Książeczki z świątecznymi zadaniami - AWM

by - listopada 24, 2015


Dzieci do wykonywania zadań zmusić się nie da, one same się muszą do tego przekonać.
Do kolorowania, rysowania szlaczków, a w następnej kolejności literek dziecko musi się samo przekonać, nie ma mowy o przymusie bo efekt będzie dokładnie odwrotny. Znając charakter Wojtusia "nie umiem więc nie chcę", trzeba go było odkąd pamiętam podchodzić od wszechstron bo nigdy go do rysowania, kolorowania i pisania po śladzie nie ciągnęło. Są oczywiście takie dzieci które same się garną. Wiem coś o tym bo mam w dom taki egzemplarz malucha. Alicja może dosłownie godzinę albo i dwie spędzić kolorując, pisząc pośladzie (tak umie już pisać po śladzie, kiedy jej brat w tym wieku nie umiał trzymać kredki :P), kreśląc. Nigdy jej nie zachęcałam, ona sama non stop chodzi i prosi o coraz to nowe kartki z kolorowankami. Jednak wracając do dzieci które za tym nie przepadają, polecam gotowe książeczki, kolorowe, wciągające, takie które mimochodem skuszą do złapania jakiegoś pisadła w garść. U nas to właśnie podziałało. Książeczki takie jak te dziś prezentowane Wojtek obecnie bardzo lubi. Nie mogę powiedzieć, że uwielbia, bo chyba do tego stopnia nigdy nie będzie się rwał do takich spraw (co innego do wspinania się po drzewach :P), ale często, chętnie i sam sięga po takie zeszyty. Zadania w nich wydrukowane są dostosowane do umiejętności przedszkolaka, barwne, różnorodne no i w najodpowiedniejszej na ten czas tematyce. Każde dziecko już chyba myśli o Mikołaju, a takie książeczki znalezione w paczuszce to myślę fajny pomysł :)


Pierwsza propozycja to "Naklej, baw się" - tu głównym zadaniem naszego dziecka jest naklejanie, no do tego to chyba, żadnego malucha namawiać nie trzeba. Pomiędzy wersy wplecione są najróżniejsze polecanie z których nasz maluszek z pewnością wzbogaci się o nową wiedzę czy umiejętności. 80 naklejek to prawdziwe szaleństwo. My tą książeczkę z Wojtusiem od strony naklejkowej pozostawiliśmy Ali, niech też ma przyjemność z zadań płynącą. Natomiast Wojtuś robi resztę. Znajdziecie tu moc ciekawych labiryntów, puzzli, różnic od odnalezienia, sporą dawkę matematyki, odrobinę literek, a nawet sudoku Świąteczne.
To wszystko ubrane w świąteczna atmosferę, dzwoneczki, bombeczki, pierniczki i choinki :)
Super zabawa jako urozmaicenie na zimowe dni :)
 

 

Naklej, baw się! Gwiazdka

 
Format: 265 x 195 mm
 
 
Strony: 16 + 2 karty z naklejkami
 
Oprawa: miękka, szyta, uszlachetniona folią

 
Druga książeczka to książeczka czynu. Tu dziecko ma do zdziałania dużo więcej. Potrzebne będą, kredki, nożyczki, ołówek, dużo inwencji twórczej i zapału ze strony małych rączek. Wyrywanki, wycinanki, kolorowe papiery i pomysły ozdób jakie z nich można utworzyć. Przywieszki na prezenty, które własnoręcznie wyrwane z pewnością z wielką dumą zostaną przypięte do podarunków dla bliskich. A na deser mamy nawet karnawałową maskę :)
Ja osobiście tą właśnie książeczka jestem zachwycona, bo jest w niej moc ciekawej zabawy a dziecko naprawdę wiele pracy musi włożyć aby przejść krok po koku przez wszystkie zadania. My sobie je dawkujemy, każdego dnia coś. Więcej przyjemności z tworzenia i moc frajdy z powstających przedmiotów, czy wykonanych poleceń.
Piękna kolorowa, mocno Świąteczna, bardzo ciekawi i przyciąga :)
Książęczka rozwija umiejętność myślenia i kojarzenia, ćwiczy spostrzegawczość i kreatywność a także sprawia, że święta i zima upływają w atmosferze dobrej zabawy :)
Nic dodać, nic ująć - tylko życzyć dzieciaczkom dobrej zabawy :)
 


Święta z Mikołejem

Oprawa: MIĘKKA
Ilość stron: 16
Wymiar: 195 x 265


Polecamy na zimę i Święta :)

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.