Rikuś

by - kwietnia 25, 2017


Rikuś to sympatyczny bohater, biały puchaty króliczek który ma różne ciekawe przygody, przemyślenia, odkrycia. Bardzo fajna postać która z pewnością może stać się książkowym ulubieńcem maluszka (nie tylko książkowym ale o tym na koniec). Rikuś jest wesołą postacią, pełną ciekawych pomysłów ale miewa też problemy z którymi sobie radzi na swój wyjątkowy sposób. Myślę, że każdy maluszek odnajdzie w Rikusiu cząsteczkę siebie, a to bardzo ważne. Dla kogo te książeczki myślę, że dla dzieci które cokolwiek są w stanie skupić się na fabule książki. Język jest bardzo ciepły, prosty, mamy jeden wątek, zdecydowaną przewagę obrazu (także prostego i pastelowego) nad treścią. Książeczki przekazują pozytywne treści i wartości, uczą mądrego postępowania.


Nie mam odniesienia do młodszych szkrabów, bo Rikuś trafił do naszego domu dopiero teraz ale 3,5 latka nie ma najmniejszego problemu ze zrozumieniem przesłania obu książeczek i jest nimi oczarowana. 
Książeczki czyta się błyskawicznie i zazwyczaj kilka razy pod rząd hihi
Lektury poruszają ważne dla maluszków kwestie i tłumaczą je w klarowny sposób, na ich poziomie. 
Uwielbiam książki które nie tylko bawią ale i przekazują pozytywne wartości, tak miedzy wersami.

RIKUŚ RYCERZEM To książka o dziecięcej wyobraźni, która nie zna granic, która dzieje się tu i teraz, a wszystko co się w niej pojawi jest realne i możliwe, nie ma ograniczeń. Rikuś, kładzie się pod swoim ulubionym drzewem, kładzie się zamyka oczy i oddaje się marzeniom. Kiedy tak śni może być tym kim zechce, kosmonautą, weterynarzem, piosenkarzem czy tez listonoszem (ostatnie marzenie mojego Wojtusia). Ale akurat dziś Rikuś postanowił zostać RYCERZEM.Nieustraszonym, walecznym, w lśniącej zbroi i z pełnym orężem. 
I choćby 1000 smoków zjawiło się w okolicy Rycerz Rikuś je pokona. Ale nie w sposób brutalny i okrutny, jak to mają w zwyczaju inni rycerze, o nie Rikuś jest mądrym króliczkiem i ma swój sposób aby nauczyć smoki grzeczności. Zamyka je w lochach i poi wodą dotąd, dokąd nie obiecają iż na zawsze już przestaną ziać ogniem. Ale rycerskie obowiązki to nie tylko walki ale także konne wyprawy w istotnych sprawach i przyjmowanie zacnych gości w murach zamkowych. Takie życie jest niezwykle ciekawe i barwne ale za razem męczące. Dlatego nawet rycerz czasem musi odpocząć. A jak odpoczywa rycerz Rikuś?
Tego i wielu innych rzeczy dowiecie się właśnie z tej książeczki :)

RIKUŚ I ANUSIA To ciepła i przeurocza opowieść o tym jak Rikusiowi podobała się pewna Królisia imieniem Anusia. To na jej widok serduszko mocniej biło a w brzuszku czuł motylki. Ale jak poznać nową koleżankę, czy ona polubi Rikusia takim jaki jest ? W końcu wcale go nie zauważa ?
To książka o tym, że tak naprawdę najlepiej jest być sobą, bo jeżeli ktoś nas nie polubi tak po prostu, to szkoda tracić czas na zabiegi i starania. Na dłuższą metę zmienianie się dla innych jest zupełnie nieopłacalne i nieekonomiczne. Rikuś teraz też to już wie. 
Jak próbował zaimponować Anusi ? Czy jego zabiegi przyniosły pożądany skutek ? Czy Rikuś i Anusia ostatecznie zostali przyjaciółmi ?

Seria książeczek o Rikusiu to obecnie już trzy tytuły, aby nasza kolekcja stała się pełna, musimy sięgnąć jeszcze po pierwszy ze wszystkich. Jeżeli nam się to już uda z pewnością go pokażemy. 
Alusia jest zachwycona króliczkiem, książka podoba się jej tak bardzo, że jej biała długoucha przytulanka, stała się od niedawna Rikusiem :)
Na stronie wydawnictwa kupić można nie tylko książeczki ale też pluszowego Rikusia, myślę że taki pakiet to znakomity pomysł na prezent. 

RIKUSIOWA SERIA - Klik

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.