Atlas przygód dinozaurów

by - marca 28, 2019


Dinozaury temat rzeka, każde dziecko chyba przechodzi okres fascynacji tymi prehistorycznymi gigantami. Książek w tej tematyce jest moc, od leksykonów, po opowieści fabularne. Lektury są kierowane do rozmaitych grup wiekowych, od najmłodszych przedszkolaków, po dzieci szkolne. 
U nas właśnie, ta druga grupa lektur zdecydowanie lepiej się odnajduje. Książki ambitne, ze smaczkiem, takie które drążą tematykę na rozmaite sposoby. Nie bez znaczenia jest tu format publikacji, oraz jakość ilustracji. Im bardziej zjawiskowa lektura tym częściej oglądana, wertowana, przeglądana, analizowana. 

Atlas przygód dinozaurów, to druga książka jaka została wydana nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Pisząc druga mam na myśli to, że już w naszym domu gościł Atlas w tym samym formacie i bardzo podobnym stylu, jednak atlas zwierząt, tych obecnie żyjących. Tym czasem z tą publikacją rzucamy się w wir przeszłości, i badamy naszą planetę od przed historycznej strony. Książka robi wielkie wrażenie, dosłownie wielkie bo kiedy ją się rozłoży jest wielkości naszego małego biurka. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie innej możliwości, gdyż mniejsza publikacja byłaby zwyczajnie nieczytelna i zamazana. Ta za to jest cudowna. Mój Wojtek godzinami analizuje te wszystkie prehistoryczne stworzenia. Podczytuje, potem chwali się wyszperanymi nowinkami. Uwielbiam pozycje czytelnicze które budzą w dzieciach pasję i rozbudzają ich wielka ciekawość. 
To właśnie taka lektura. 


Wędruj przez trias, jurę i kredę, by spotkać zwierzęta, które się ukrywają, polują, walczą i zjadają... często siebie nawzajem! Ta książka to prawdziwy skarbiec dla każdego młodego miłośnika dinozaurów i innych prehistorycznych zwierząt – zawiera 30 szczegółowo przedstawionych scen oraz mapy zmieniających się kontynentów i wykopalisk. 
Naprawdę ogrom wiedzy ale przedstawiony w sposób głównie graficzny, wiec nie zalewa się tu dziecka milionem zbędnych słów. A grafiki poza tym, że są cudne, to jeszcze kryją wiele humorystycznych detali, wyszukiwanie ich to świetna zabawa. T-rex w śliniaczku, pteranodon ze spadochronem i moc innych zabawnych oraz trenujących spostrzegawczość elementów. 

Znakomita równowaga tekstu do obrazu. Zjawiskowy format i cudne grafiki. Przejrzysty i czytelny układ całości a także zrozumiały i dobrany do percepcji oraz rozumienia czytelników w proponowanym wiek 6-10 lat, język. Tematyka jak wiadomo hitowa a jednak jest to książka ponadprzeciętna i dająca satysfakcję z lektury nie tylko dzieciom.

Znalezione obrazy dla zapytania logo nasza księgarnia

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.