07.06.2016

Profesor Rozumek - łamigłówki i zagadki


Powoli szykuję zbiór wakacyjnych książeczek z zadaniami. Kiedy pogoda dopisuje spędzamy czas na zewnątrz wcale nie wracając do domu. I tak od 6 do 22 cieszymy się naturą i sobą. Kiedy przedszkole odpoczywa od dzieci a dzieci rozpiera energia podwórkowe harce są najlepszym sposobem na radosne i bezspięciowe spędzanie dni. W wydawnictwie Niko odnalazłam serię książeczek która rozwija i uczy ale nie skupia się stricte na edukacji matematycznej czy polonistycznej. Mamy tu po trosze wszystkiego a zestawienie są bardzo różnorodne, jeżeli chodzi o obręb danej książeczki. Same tytuły różnią się pomiędzy sobą nieznacznie, a różnice starałam się uwidocznić na zdjęciach pokazując w książeczkach to czego nie ma w pozostałych. Ciekawym i nietypowym urozmaiceniem zadań są załączone do 2 spośród 4 tytułów gry planszowe. Takie zwykłe standardowe ale dzieci bardzo takie gry lubią zwłaszcza gdzieś w trasie podczas odpoczynku fizycznego, kiedy w przerwie można wygrać z rodzicami :)


Seria zawiera szereg zagadek i łamigłówek, zawiera zadania dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Każda z książeczek to 32 strony z bardzo lubianymi przez dziećmi ćwiczeniami.
Dzięki łamigłówkom rozwijają się procesy myślowe, dzieciaczki pracują nad motoryką małą trenując grafomotorykę oraz kolorując. Łamigłówki to także koncentracja, bystre oczko, i wysiłek dla szarych komórek który odbywa się poprzez zabawę i świetnie spędzony czas.  
Odnajdziecie tu szyfrowanki, krzyżówki, odnajdywanie cieni, podobieństw, różnic, labirynty a także różne ciekawostki o otaczającym nas ale i odległym świecie.

Do łamigłówek i zwierzyńca załączone są naklejki, do bajkowych zagadek i zoo zagadek dołączoną mamy grę planszową. Którąkolwiek książeczkę wybierzecie zawsze znajdziecie w środku coś co dodatkowo motywuje. Naklejki to zawsze u nas strzał w 10, natomiast wspólna gra po wykonaniu jakiejś partii zadań może być najlepszą nagrodą pod słońcem.
Książeczki są częściowo czarno-białe a częściowo kolorowe, ogólnie podoba mi się szata graficzna, przejrzysty i czytelny układa. Jedno zadanie na jedną stronę to rewelacyjne rozwiązanie. Dziecko skupia się na tym co wykonuje w danym momencie i nie jest rozpraszane. Bardzo podoba mi się też jakość i grubość papieru.

2 komentarze:

Zostaw po sobie ślad.
Dziękuję, za każde pozostawione słowo! :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...