Dress up to work - układanka magnetyczna zawody

by - listopada 05, 2015


Zabawki które rozwijają spostrzegawczość, kreatywność i w dodatku pobudzają wyobraźnie, zawsze będą u nas mile widziane. Jeżeli przy tych wszystkich zaletach dodamy jeszcze radość dzieci i wolny czas dla rodzica to już zestawienie doskonałe.Moje dzieci bardzo lubią magnesy, czy to literki, czy zwierzaczki, czy takie z własnymi zdjęciami. Przekładają, przyczepiają, sprawdzają do czego można je "przykleić" i bardzo się tym cieszą.
Staram się trafiać z wyborami zabawek w ich gusta i zainteresowania, tak aby w domu nie przechowywać niepotrzebnych i nieużywanych zabawek. Już jakiś czas rozglądam się za ciekawymi zestawami magnetycznymi. Wychodzę z założenia, że zabawka powinna dla dziecka być głównie zabawką a dla rodzica czymś więcej, tajemną forma przemycenia nauki i kształtowania się nowych umiejętności. Walizeczki pełne magnesów można spotkać w różnej tematyce a także w różnej jakości, wybór nie jest prosty. Tematyka jest przeróżna jedne są abstrakcyjne, drugie bardzo szczegółowe, są ubieranki skierowane (zapewne) bardziej dla dziewczynek czy autka idące w stronę chłopców. A ja chciałam coś takiego co ucieszyłaby zarówno chłopca jak i dziewczynkę, zarówno prawie 5 latka jak i 2 latkę. Dlatego wybór padł na UKŁADANKĘ MAGNETYCZNĄ ZAWODY.
Dodatkowo ku temu wyborowi pchnęły mnie zamiłowania Wojtka do przebierania się, kreowania nowej rzeczywistości i wcielania się w różne postacie. Rzecz jasna nie jest w tym sam, zawsze mam ich dwoje raz piratów raz lotników a to nów Indian, zabawie nie ma końca.

Kiedy tylko pokazałam Wojtkowi magnesy zachwyt był wielki, zmieniał tła, tworzył, przepinał, przekładał, kombinował. Mówił sam do siebie "A ten chłopczyk który gra w piłke on może zostać kim tylko zechece tak jak ja, o popatrz np. teraz jest lekarzem a teraz grajkiem." Układanka pochłonęła go bez reszty. Oczywiście całość zabawy umilała mu młodsza siostra w największym skupieniu doczepiająca magnesy wedle własnego bliżej nie określonego zamysłu.
Zabawka idealna, dziecko tworzy, kreuje, wymyśla niestworzone historie, ćwiczy logiczne myślenie, koordynacje manualną, motorykę mała i przepada w tym co robi na długie chwile. Naprawdę miło siąść obok i popatrzeć. Zmienianie scenerii, tworzenie według wzorów na kartach lub tak jak wyobraźnia podpowiada, nie ma złej drogi i każdy tworzy na swój sposób.
Co znajdziemy w zestawie:
- 68 grubych magnesów (4mm)
- 6 plansz ze sceneriami,
- 18 kart postaci,
- walizka

Grube (naprawdę bardzo grube) magnesy, znakomicie nadają się do chwytania, nie trzeba ich zdrapywać, wystarczy chwycić, bardzo fajny pomysł, ułatwiający zabawę i nie prowadzący do frustracji zwłaszcza tych najmłodszych układaczy. Super pomysłem jest też, umieszczenie wszystkiego w poręcznej i podręcznej walizeczce, do której przyczepiamy magnesy. Jedna część to miejsce na umieszczenie tła oraz przyczepianie postaci, natomiast drugie skrzydło służy do przechowywania kart i magnesów.  A po skończonej zabawie wszystko zamykamy w jej wnętrzu i możemy odłożyć aż do następnego przypływu chęci i weny na magnetyczny fun.
W dodatku forma walizki sprawia, że łatwo zabawke wszędzie ze sobą zabarać no i zdecydowanie ten typ opakowania działa na dziecięcą wyobraźnię, Wojtuś zaraz ruszył z walizką na delegację biznesową :PDo dyspozycji dziecko ma aż 12 różnych postaci, jest tu lekarz, naukowiec, biznesmen, pilot, robotnik, astronauta, piłkarz, magik, policjant, muzyk, astronauta, nauczyciel. Rzecz jasna wyobraźnia dziecięca idzie dużo dużo dalej i nie ogranicza się do gotowych przykładów. Super jest też zmienność scenerii, różne tła jeszcze bardziej pobudzają wyobraźnie, o tyle, o ile Ali jest wszystko jedno na jakim tle przyczepia magnesy o tyle mój przedszkolak bardzo dba o zmiany otoczenia. A ponieważ układanka jest tematyczna na układaniu postaci frajda wcale się nie kończy. Mamy tu sporą dawkę różnych przedmiotów które pasują do danej osoby a także na karcie z jej wizerunkiem, kilka pytań czy raczej twierdzeni opisujących cechy jakimi powinien wykazywać się człowiek posiadający taki właśnie zawod. Dziecko dowiaduje się ciekawych rzeczy, buduje wypowiedzi a jednocześnie może samo wymyślać co też jeszcze można na karcie dopisać. Układanka może być fajną podpowiedzią do rozmów i tematycznych zabawa z dzieciarnią :)

Solidne wykonanie, uniwersalna tematyka, ciekawe opakowanie, magnetyczne układanki to według mnie hit wśród zabawek,  ciekawa i alternatywna forma spędzenia czasu z pewnością spodoba się dzieciom a także dorosłym, którzy przy tak zaabsorbowanych przyczepianiem i tworzeniem dzieciaczkach, znajdą przy niej chwileczkę dla siebie :)
 UKŁADANKE MAGNETYCZNĄ ZAWODY znajdziecie w sklepie pantin.pl - polecam przyjrzeć się bliżej całej ofercie sklepu bo w naprawdę fajnych cenach pojawiło się tam sporo nowości które bardzo kusza :)

 

A może spodoba Ci się także

2 komentarze

  1. Moje Bąki też przepadaja za magnesami w każdym wydaniu. Nawet za tymi danonkowymi, którymi swego czasu cała lodówka oblepiona była :D

    OdpowiedzUsuń
  2. magnesy, magnesy, magnesy to coś co chyba najbardziej lubią wszystkie dzieciaki (nie licząc naklejek ;)), super się prezentuje ta zabawka

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.