Biblia 6-9 latków

by - kwietnia 20, 2017


Szukam, przeszukuję, kupuje, wypożyczam, sprawdzam, wciąż nowe i nowe tytuły biblijne. 
Dlaczego, bo jak się okazuje jeżeli chodzi o książki w tej tematyce to najlepszy sposób alby wszystko dzieciom pokazać jak najpełniej i czasem w różnym ujęciu. Z jednej książki zaczerpniemy to, uzupełnimy to i tamto z innej i w ten sposób dzieciaki mają pełniejszy i prostszy dla nich obraz sytuacji i wydarzeń. 
Największy problem miałam z Biblią dla Wojtusia. Wszystkie które posiadamy są albo zbyt trudne, takie 9+, albo zbyt banalne i pobieżne czyli 3+ ale na 5 roku życia kończąc. Tym czasem na stronie wydawnictwa JEDNOŚĆ trafiłam na Biblie doskonałą wiekowo, Pismo Święte stworzone z myślą o 6-9 latkach. I tu wielki plus i pochwała z mojej strony za wspaniały pomysł jakim jest umieszczenie na stronie internetowej opcji podglądu kilku pierwszych stron. Taka możliwość w szybki i prosty sposób pozwoliła mi potwierdzić swoją chęć wybrania tej właśnie publikacji. Jak się sprawdziła? Celująco jeżeli chodzi o Wojtka, przerosła nawet moje oczekiwania.Dla Ali jest za trudna, ale i ona słucha jak zaczarowana choć wydaje mi się, że nie rozumie większości tekstu to jednak ilustracje są niezwykłe i to chyba jej wystarcza aby siedziała spokojnie zasłuchana podczas czytania.
Czym jest Biblia? Jest historią miłości Boga do człowieka.
Czytać świętą księgę Biblii to nic innego, jak zgłębiać tę miłość, uczyć się jej i nią się zachwycać. Jak to zatem ważne, by dzieci czytały Biblię, by mogły dorastać ze świadomością tego, że są kochane, by same także były wrażliwe na dobro, by umiały obdarzać miłością. 

Najmłodsze dzieci nie powinny czytać oryginalnego Pisma Świętego bo jet to tekst zawiły i dla dzieci nieczytelny. Nie będą też potrafiły też tych tekstów odpowiednio zinterpretować, ja sama mam z tym problemy i muszę się wspierać tłumaczeniami, opisami, odnośnikami, więc co tu mówić o kilkulatkach. Jednak dorastanie w otoczeniu historii Biblijnych to wspaniała przygoda i wciągająca opowieść. Dlatego tytuły skierowane do najmłodszych wciąż się mnożą i powstają. Wybór tych najodpowiedniejszych jest bardzo trudny. Trafiłam na rozmaite publikacje, najciekawsze zawsze Wam pokazuję, resztę pomijam milczeniem. Ten tytuł zdecydowanie jest godzien polecenia. Przeczytany już kilka razy od deski do deski, przestudiowany z największą precyzją ilustracja po ilustracji. Napisany w bardzo ciekawy sposób. Wybrane zostały ważne, istotne ale też ciekawe opowieści. Dodano tez oryginalne cytaty i ciekawostki.

Tekst napisany z wyczuciem i zdecydowanie skierowany i dostosowany do dzieci w wieku 6+.
Zawsze zanim przeczytam książkę Wojtusiowi, wnikliwie ją studiuję, bo wiem jak wielkim jest wrażliwcem, ta pozycja jest bezpieczna i pewna. Tak jeżeli chodzi o samą treść jak i grafiki.
Biblia jest także pasjonującą przygodą, która zaprasza nas do poznawania historycznych faktów, geografii miejsc świętych i znanych biblijnych postaci. Dołożyliśmy wszelkich starań, by niniejsze opracowanie Biblii było nie tylko przepięknie opowiedzianą historią naszej wiary, ale także by stało się fascynującą przygodą, zapraszającą do refleksji i poznawania wielu pasjonujących biblijnych faktów.

Taki opis znajdziemy na stronie Wydawnictwa Jedność i my się pod tym podpisujemy. 
Biblia to niezwykła opowieść która wpisuje się w każdy nasz dzień. Jest cząstką nas samych mimo iż te wydarzenia miały miejsce setki a nawet tysiące lat przed naszym istnieniem. Dlatego budując tożsamość naszych małych ludzi, należy sięgać do korzeni i pokazywać im jak wielką miłością jesteśmy otoczeni. 
I trzeba mieć nadzieję, że wiara da im siłę aby żyć i być w tym zwariowanym i zagmatwanym świecie jaki nas dziś otacza.

Bo jak mówi ostatnia strona tej książki, Biblia to nie koniec to jedynie początek a ta przygoda nadal trwa i teraz to również my jesteśmy jej bohaterami :)

 Autor/Autorzy: Catherine DeVries, Jim Madsen
Stron: 288
Oprawa: twarda, szyta nićmi ze zdobieniami
Format: 159 x 190 mm
Rok wydania: 2016
Wiek czytelnika: 6–9 lat

A może spodoba Ci się także

4 komentarze

 1. Idealne wydanie dla Dzieci... Kolorowe ilustracje napewno przyciągną ich wzrok a tekst jest zrozumiały :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. jeśli nie znacie to polecam "Biblia dla milusińskich Opowiadania biblijne dla małych dzieci" Graaf Anne ( Wydawnictwo: Vocatio)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurcze, szkoda, że nie przeczytałam tego 3 godzinki temu bo właśnie kupowałam nowe książki w tej tematyce :) Ale nic straconego zamówimy za jakiś czas :)
   A dla jakich dzieci poleca Pani/Pan tą publikacje, chodzi mi o wiek ?

   Usuń
 3. "Biblia dla milusińskich" (czytana przez rodziców) nadaje się zarówno na przedszkole jak i okres wczesnoszkolny (dzieciaki mogą już same czytać). Fajne są "zadania" dla dzieciaków np. przy przekazaniu 10 przekazań Mojżeszowi zadaniem jest napisz coś (wyryj) na kamieniu.

  OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.