Wielka księga opowieści Disneya

by - listopada 01, 2016

Wiem, że są tacy których Disneyowska estetyka irytuje, że są książki ambitniejsze, mniej przesłodzone a nawet tak mądre, że nie potrafię ich sedna odkryć ja ani moje dzieci. I niech sobie myśli kto chce i co chce ja Disneya uwielbiam niezmiennie od niemalże 30 już lat. Być może dlatego, że to świat mojego dzieciństwa, opowieści tak książkowe jak i ekranizacje na których się wychowałam i przy których przelałam nie jedną łzę. A książka która z pewnością powędruje do mikołajowego worka to zbiór który przywołała wiele pięknych wspomnień. Każdy kadr uwieńczony na tych stronicach jest mi doskonale znany, pamiętam szczegóły, sceny, słowa jakie padały na poszczególnych kartkach. Już nie mogę się doczekać kiedy będę lekturę zgłębiać z Kusiątkami. Sama nigdy nie byłam posiadaczką tej serii wydawniczej ale cały zbiór tych opowiadań posiadał mój kuzyn i nie jeden wieczór spędziliśmy zanurzeni z latarką pod kocem, śledząc znane nam doskonale ale nadal przejmujące losy Disneyowskich bohaterów. I jeżeli mogę się odnieść do dzisiejszych bajek kinowych oraz telewizyjnych obawiam się, że niewiele jest takich które urokiem, magią czy głębią a nawet mądrością mogą konkurować z tymi które wydawnictwo Egmont zawarło w pokazywanym dziś zbiorze.


Wielka księga opowiadań to aż 8 bajek, które doczekały się wersji zarówno animowanej jak i papierowej. Dzięki temu ukochane adaptacje kinowe możemy mieć zawsze przy sobie i wracać do nich w każdej chwili. Poznamy tu wesołego jelonka Bambi, którego życie w jednej chwili zmienia się w dramat ale który dźwiga się, dorasta i sam zakłada rodzinę mimo przeciwności losu. Odkryjemy niezwykłe losy lwa Simby oraz filozofię Hakuna Matata która nie do końca zawsze okazuje się być idealną strategią.
Trafimy do pełnej surrealistycznych obrazów krainy z pogranicza jawy i snu Alicji. A także to równie magicznej i niezwykłej Nibylandji wraz z Wandą i samym Piotrusiem Panem. 
Poznamy też perypetie pewnego drewnianego pajacyka, który bardzo marzył o tym by stać się prawdziwym chłopcem. Zobaczymy, że bycie innym nie oznacza bycia gorszym, bo nikt z nas nie jest taki sam a wyjątkowe cechy jak uszy Dambo, mogą się okazać tymi najbardziej wartościowymi. 
Nie zapomniano też o dodaniu do tej plejady najlepszych Disneyowskich historii bajki o 101 łaciatych psiakach i mrożącej krew w żyłach Cruelli doMon
.A także cudownej opowieść o Mowglim, która choć bardzo rozbieżna z oryginałem książkowym to posiadająca ten nieodparty Disneyowski magnetyzm.
Cudowne wydanie w wielkim formacie, z sztywną i wypełnioną gąbką okładką oraz obrazami jakie cieszą od lat oczy i estetyczne zmysły mionów dzieci na całym świecie. 264 strony pełne przygód, wzruszeń, pełnej gamy emocji od leku i złości do radości i wielkich poruszeń serca. Bajki które nigdy nie stracą na aktualności.


WIELKA KSIĘGA OPOWIEŚCI KLASYKA DISNEYA
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 264
Wymiary: 205 x 282 x 20
Okładka: Twarda
Seria: WIELKA KSIĘGA OPOWIEŚCIA może spodoba Ci się także

2 komentarze

  1. Uwielbiam te Disneyowskie opowieści! Mamy różne wydania. To klasyki, które chyba nigdy się nie znudzą :)

    OdpowiedzUsuń
  2. fajna u nas tez disney bardzo lubi starsza Monika Flok

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.