Wszechświat - mówiące puzzle czytaj z Albikiem

by - września 07, 2018


Mówiące długopisy to hit wśród dzieci. W naszym domu mówiące pióro Czytaj z Albikiem zrobiło wielką furorę. Zarówno Ala z Wojtkiem jak i wszyscy mali goście uwielbiają zabawę i naukę z tymi interaktywnymi książkami. Książki wciągają, bawią i sprawiają, że nauka to zabawa i przygoda. 
Kto jednak o nich nie słyszał, może wrócić do naszego wpisu TUTAJ. Ten długopis nie tylko czyta, on śpiewa, recytuje, przeprowadza quizy, zmienia głosy i co najważniejsze pokazuje, że nauka i dobra zabawa mogą iść w parze. Obecnie na rynek czytelniczy czy też zabawkowy, bo ciężko jednoznacznie przyporządkować te książki, wypuszczono już 6 tytułów. Jednak marka Albie, postanowiła spróbować czegoś nowego. Dlatego też niezwykle nam bliski temat kosmosu, został wydany w formie puzzli. Przyznam, że bardzo mnie to zaskoczyło bo to rewelacyjna myśl. Zdecydowanie, dawno już moje dzieci z taka ochotą i szybkością nie złożyły 100 elementowej układanki. Na układance są zakodowane informacje o planetach, gwiazdach, kosmicznych obiektach i wynalazkach służących poznawaniu kosmosu. Rzecz jasna aby je wszystkie poznać i poszerzyć swoją wiedzę potrzebujecie mówiącego pióra. W puzzlach ukrytych zostało prawie 300 dźwięków i tekstów. Po ułożeniu elementów wystarczy zgrać oprogramowanie ze strony www.czytajzalbikiem.pl, najechać długopisem "duszkiem" na ikonkę włączającą i słuchać słów lektora. On nas pokieruje, podpowie, zapozna z pozostałymi ikonkami. 
Mamy trzy ikonki z treściami oraz trzy z quizami. 
Pierwsza ikona z książka zapoznaje dziecko z nazwami kosmicznych obiektów, maszyn, planet, gwiazdozbiorów itd. Ikonka z żarówką znacząco poszerza tą wiedzę, opisuje nam wszystkie te elementy, opowiada o nich w ciekawostkach i faktach. Rzecz jasna tak aby jak najbardziej zaciekawić, wciągnąć czy zaintrygować młodych rządnych wiedzy i nowości odkrywców. Trzecia ikonka z nutką, to dźwięki, czy też zabawne odgłosy, bardziej rozrywkowe słowa i opisy. Wiedza jest podstawowa, zupełnie wystarczająca dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wystarczająca też dla przeciętnego dorosłego który powinien o kosmosie wiedzieć coś niecoś hihi. 
Kiedy wiedza już zostanie połknięta, na poziomie podstawowym czy rozszerzonym , możecie się sprawdzić w jednym z quizów a są one stworzone na trzech poziomach trudności. Poziom pierwszy to odpowiedź tkwiąca na puzzlach, poziom drugi to quiz prawda czy fałsz a trzeci poziom to jedna z trzech odpowiedzi A,B lub C. Każde dziecko lubi wyzwania dlatego taka forma systematyzuje wiedzę ale i mobilizuje do zapamiętywania. 

Z piórem odkryjemy czarną dziurę, dowiemy się jakie zwierze pierwsze wyleciało w kosmos, poznamy nazwy satelitów, odkryjemy planety naszego układu słonecznego, poznamy prawdę na temat kosmitów a także zapoznamy się z nazwami gwiazdozbiorów które potem będziemy mogli odnaleźć na naszym niebie. Moc, moc wiedzy ukrytej w 100 elementach układanki. 
Przystępnie, prosto, intrygująco. Tak jak być powinno. Sama z wielkim zainteresowaniem słuchałam co opowiada lektor. 

Puzzle są kompatybilne jedynie z piórem Albie do nabycia TUTAJ
jednak dużo bardziej się opłaca je kupić w zestawie z książką jak choćby TAKIM niż solo. 
Kiedy już macie pióro, możecie zakupić puzzle TUTAJ.
Teraz widzę spore promocje więc polecam i zachęcam do skorzystania, w końcu mikołaj już tuż tuż hahaha :)
A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.