Strony

18 lut 2021

Ukryte Działania Szatana - Wydawnictwo Promic


"Jedno zauważyłam: że tam jest najwięcej dusz, które nie dowierzały, że jest piekło"

Św. Faustyna

Diabeł - co do jego istnienia nie ma wątpliwości. Bogu dzięki, że jest on tylko stworzeniem, wyjątkowo silnym, wyjątkowo inteligentnym, o mocy czysto duchowej ale jednak jedynie stworzeniem. Więc jest niczym pył, nie godny nawet zdmuchnięcia w obliczu Boga. Ludzie wolą go nie dostrzegać, nie myśleć o nim i poniekąd, jest to słuszne nie ma o czym myśleć, bo całą swą uwagę należny skupić na kierunku wręcz odwrotnym. Jednak nie zmienia to faktu, że należy mieć na uwadze stale jego obecność i jego liczne a jakże bardzo podstępne sposoby manipulowania ludzkim istnieniem. 

Im więcej czytam, im więcej wiem tym bardziej ufam bogu i strach znika. Jedyne co mnie zaskakuje to wszechstronność i obecność tego nieczystego ducha, w każdej niemal dziedzinie ludzkiego życia. Zdecydowanie nie ma się kogo bać, przesłuchałam dwa audiobooki nie żyjącego już watykańskiego egzorcysty i jedno jest pewne, szatan jest niczym pies na uwięzi, spuszczony tylko na tyle na ile Bóg mu zezwoli. Naszą zaś rolą jest czuwać i nie pozwalać temu psu się do nas zbliżać. Bez naszej woli ni jak nami nie pokieruje i nie zaszkodzi. 

Książka którą chciałam Wam dziś pokazać jest bardzo ważna. Dlaczego? Bo otwiera oczy, pozwala sobie uświadomić powagę problemu i dzięki temu skutecznie go omijać i eliminować. Moim zdaniem przeczytać powinien ją każdy, kto chce osiągnąć spokój wewnętrzny. Oczywiście wiem, że temat ten może się wydawać przerażający ale to jest typowe podejście, które można by podsumować powiedzeniem "strach ma wielkie oczy". Jeżeli na samą myśl o diable jest Wam słabo to myślę, że trzeba to głęboko przemodlić, bo odwaga to nic innego jak przemodlony lęk. Tymczasem omijanie tematu, nie dostrzeganie go i próba ominięcia nie sprawi, że on przestanie istnieć. 

Cały spryt diabła polega na jego taktyce, on się nie ujawnia, on działa w ukryciu, ma największy wpływ tam gdzie ludzie myślą, że go nie ma i gdzie go wypierają ze swojej świadomości.  Ta książka pokazuje to bardzo mocno i uświadamia jego wstrętne zakusy. Dowiemy się z jej treści nie tylko jak działa wróg, ale co się dzieje kiedy już człowiek się wciągnie w jego grę a także jak konkretnie można walczyć ze złem. W tej publikacji opisano nie tylko biblijne fakty, ale też współczesne historie zmagań ze złem, konkretne przykłady zagrożeń duchowych, a także sposoby obrony przed nieprzyjacielem. Ponadto umieszczono wybór modlitw, które przynoszą skuteczny ratunek.

Myślę, że mamy w ręku niezastąpioną pomoc, którą warto przeczytać choćby raz i wziąć sobie za drogowskaz.

„Człowiek nie może żyć w religijnej pustce. Gdy słabnie wiara w Boga, to szuka on powodzenia w magii i pogańskiej obrzędowości, a konsekwencje tego mogą być straszne” – z wywiadu z ks. Szaniawskim z 2006 r.
 

Znalezione obrazy dla zapytania: wydawnictwo promic logo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.