Zegar i kalendarz - Zielona Sowa

by - września 10, 2018


Matematyczne potyczki na papierze to dla nas czysta przyjemność i zabawa. Szkoła szkołą a my sami sobie. Jednak skoro w szkole nie musimy się już stresować, bo Wojtek jest ciut do przodu to w domu możemy się dalej kształcić na luzie i głównie poprzez zabawę, poszerzając swoją arytmetyczna edukację zupełnie bez przymusu i obaw. Bardzo mnie to cieszy, że nadal możemy iść swoim tokiem. Ogromnie przypadły nam do gustu książki a w zasadzie zeszyty aktywizacyjne od Wydawnictwa Zielona Sowa, są to jedne z ukochanych publikacji Wojtka, które w większości są ciut na wyrost, dzięki temu będą z nami dłużej a są bardzo przyjemnym przerywnikiem. Dlatego strasznie mnie ucieszył fakt, że własnie tej jesieni ukazał się kolejny tytuł w serii. Jeżeli ktoś nie widział poprzednich tytułów odsyłam do naszej recenzji TUTAJ.
Było dodawanie i odejmowanie, było mnożenie i dzielenie, były ułamki teraz kolejny dział czas i kalendarz. Ten tytuł jest po prostu strzałem w dziesiątkę. Bardzo życiowy, bardzo u nas na czasie i przyda nam się ogromnie w tym szkolnym semestrze. Najlepsze w tej serii jest to, że wprowadza w zagadnienie powoli, stopniowo, nic nie omija nie przeskakuje, są tu objaśnienia, triki, sprytne pomysły jak zrozumieć lepiej szybciej i na dłużej. 

Znakomicie sprawdza się szata graficzna, która jest niebywale kolorowa, rozmaita tematyka zadań, każde ciekawe, ale i różnorodność podejścia do jednego zagadnienia. Poznajemy dany temat od kilku stron dzięki czemu autorzy pokazują nam jak się tym bawić, jak lawirować i jak brylować w godzinach, dniach tygodnia czy miesiącach. 

Jest to niezwykle ważne, bo dzieci często znają dni tygodnia następujące po sobie, ale nie do końca już wiedzą który dzień jest trzeci, albo co było przedwczoraj jeżeli dziś jest sobota. 
Tematy zadań, są powszechnie uwielbiane przez dzieci i dobrane tak aby zachwyciły zarówno chłopców jak i dziewczęta. Pomiędzy zadaniami wplecione zostały krótkie quizy które dodatkowo porządkują i układają zdobytą wiedzę w głowie. To pokazuje nam i dziecku czy można i czy warto iść dalej czy jednak pasuje się zatrzymać i chwileczkę pogłówkować w tym dziele dłużej. Ćwiczenia zostały podzielone na cztery główne działy. Pierwszy to określanie czasu, drugi zegary cyfrowe, trzeci jednostki czasu a ostatni więcej o czasie. 
Godziny przed południowe i popołudniowe, zegary 12 godzinne, 24 godzinne i te cyfrowe które dużo ułatwiają ale nie tylko je warto znać mimo wszystko. 
Oś czasowa, czas na świecie ogrom ćwiczeń praktycznych, tych najistotniejszych tak w gruncie rzeczy. Są także odpowiedzi ale ja jak zwykle nie polecam zaglądanie an te ostatnie strony, satysfakcje daje jedynie dochodzenie do prawdy samodzielnie. 
Zadań jest moc a kto je zrobi będzie mistrzem czasu i kalendarza, zdecydowanie, szkoła już niczym takiego ucznia nie zaskoczy. W dodatku nie zapomniano o ukochanych przez dzieci naklejkach. 
Seria „Zagadki i łamigłówki” to nie tylko nauka, ale przede wszystkim świetna zabawa!
A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.