Sorter na kredki, inny niż wszystkie - Blue Sky

by - września 23, 2020

Zawsze podobały mi się kolorystyczne sortery do kredek. Po pierwsze wprowadzają duży ład i porządek, tak na biurku jak i w samej pracy z kredkami. Wiele łatwiej jest tworzyć obrazki, mozaiki, czy też wypełniać kolorowanki zwłaszcza te dla dorosłych gdzie właśnie dobieranie odcieni jest tak istotne, jeżeli każdy dział kolorystyczny ma swoje miejsce. 

Kolejnym wielkim plusem takiego sortera jest jego piękny, niezwykle estetyczny wygląd, stabilność. Naprawdę zjawiskowo się prezentuje w dziecięcym pokoju. Zwłaszcza, że wykonanie przez Blue-Sky jest zawsze na najwyższym poziomie i nie mam mowy o fuszerce.

Jednak jeżeli by się na tym możliwości zestawu kończyły, to nie było by zanadto fascynująco. 

I tu mam doskonała wiadomość dla wielbicieli sprzętów edukacyjnych o wielu możliwościach a nie jednym przeznaczeniu. Z sorterem można bowiem, poza układaniem kredek wedle kolorów, robić multum rozmaitych zabaw i zajęć. Już sam fakt, że obok kubeczków są tu dobrane kolorystycznie kulki, które wedle uznania mogą być wtyczkami lub wkrętami jest świetną atrakcją, dającą sorterowi miano logistycznej zabawki i manipulacyjnego sprzętu nie tylko dla najmłodszych.

Tak naprawdę jest to doskonałe narzędzie terapeutyczne dla dorosłych (po udarach, czy starszych osób), u których praca nad precyzja dłoni jest bardzo potrzebna, przyda się tu tak samo wtykanie czy wkręcanie kulek, jak i układanie kubeczków a potem największe wyzwanie kolorowanki.Zestaw zawiera solidną, ciężka podstawę w której jest miejsce na 12 kubeczków oraz 12 odpowiadających im kolorystycznie kul, które mogą być wedle uznania wkręcane lub wtykane. Oczywiście sortery można też nabyć w mniejszej gamie barw ale u nas zdecydowanie zapotrzebowanie było na sprzęt maksymalny. Po pierwsze, kredki są posortowane w 100% a po drugie, praca Kuby będzie nie 5 minutowa i da mu solidny wycisk tak motoryczny jak i logistyczny.

Jakie są w zestawie kolorki każdy widzi: niebieskie, zielony, czerwony, żółty, pomarańczowy, różowy, filetowy, czarny, biały, brązowy, szary i neutralny czyli drewniany :)

Ten ostatni jeżeli sortujemy kolorami my przeznaczyliśmy na kredki złote, ale jeżeli chodzi o poukładanie kredek w celu wykorzystywania ich do kolorowania, to ten pojemniczek używamy na kredki które się nie mieszczą w żadnej innej kategorii czy te multi kolorowe.

Istnieje możliwość wykonania sortera w dowolnym zestawieniu kolorystycznym (OBOWIĄZUJE WZORNIK KTÓRY OTRZYMAJĄ PAŃSTWO OD PRODUCENTA, NIE MA MOŻLIWOŚCI WYBORU INNYCH KOLORÓW)

Kubek wykonany jest z drewna bukowego, a jego wymiary to
  • wysokość  950 mm
  • średnica wewnętrzna 55 mm
  • grubość ścianki 5 mm

Bukowa sklejka - długość 80 cm, szerokość 10 cm, wysokość 4cm

Nic jej nie ruszy tej podstawy, a całość jest zdecydowanie odporna na dziecięce zabawy, budowle i ich burzenia, rzuty, toczenia i wszystko co tylko można sobie wyobrazić i wymyślić.  

Sprzęt z powodzeniem odnajdzie się nie tylko w domu ale też w każdym przedszkolu, żłobku i innej placówce.
Ja dodatkowo na szybko i na jednej nodze zrobiłam z gotowych kółeczek, karty pracy, dzięki temu możemy się bawić w odwzorowania :)
Sorter jest doskonałym połączeniem sprzętu praktycznego jak i edukacyjnego, rozwojowego i zabawki. 

Odsyłam chętnych do sklepu i polecam z całego serducha:

SORTER 12 ELEMENTÓW - BLUE SKY
 


A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.