wydawnicza My Little Pony
Bohater / Program wydawniczy My Little Pony
Ilustrator Hasbro
Oprawa TWARDA
Liczba stron 216

Kucyki Pony to prawdziwy fenomen w naszym domu, choć nie tylko one jako, że niemal identyczna sytuacja jest ze Spider manem oraz Star Warsami. Otóż Alusia kacykowej bajki chyba nigdy nie widziała w wersji ekranowej a za konikami przepada i uwielbia je bezmiary. No cóż Pony już swoje latka mają, przeszły w tym czasie kilka metamorfoz i choć animacja jest znacznie młodsza niż samo narodzenie się kucykowych postaci, zasłużyła na uwielbienie. Sama przyznać muszę, że o fabule i bohaterach dowiedziałam się dopiero z niniejszej publikacji, a lektura wciągnęła mnie na dobre. Książka która dziś bowiem blogu, to nic innego jak Kucykowe Kompedium Wiedzy Wszelakiej. Począwszy od historii rozwoju Pony, poprzez elementy sztuki ich rysowania, po przewodnik po głównych bohaterkach, postaciach drugoplanowych a także po samym Ponyville. Jest to niesamowita podróż i dostanie się do świata kucyków również za kulisy, co jest niezwykła przygodą. Książka ze względu na zawartą wiedzę przeznaczona dla bardziej świadomych młodych wielbicielek (i być może również wielbicieli) Equestrii, które będą mogły świadomie zagłębić się w zakamarki kucykowego świata i zabłysnąć olśniewającą wiedzą wśród koleżanek. 
a publikacja to zbiór szkiców, zdjęć, wywiadów i opowieści o tworzeniu niesamowitej krainy Equestrii. I choć książka nie jest z pewnością skierowana do 3 letnich wielbicielek kucyków jak i zresztą w mojej opinii sama kreskówka, to Alusia jest zachwycona posiadaniem na własność tego wydania. Jako 100% fanka wszystkiego co urocze, rozkoszne i pięęęękne i dziewczęce spędza nad tą książka długie godziny, wpatrując się w bajecznie kolorowe ilustracje. Cudowne kolekcjonerskie wydanie, zresztą jedyne takie na rynku. Jeżeli macie więc w domu lub rodzinie fankę Equestrii myślę, że taki prezent to murowany zachwyt i oczarowanie. 

dodaj recenzję książka
Bohater / Program wydawniczy Tomek i przyjaciele
Oprawa TWARDA
Liczba stron 24

Ostatnia na dziś pozycja, w zasadzie nie jest nawet książką, choć z pozoru ją przypomina. Jednak po otworzeniu okazuje się, że jej wnętrze kryje w sobie uniezwyklą niespodziankę która jest gwarancją świetnej i jedynej w swoim rodzaju zabawy. Jest to zdecydowanie pozycja dla fanów Tomka, wielbicieli pociągów i motoryzacji. Książka okazuje się bowiem jedynie atrapą która tak na prawdę jest pudełeczkiem zawierającym matę do zabawy. Matę przedstawiająca wyspę Sodor, wraz z jej infrastrukturą i torowiskiem po którym każdego dnia dzielnie przemykają zaprzyjaźnione pociągi z Tomkiem na czele. Do maty nie zapomniano dołączyć tekturowych pociągów, grubego zawiadowcy a także helikoptera który uatrakcyjni naszą przygodę z tą publikacją. Z jednaj strony mata a z drugiej krótkie informacje na temat bohaterów i elementów tej niezwykłej rozkładanki. Mata jest stworzona z wielką precyzją i jestem pewna, że dostarczy wielu niezapomnianych wrażę, jej rozmiar zachwyca, a po zabawie wszystko mieści się w niewielkich rozmiarów niby-książeczce. 
Bardzo estetyczne, solidnie wykonanie i dopracowane wydanie a sam zamysł genialny. Doskonały na mikołajkowy prezent. Tomek już mknie po torach wyspy Sodor, czy macie ochotę przyłączyć się do niego ?


Komu spodobały się dzisiejsze nowości niech nas odwiedza. Egmont w tym miesiącu naprawdę zaskoczył, mikołaj szykuje się niezwykle atrakcyjny pod względem literackim, tym bardziej, że listopad w wydawnictwie zapowiada się równie ciekawie :)

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.