Szkoła to dla nas tegoroczna nowość. Pierwsza klasa nie stawie licznych wyzwań, dlatego jeszcze Wojtek ma siłę i czas na inne dodatkowe domowe zadania. Nie zawsze oczywiście ale są dni kiedy nie jest zupełnie zmęczony i mamy jeszcze domowe pole do popisu. Przyzwyczajony do codziennej pracy, zawsze działa w dniach wolnych od szkoły. Czy to weekendami czy też podczas świat.
Z Alicją jest jeszcze lepiej, bo jako pięciolatka, bardzo mało pracuje w szkole, głównie się bawi. Więc kiedy zjawia się w domu to jest żądna wyzwań.
Wielkie Księgi są cudowne pod wieloma względami ot choćby takim, że wrzucamy dwie książki do plecaka czy walizki Wielką Księgę Pierwszaka oraz Wielką Księgę Przedszkolaka i nie muszę już pamiętać i rozważać co trzeba z dziećmi potrenować. Nie muszę myśleć żeby zabrać Alusi szlaczki, kolorowanki i czytanki a Wojtkowi coś z matematyki, odrobinę przyrody, łamigłówki i coś do treningu czytelniczego, bo oto wszystko mamy w jednej zgrabnej publikacji. Dziecko może iść kolejno ale może też skakać i wybierać to na co w danej chwili ma ochotę. Uwielbiam te książki za ich czytelność, przejrzystość, mądre i merytorycznie doskonałe podejście do wszechstronnej edukacji dzieci. Gruba oprawa i nie tak duży format sprawiają, że książki się nie niszczą a za razem są podręczne. Wielkim atutem są kolorowe ilustracje i piękne grafiki, które dzieci kochają.
Dużo lepiej im się pracuje na publikacjach wypełnionych barwą niż na czarno-białych zeszytach aktywizacyjnych. Rewelacyjne jest uzupełnienie lektur wierszami i tekstami polskich autorów.
My je traktujemy jako czytanki, jednak są one także fajną lekturą do poduszki. Mądre krótkie, ciekawe i wartościowe, pełne pozytywnego przekazu i właściwych postaw.
Publikacja przeznaczona jest dla dzieci, które zaczynają naukę czytania i pisania. Ćwiczenia zawarte w książce pomagają poznać wszystkie litery polskiego alfabetu, poprawnie je zapisywać, łączyć w wyrazy i zdania. Dziecko uczy się czytać ze zrozumieniem sylaby, zdania i dłuższe teksty. Dodatkowo poznaje reguły ortograficzne oraz zagadnienia gramatyczne.
Jest to zgodne z postawą programową i ją uzupełnia. Poza edukacją językowa jest tu też edukacja matematyczna. Dzieci zapisują cyfry, działania, rozwiązują zadania tekstowe. Różnorodne zadania matematyczne uczą logicznego myślenia i koncentracji uwagi. W publikacji zawarto różnorodne ćwiczenia matematyczne obejmujące: zadania z treścią, ćwiczenia w liczeniu, gry i zabawy logiczne, zadania dotyczące mierzenia, ważenia, obliczeń pieniężnych. Rozwiązywanie tego typu zadań doskonali u dzieci nie tylko umiejętność liczenia, ale także ćwiczy spostrzegawczość i koncentrację.
Nie zapomniano też o uwielbianych przez dzieci zadaniach i łamigłówkach takich jak krzyżówki, rebusy, dorysowywanki, kolorowanki, dopasowanki.
Publikacja przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i jest dostosowana do ich możliwości manualnych i percepcyjnych. Moim zdaniem znakomita publikacja dla starszych przedszkolaków. Która nauczy dzieci logicznego myślenia, analizy i syntezy, wprowadzi w świat szlaczków i pierwszych literek, a także bazowych zadań i pojęć matematycznych. Przeliczanie, klasyfikowanie, umiejętność wskazywania różnic i podobieństw, uczy pojęć przestrzennych, dopasowywanie cieni.
Bystrość, trening motoryki, wszechstronna wiedza na poziomie małego dziecka to wszystko niezwykle istotne elementy. Dodatkowo zawarte kolorowanki rozwijają zdolności plastyczne, ponieważ odwołują się do naturalnej radości tworzenia charakterystycznej dla dzieci w tym wieku.
Książeczka zachęca do mówienia, np. o swoim dniu, porach roku, wspólnej zabawie, a historyjki obrazkowe uczą określania przyczyn i skutków danego zdarzenia. Fajnie odnoszą się do codzienności domowej i przedszkolnej dzieci. Pozwalają budować wypowiedzi i uczą formułować zdania.
Dodatkowo rozwija koncentrację uwagi, poszerza wiedzę o otaczającym świecie.
Znakomicie przygotowane i dostosowana do różnych poziomów dzieci w jednym wieku.
Pomagają poszerzyć kompetencje, zaciekawić nauką i niosą pomoc rodzicom w edukacji domowej.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.