Plastelinowo - szyszkowo - jeżyki i boboluszki :)

by - września 30, 2015Wszędzie gdzie nie spojrzę jesienna produkcja twórcza trwa, jeżeli jeszcze ktoś potrzebuje jakiejś inspiracji, dziś jedna z nich. Jedyne czego potrzebujemy to szyszek i plasteliny.
Dzięki takiemu zestawowi możemy stworzyć rodzinkę jeżyków.
W naszym przypadku dobór szyszek nie był przypadkowy bo Wojtuś chciał stworzyć naszą rodzinkę w wersji jeżowej. Zadanie nie jest trudne poradzi sobie nawet 3 latek, choć może trzeba będzie pomóc przy stworzeniu kuli i kuleczek.

4 jeżyki powstały śmigiem ale czegoś im brakowało, Wojtuś zadecydował, że jabłuszek.
Jabłuszka faktycznie dodały koloru i jesiennego akcentu.A z Alusią robiliśmy - BOBOLUSZKI :P
Kim są owe stworki do końca nie wiadomo, zwłaszcza, że każdy z nich wygląda inaczej, jedne bardziej przypominają szyszki inna orzechy a jeszcze inne kasztany. Dolepiamy im oczka, uszka, noski, uśmiechy i Boboluszki jak żywe :)

Kiedy Boboluszki szyszkowe zobaczył Wojtuś stwierdził, że one przecież powinny latać. Co prawda ja nie miała pomysłu jak to zrobić, ale on dorwał kawałek włóczki zaplątał między łuski szyszek i kazał mi przerzucić przez lampę. Faktycznie Boboluszki szyszkowe wyśmienicie szybują.
Co prawda podczas lotu czasem odpadają im niektóre części twarzy ale cóż czasem trzeba coś poświęcić dla przygody życia :)
Miłego tworzenia :)


A może spodoba Ci się także

4 komentarze

 1. Odpowiedzi
  1. A Boboluszki nie :P hihi no może mają oczy nosy i wszystko inne nie na miejscu ale też dają radę :P Żartuje :)
   Fajna zabawa ale przy takiej gromadzie na pewno coś o tym wiesz :)

   Usuń
  2. Tak poczułam to na własnej nodze i już jezyki mi się nie podobają, w nocy zostały ustawione na całym przedpokoju, oj jak bolało...

   Usuń
 2. Boboluszki wyglądają hmmm... Ciekawie ;-) ale jeżyki skradły me serce :-)

  OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.