Literkowy i cyferkowy zawrot głowy

by - sierpnia 03, 2016


Powoli zaczynamy szykować przedszkolną wyprawkę. Co prawda Wojtusiowi do stanięcia w progach pierwszej klasy jeszcze daleko, ale dużo bazujemy na programie stworzonym z myślą o pierwszoklasistach. Nie wszystko się nadaje już dla Wojtusia, ale jest to w większości najodpowiedniejszy dla niego poziom, najciekawszy i stawiający przed nim wyzwania. 
Wydawnictwo skrzat już podsunęło ma pomoce które z nami są i które wypełniliśmy od A do Z na poziomie do którego doszedł Wojtuś. Reszta czeka na to, aż wskoczymy wyżej a tym czasem wydawnictwo ucieszyło nas ogromnie kiedy wypuściło na rynek kolejną serią zeszytów aktywizacyjnych dla pierwszoklasistów.
W zeszytach tych poznamy literki i cyferki, nauczymy się czytać, liźniemy kaligrafii oraz sięgniemy do prostych ale wciąż trudniejszych zadań matematycznych.

 Książeczki są co ważne opracowane na podstawie programu szkolnego, dzięki czemu dziecko ma możliwość kierować się właściwym torem. Bystrzaki mogą brnąć do przodu jak burza, a te dzieci które mają z czymś problemy szybko je wyłapią i nadrobią na spokojnie w domku zaległości. Tematyka podążą za nowym elementarzem przygotowanym przez MEN. Książki literowe są skorelowane z elementarzem rządowym pod względem tematyki oraz kolejności i sposobu wprowadzania liter. „Cyferkowy zawrót głowy” Ta książeczka stopniowo wprowadza najprostsze pojęcie matematyczne poprzez proste i kolorowe zadania. Trudność wzrasta i zadania się robią coraz ciekawsze z każdą kolejna kartką. Po prześledzeniu i przerobieniu tej pozycji dziecko pozna cyferki w zakresie 0-20 i w tym samym zakresie nauczy się odejmować i dodawać. Ponieważ Wojtek nadal jest na etapie paluszków i to szlifuje (no teraz nic nie szlifuje bo ma wakacje), to my książkę wykonamy jedynie do połowy. Co fajne poruszone są w zeszycie też inne matematyczne zagadnienia mierzenie czasu, liczenie pieniążków, jednostki miar i wag ale również dni tygodnia i miesiące. Wszystko to wpisuje się znakomicie w matematyczny świat i jest bardzo ciekawie przygotowane. My z braku obowiązku szkolnego wybieramy sobie zadania pod siebie co również polecam, zawsze to jakiś krok do przodu i ułatwienie dzięki któremu Wojtko wstąpi w szkolne progi z jednym lękiem mniej :)


Literkowy zawrót głowy to dwie książki, dwa zeszyty aktywizujące które kolejno uczą dziecko rozpoznawania, nazywania, czytania i pisania poszczególnych literek polskiego alfabetu.  Obie książeczki są kolorowe, przejrzyste i wypełnione ćwiczeniami podążającymi tematyką za zainteresowaniami dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Ilustracje są po części barwne po części czarno-białe, czcionka jest wyrazista i prosta w odbiorze. Prosto są też skonstruowane polecenia, dzięki czemu nie muszę tłumaczyć ich z polskiego na nasze. Odnajdziemy tu również rysowanki, kolorowanki, rebusy, łamanie kodów i różne inne zadania w których główka pracuje i rączka trenuje. W dodatku do każdego z zeszytów dodano naklejki które dodatkowo urozmaicają dziecku czas i zadania.
 „Literkowy zawrót głowy cz I” - w pierwszej części dzieci poznają 19 liter w kolejności podręcznika rządowego od a do c.

Literkowy zawrót głowy cz.2”  - w drugiej części dzieci poznają 25 liter w kolejności podręcznika rządowego od ę do dż.

Polecamy :)

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.