Bryły geometryczne - Diverti.pl

by - listopada 12, 2020


Geometria w szkolnej formie jeszcze przed nami, dlatego też mamy czas na poznanie jej poprzez zabawę i doświadczenie a także praktykę. Nie wiem jak będzie wyglądała edukacja szkolna, ale czasem lepiej wyprzedzić fakty i wziąć sprawy w swoje ręce. Taki zestaw brył,
z pewnością znakomicie odnajdzie się w każdej szkole czy innej instytucji pedagogicznej ale na domowej półce też nie będzie mu źle. Można go wykorzystać na wiele sposobów i bawić się z dziećmi w różnym wieku. Takie bezpośrednie obracanie brył w dłoniach, oglądanie, dotykanie, wypełnianie ot choćby piaskiem, rozkładanie siatek - to rewelacyjne doświadczenie tej tematyki. Poznanie pojęć takich jak kształt, objętość, siatka, podstawa, przekrój jest zupełnie bezproblemowe i najzwyczajniej w świecie logiczne nawet dla 6 latka. 
Zanim kadry i dokładniejszy opis, zapraszamy na filmik na którym nasze bryły w akcji. 
Nie każdy lubi czytać, a tu można je zobaczyć i ocenić.
Bryły są wykonane z odpornego transparentnego plastiku, jestem tego pewna bo Jakub nie raz je zrzucił z łoskotem na podłogę ze stolika. Docelowa grupa wiekowa dla tych brył jest wyższa, więc z pewnością również subtelniejsza i bardziej precyzyjna podczas zabaw i czy pracy z tym zestawem. 
W przeźroczystych bryłach znajdują się ich siatki, również wykonane z tworzywa sztucznego, ale bardziej elastycznego, dzięki temu i dzięki zagięciom, dzieci mogą te siatki rozkładać i składać, a także doskonale widzą z jakich elementów dana bryła jest stworzona, co jest jej podstawą a co ścianami. Siatki nie są klejone, posiadają specjalne linie przeznaczone do zgięć. 
Dno przeźroczystych brył jest zdejmowane. 
Cały zestaw to 8 brył w 4 podstawowych kolorach. 
Walec, stożek, sześcian, prostopadłościan, graniastosłup trójkątny, graniastosłup sześciokątny, czworościan oraz ostrosłup o podstawie kwadratu.
Każdą z brył można napełniać materiałem sypkim - ryż, piasek - lub płynem, w celu porównania objętości. Co też wypróbowaliśmy podczas naszych zabaw. 
Gdybyście chcieli rzucić okiem na inne zestawy brył, z innymi cechami czy elementami to zajrzyjcie tutaj, jest w czym wybierać - BRYŁY GEOMETRYCZNE KLIK.  
Tu możecie zaobserwować jak wyglądają puste bryły oraz rozłożone siatki. 
Jak widać są doskonałej jakości i bardzo czytelne dla dziecka. Dzięki odrobinie piasku i dzięki temu, że każda z brył posiada zdejmowane dno mogliśmy odkryć jaką ma podstawę. I pojąć samo pojęcie podstawy. Bryły można wypełniać, materiałem sypkim czy cieczami i porównywać ich objętość. 

Bawiliśmy się też magnesami w odwzorowanie wielościanów prawidłowych.
Znalazłam też mojej sześciolatce po dwa przykłady zastosowania brył w realnym życiu aby uświadomić, że bryły są wykorzystywane na co dzień i nas otaczają. Maluszek również szukał podstaw brył i budował z nich zamki.
Wiek nie ogranicza możliwości tej pomocy edukacyjnej, dostosowuje się ona do dziecka, jego percepcji i możliwości pojmowania, celująco. Dzięki czemu geometria z dwulatkiem również jest możliwa do wprowadzenia.A ile daje radości i skupienia. 
Bryły maja fajny rozmiar, dopasowują się do dłoni i pozwalają sobą łatwo obracać czy manipulować. 
Jestem bardzo zadowolona z tego produktu i swojego wyboru. Moim zdaniem to bardzo trafiony zestaw dla dzieci już wczesnoszkolnych a zdecydowanie bardzo pomocny kiedy wejdą w szkole podstawy geometrii i siatki. Jest też doskonałej jakości więc cała trójka z niego skorzysta. 
Jeżeli szukacie brył, to my te bardzo polecamy.A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.