Zagadki Geograficzne - książki z misją

by - lipca 04, 2016


Wydawnictwo Zielona Sowa wpadło na fajny trop a raczej świetny pomysł wciągnięcia dzieci i młodzieży, ba nawet dorosłych w naukę poprzez lekturę. Tak też wydawane są książki interaktywne, w których czytelnik przeżywa wraz z bohater przygodę a posługując się wiedzą z danej dziedziny pokonuje kolejne "schody" czyli trudności i zbliża się coraz bardziej do rozwiązania zagadki. Książki są tajemnicze, trzymają w napięciu i czuć w nich przygodę. Dlatego chyba tak bardzo wciągają i chce się więcej i więcej. 
Do tej pory ukazały się dwie serie z którymi mieliśmy przyjemność a były to NAUKOWE ŚLEDZTWO i MATEMATYCZNE ŚLEDZTWO  . Jednak przyszedł czas na kolejne zagadki, co bardzo nas ucieszyło. Tym bardziej byłam zachwycona, że znów będę mogła brnąć przez lekturę z Wojtkiem, bo nauki przyrodnicze są mniej ograniczające wiekowo niż dajmy na to matematyka w której trzeba już posiadać pewną wiedze w dziedzinie aby brać jakikolwiek udział w śledztwie. 
ZAGADKI GEOGRAFICZNE - bo o nich dziś tu mowa to nowa seria opierająca się na wiedzy geograficznej w 4 dziedzinach, w zależności od tytułu. Z książkami będziemy zdobywać najwyższe szczyty, pokonywać rwące rzeki, zanurzać się w najgłębsze otchłanie wód a nawet dotrzemy do wnętrza ziemi.
Wszystkie książki polegają na jednej zasadzie. Stoi przed nami zagadka którą należny rozwiązać. Pomóc nam w tym może tylko solidna wiedza w danym zakresie, dzięki której  będziemy mogli odkrywać kolejne tajemnice, ślady i wskazówki. Każda dobra odpowiedź zbliży nas do rozwiązania a zła pokieruje nas z powrotem, tak abyśmy dowiedzieli się jaka odpowiedź jest właściwa. Dzięki temu czytelnik czuje, że czynnie bierze udział w wyprawie a wiedza sama wskakuje do głowy. Potrzebna wiedza i jej poziom jest różnorodny, czasem pytania są proste, czasem wymagają ruszenia głową ale często wymagana jest wiedza konkretna i trudna. Czytelnik przyswaja nowe wiadomości mimowolnie, a przy kolejnych podejściach do lektury wie i pamięta coraz więcej a wiedza ta zostaje już w głowie. Sądzę, że dzięki takiemu podejściu zostaje na dłużej i jest utrwalona. Wiadomo nauka przez zabawą a nawet mogłabym rzec, w praktyce jest o wiele skuteczniejsza.
Fantastyczne, realistyczne ilustracje z których bije profesjonalizm ale również odrobina grozy i tajemniczości. Takie kryminalne zagadki są zawsze ciekawe dla młodych ludzi więc pójście w tym kierunku było zdecydowanie strzałem w 10 !


Zagadki geograficzne. Zdradzieckie szczyty W tej książce napotkasz zagadnienia dotyczące orografii (dział geomorfologii zajmujący się górami). Aby je rozstrzygnąć, będziesz potrzebować wiedzy geograficznej. Zostań bohaterem, stwórz własną misję ratunkową i ocal zaginionego alpinistę!
Czy jesteś gotów na niesamowitą przygodę, w której sprawdzisz swoją inteligencję, rozwiązując skomplikowane zagadki i przechodząc nieoczekiwane zwroty akcji? Jeśli tak, ta książka jest dla Ciebie!Co fajne i ciekawe na końcu każdej książki znajduje się słowniczek z trudniejszymi pojęciami który może nam pomoc w rozwikłaniu danej zagadki.Zagadki geograficzne. Rwąca rzeka W tej książce napotkasz kwestie dotyczące rzek i związanych z nimi zjawisk. Aby je rozstrzygnąć, będziesz potrzebować wiedzy geograficznej. Czy uda ci się ocalić rzekę przed trucizną, jestem pewna, że tak jak my staniesz na wysokości zadania ! Szantażysta nie może wygrać !Zagadki geograficzne. Niebezpieczna głębia W tej książce napotkasz kwestie dotyczące wybrzeży i potęgi mórz i oceanów. Czy podążając za wskazówkami znalezionymi w dzienniku pokładowym odnalezionym w sekretnej skrzynce uda ci się dotrzeć do wraku i ukrytego w nim skarbu? Wyprawa nie będzie prosta ale jestem pewna, że dasz radę !

Zagadki geograficzne. Wyprawa do wnętrza ziemi!
W tej książce napotkasz kwestie dotyczące Ziemi, wulkanów i sejsmologii.
Czy uda Ci się dotrzeć do wnętrza ziemi i na czas sprawdzić czy światu nie grozi erupcja super wulkanu ! Do dzieła czasu ucieka !


Możliwość bycia bohaterem książki to już coś. Możliwość odkrycia niezwykłych zagadek to coś niesamowitego. Zwłaszcza jeżeli owe zagadki są poparte realistycznymi i działającymi na wyobraźnie ilustracjami. Jeśli dodamy do tego wskakującą samoistnie do głowy wiedzę, mamy hit !
Seria zachwyci czytelników w każdym wieku i nauczy wielu nowych rzeczy nawet rodziców !
Fajny jest też rozmiar książeczek, do naszego plecaka pasują jak ulał a na wakacyjnych szlakach pobudzą geograficzną wyobraźnie i pasję odkrywania !

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.