Puzzle od Wydawnictwa Nasza Księgarnia

by - marca 05, 2019


Wydawnictwo Nasza Księgarnia posiada w swoich zasobach wiele bestselerowych serii wydawniczych. Kochane i uwielbiane przez dzieci, rodziców, dziadków itd. Zwłaszcza serie sztywno stronicowe, zyskały licznych fanów. Jakże genialnym pomysłem, było stworzenie na bazie ilustracji i grafik z tychże książeczek, puzzli dla małych czytelników. Nic tak nie zachęca do układania jak obrazki przedstawiające ukochanych bohaterów. Jednocześnie serce rośnie kiedy radość wywołują leśne zwierzęta czy polskie ptaki, zamiast sztandarowych Disneyowskich księżniczek.  
W zasadzie sam dobór tematów do puzzli był dla mnie strzałem w dziesiątkę, pytanie jakie pozostawiało bez odpowiedzi, to jakość i estetyka wykonania. Łatwość składania elementów, wielkość układanek. Bo jedno z drugim musi iść w parze, jeżeli ma być na najwyższym poziomie. 
Na szczęście wydawnictwo stawiło czoła wyzwaniu i powiem Wam, że robota jest wykonana perfekcyjnie. Znakomita jakość, druk, wykrój elementów, nawet sama materia tych części robi wielkie wrażenie kiedy je dotykacie. Dal mnie najwyższe półka i czysta przyjemność z układania. Zdecydowanie polecam i podpisuję się pod całością projektu obiema rękami i nogami. 

Na pierwszy rzut poszła seria Puciem, Rok w lesie, Rok w krainie czarów oraz Opowiem Ci mamo co robią i tu wybrane trzy pojazdy. W roli głównej, nie zobaczycie na naszych zdjęciach serii z Puciem, ale dla każdego fana, w tym zestawieniu znajdzie się prawdziwy rarytas - gdyż są to puzzle dla tych najmłodszych i początkujących wielbicieli układanek. Puzzle dwuelementowe, Puzzle pięcie -elementowe, Puzzle 3 w 1.

Ja wybrałam układanki dla Alusi i Wojtka. Dwa duże pudła z wielkoformatowymi układankami o liczbie elementów 54.  Mamy tu dwie krainy jedną pełną magii a drugą leśną. Odnoszą się do serii rok w... Krainie Czarów oraz w Lesie. Wymiary każdej z układanek to 230 x 340 x 45. 

Wielki format i mnogość detali sprawia, że jest to doskonałe źródło do kolejnej dawki wyszukiwania smaczków, opowiadania, gawędzenia i zabawy. Mimo że dzieciaki przeanalizowały lektury wszerz i wzdłuż to jednak mam wrażenie że te publikacje bez tekstu to istny temat rzeka i niekończąca się wyprawa w świat dziecięcej wyobraźni. 


Z kolei drugi rodzaj puzzli, to układanki w kwadratowych pudełeczkach z rączką, w których mieszczą się trzy obrazki. Pięknie podzielone kolorystycznie są tyły składowych, więc nie ma obaw, że się pomieszają. Liczba elementów każdej z układanek jest różna 16, 20, 24 jednak wszystkie po złożeniu są w wymiarze 20x20. W pierwszym puzzlowym rzucie pojawiły się w takiej formie puzzle obrazujące książkę Ptaki, która zyskała naszą sympatię od pierwszego wejrzenia, po cichutku liczymy, że o motylkach ktoś pomyśli w przyszłości. Drugie pudełko to nie lada gratka dla fanów motoryzacji wszelakiej. Mamy tu coś dla wielbicieli tytułów o statkach, autach oraz pociągach. Puzzle pojazdy. 


Rewelacyjna myśl, fenomenalne wykonanie z najwyższej półki. 
Polecam ja i dzieciaczki.

Znalezione obrazy dla zapytania nasza księgarnia logo

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.