Rentgen i skaner - jak to działa ?

by - lipca 28, 2016


 Na widok tych nowości Wydawnictwa Olesiejuk, oczy mi się zaświeciły i przyznam szczerze, że nie zwróciłam nawet specjalnej uwagi ani na tematykę książeczek ani na treść. Widziałam, że Rentgen i Skaner to będzie hicior i że bez względu na ciąg dalszy książeczki, odnajdą się u nas świetnie. Samo to, że wyszły z Wydawnictwa Olesiejuk także dobrze o nich świadczy, bo wydawnictwo cieszy się w naszym domu stale i niezmiennie ogromną popularnością. Jak się okazało kiedy kurz po pierwszym szale z świecącymi dodatkami opadł, książeczki są bardzo ciekawe i świetnie opracowane, co jest dla mnie miłym zaskoczeniem. Jak cudownie, że wydawca nie łapie jedynie na "bajer", tylko daje do rąk czytelnika coś, co zostanie z dzieckiem na dłużej i da mu dawkę solidnej edukacji. Obie książeczki "Jak to działa" są wyposażone w identyczne urządzenia i działają na tej samej zasadzie. Książki naszpikowano obrazami które pod wpływem zmiennie świecących lampek (w skanerze i rentgenie) zostają wprawione w ruch. Te małe urządzonka które wprawiają obrazy w ruch to dla dzieci wspaniała możliwość do odkrywania, eksperymentowania i nowe ciekawe doświadczenie. Animacje 3D znajdują się na każdej rozkładówce i są doskonałym przerywnikiem w pochłanianiu treści i wciągającym dzieciaki w lekturę.
Obie książeczki to 12 sztywnych rozkładówek, o zaokrąglonych rogach i dziecioodpornych więc nadają się do przeglądania już dla roczniaków. Natomiast wiedza na nich zawarta zaciekawi ogromnie choćby i 5 latka a nawet i starsze dzieci, bo choć wytłumaczona w prosty sposób przybliża rzeczy które dzieciom najczęściej nie są szerzej znane. Ilustracje są śliczne jak na Wydawnictwo przystało, bardzo kolorowe, przejrzyste i przyjemne
To książeczka pokazująca z jednej strony życie w dużym mieście a z drugiej rozmaite sytuacje z całą plejadą różnych pojazdów. Mamy więc port, lotnisko, dworzec kolejowy a także plac budowy, wypadek oraz spokojny ruch uliczny. Dla moich dzieci mieszkających na wsi większość sytuacji jest bardzo niecodzienna więc ciekawostek i faktów słuchały z wielkim zainteresowaniem . Obrazki 3D nawiązują do tematyki danej strony i w ciekawy sposób urozmaicają zawartą na stronach książki wiedzę a dziecko z największą radością pokaże rodzicowi, młodszemu rodzeństwu czy kolegom "co i jak" przy pomocy mini skanera. Po przyłożeniu skanera obrazki w cudowny, wręcz magiczny dla dziecka, sposób ożywają. 
Małe bity tekstu sprzyjają zapamiętywaniu informacji bo wyciągnięte zostało to co najistotniejsze. 
Najmłodsi podążają i dyskutują o grafikach a starsi wysłuchują faktów - idealne połączenie.
 Rentgen. Niezwykłe ciało to z kolei książeczka odkrywająca przed dziećmi tajniki anatomii naszego czyli ludzkiego ciała. Książeczka która bardzo mnie ucieszyła bo wiedza jest podana w ilości i w języku który perfekcyjnie dopasował się do potrzeb mojego 5 latka. Zaciekawił go a jednocześnie sprawił, że poznał słownictwo które do tej pory gdzieś mu umykało. Tu mała ilość tekstu bardzo sprzyja ogarnięciu tematu a czytelne i proste ale ładnie obrazujące wszystko ilustracje i schematy bardzo pomagają. Znajdziemy tu najistotniejsze ale i najciekawsze informacje odnośnie budowy ludzkiego szkieletu, mózgu, serca, układu trawiennego a także naszej odmienności jako ludzi i wiele innych ciekawych tematów.  Dodatkowo mamy tu moc ciekawostek oraz na każdej stronie radę Doktora Zdrowie, który podszepnie co zrobić żeby jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem. Bo wiadomo w zdrowym ciele zdrowy duch :)
Obie książeczki możecie kupić TUTAJ. Polecamy ogromnie :)

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.