Pajęcza sieć DIY

by - listopada 15, 2016Dziś zapewne już ostatnia jesienna praca w tym roku, ale dzięki dziełu Wojtkowym, można powiedzieć śmiało, że całoroczna. Bo pajęczyna i pajączek w barwach jesieni to wytwór maminy natomiast Super Spider Man to już interpretacja pajęcza Wojtusia. Jedynym jesiennym w zasadzie elementem jest kasztan który celująco nadaje się na centrum pajęczej sieci. Praca wymaga pewnych manualnych umiejętności i wprawy. Tym samym jest dobra dla starszaków lub dzieci szkolnych. Nie zaprzeczam, że ja też się zrelaksowałam przędąc pajęczą nić.


Do wykonania pracy potrzebujemy:
- Kasztana
- 5-10 patyczków do szaszłyków (im więcej tym więcej pracy)
- Włóczek w wybranych kolorach

Dodatkowo musimy też mieć do stworzenia pajączka:
 - kasztana i 4 kolejnych patyczków do szaszłyków,

Do stworzenia SPIDER MANA:
 - kołka do wieszaka, 
- farbek akrylowych
- niebieskiego drucika kreatywnego


Zaczynamy od nabicia kasztana patyczkami. Ja swojego nabiłam 8 patyczkami a Wojtkowego 5 bo to mniej pracy. Dodatkowo moje miały oryginalna długość a Wojtusiowe były skrócone, znów mniej pracy i krótszy czas koncentracji na zadaniu. Krótsze patyczki też łatwiej owijać jeżeli ma się krótkie rączki.
Zaczynamy od zawiązania jednej z nitek na jednym z patyczków przy samym kasztanie. Nitkę teraz okręcamy wokół kolejnych patyczków zawsze od dołu. Oczywiście sieć może mieć jeden kolor,przy czym czy większej ich liczbie jest ładniej, ciekawiej i bardziej różnorodnie.  
Ja wybrałam barwy jesienne,Wojtuś Spidermanowe :PKiedy jedna włóczka się kończyła związywałam ją z kolejnym kolorem i tkałam dalej.Pajączek to kasztan na wylot przebity włóczką kończącą sieć a także patyczkami do szaszłyków odpowiednio skróconymi oraz leciutko złamanymi. 

Wojtusiowi jak widać,pomylił się w pewnej chwili kierunek owijania, ale efekt i tak jest wspaniały a duma ogromna. Spidermana zrobiłam z kołka do robienia wieszaków, którego obwiązałam dwoma drucikami kreatywnymi imitującymi rączki i nóżki.


Gotowe :)

A może spodoba Ci się także

4 komentarze

 1. Extra i chociaż nienawidzę pająków to Wasz jest bardzo sympatyczny (y) Szczególnie, że jego wykonanie to wspaniałe ćwiczenie dla małych rączek!

  OdpowiedzUsuń
 2. Musze konstrukcje zrobic super wam to wyszlo

  OdpowiedzUsuń
 3. wow, ekstra. Super zabawa a przy tym ćwiczenie rączek..

  OdpowiedzUsuń
 4. u nas to jeszcze moja by nie pałała do tego ;0 a spidermen wymiata;) Monika Flok

  OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.