Mój przyjaciel Bóg

by - kwietnia 19, 2017Bóg jest najlepszym przyjacielem każdego człowieka, małego, dużego, dorosłego, starszego. Tylko my nie zawsze o tym pamiętamy, nie zawsze o tym wiedzą też nasze dzieci. Nawet jeżeli się modlą, chodzą do kościoła, czasem robią to bezwiednie, nikt nic im nie tłumaczy, nie objaśnia. W zasadzie robią to, co robią ich rodzica a jeszcze gorzej jest kiedy i ci rodzice nie wiedzą w zasadzie co i po co robią tylko to robią o tak jest i już. A tym czasem Bóg czeka aż wyjrzymy na niego zza tych schematów, rytuałów, wyuczonych na pamięć słów które być może niejednokrotnie mówimy myśląc o czymś zgoła innym. Książka Mój przyjaciel Bóg to pozycja doskonała dla dzieci już 3 letnich, ale też wczesnoszkolnych. Nie dość, że pomoże dziecku odkryć Boga na nowo albo być może po raz pierwszy, to pozna go od tej najcudowniejszej strony. Zrozumie, że nie jest samo nawet jeżeli wokół nie ma nikogo kogo może prosić o radę czy wsparcie. Jak możemy wyczytać na stronie wydawnictwa:


Każdy chciałby mieć najlepszego przyjaciela - kogoś, kto cię zna i kocha po prostu takiego, jaki jesteś. Kogoś, kto przytuli, gdy jest ci smutno, i kto cieszy się, gdy jesteś szczęśliwy. Najlepsi przyjaciele lubią wspólnie spędzać czas. Trzymają się razem i pomagają sobie we wszystkim.
Niniejsza książeczka opowiada dzieciom o ich Najlepszym Przyjacielu - Bogu. Za sprawą urokliwych, pełnych humoru ilustracji pomaga najmłodszym poznać Boga lepiej jako Przyjaciela, który jest z nimi zawsze i wszędzie.


Prosto, ciepło i na temat. 
Dziecko nie zawsze rozumie dlaczego Bóg jest skoro go nie widać, a książka pokaże mu (i nie tylko dziecku) że go widać, że słychać, że jest obecny. Może nie tak jak tego oczekujemy ale wystarczy zmienić perspektywę i punkt widzenia i wszystko staje się oczywiste. Bóg nie może nas przytulić własnymi rękami ale za to może podszepnąć coś babci czy mamie która przytuli w jego imieniu. Naprawdę piękna i wyjątkowa pozycja dla każdego małego i dużego chrześcijanina.
To pierwsza tak niezwykła książka na którą trafiłam opisująca Boga wprost i odnosząca się do naszego życia. Pokazująca Boga w nim. Pokazująca dziecku, że nawet kiedy się złości, nawet kiedy wszystko jest nie tak - to nic, Bóg nas kocha tak czy siak. 
Książka też mi pokazała, podpowiedział jak wskazywać dzieciakom Bożą obecność na co dzień.


Mój przyjaciel Bóg
autor: Lisa O. Engelhardt nowość
tłum: Krzysztof Kurek
ilustr.: R.W. Alley, kolorowe
wydawnictwo: Promic
oprawa: miękka
format: 190 x 190 mm
liczba stron: 32

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.