Układanki z kalendarza - ćwiczymy spostrzegawczość - DIY

by - kwietnia 17, 2015


Macie w domu stare niepotrzebne kalendarze ścienne ?
Nawet jeśli nie a chcecie zrobić puzzle za złotówkę to możecie się zaopatrzyć w nie w każdej księgarni bo kiedy wybije nowy rok tracą one na wartości.
Puzzle można za laminować jeśli maja Wam służyć dłużej jednak ja mam tyle kalendarzy że nie mam absolutnie takiej potrzeby. Jak zrobić układankę.
Zapraszam :)
1) Odcinamy górną część tuż pod dziurką 


Otrzymujemy takie karty. Okładkę możemy wyrzucić nie będzie brała udziału w zabawie.
Natomiast tylną stronę (ta z miniaturkami) odkładamy na bok za chwilę się nią zajmiemy.2) Odcinamy część z kalendarzem tak aby zostały nam same zdjęcia.
3) Bierzemy tył kalendarza i wycinamy z niego miniatury :)

4) Zestawy gotowe ?
To teraz przygotujcie się na wielkie wyzwanie co do refleksu zwłaszcza jeżeli macie dwoje dzieci. Moje były tak napalone na zadanie, że nie mogłam ich pogodzić. Oboje chcieli układać na raz a tym czasem szanse nie były zbyt równe i trzeba ich było podzielić.
Wojtuś dostał trudniejsze zadania monotematyczne, konie, motyle i pejzaże.
Ala otrzymała na początek łatwe zestawy pod tytułem zwierzęta świata a na koniec ptaszki z którymi świetnie dała sobie radę.5) Zawodnicy gotowi ?
Stratujemy :)Szkoda tylko, że przy zdjęciach nie jest objaśniony gatunek zwierzaczka. Bo jeszcze jak odróżniam gatunki ptaków tak w motylach nie mam najmniejszego rozeznania. Wojtuś pytał a ja nie wiedział, chyba pora się dokształcić, bo pozostałam na etapie wiedzy z poziomu Ali
"to dzy dzy i to dzy dzy i to i to i to tes" :P

A może spodoba Ci się także

4 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.