Sposób na matematykę

by - marca 05, 2019


Wydawnictwo Skrzat poprosiło mnie o rzucenie okiem na matematyczną nowość wydawniczą.
Co prawda do 4 klasy mojemu Wojtkowi jeszcze dość daleko, ale czas szybko leci a ja lubię patrzeć w przód. Zwłaszcza kiedy coś zapowiada się ciekawie i może zainspirować, pokierować i podpowiedzieć co nieco. 

„Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki”.Roger Bacon
• Rozwija spostrzegawczość, wyobraźnię i logiczne myślenie.
• To nieodłączny element życia codziennego.
• Nie tylko teoria, ale baza konkretnych rozwiązań.
Ta publikacja, to zbiór kart pracy dla uczniów klasy IV szkoły podstawowej.
Szeroki zestaw ćwiczeń został dobrany tak, aby, krok po kroku, utrwalać i rozwijać wiadomości i umiejętności objęte podstawą programową dla klasy IV. Mamy tu solidną dawkę wiedzy, ale rosnący stopień trudności. Wszystko posegregowane, bardzo przejrzysty układ i małe bity wiedzy. Można wyrwać jedną kartę i podrzucić dziecku utrwalając to czego uczy się w szkole. Dzieci po szkole są bardzo zmęczone, mozolna edukacja nie wchodzi w grę, bo tylko zniechęci. Tu jest mała dawka więc szybka satysfakcja z wykonanej pracy.  Działy są podzielone tematycznie, co można zaobserwować na kadrach.

Zeszyt ćwiczeń zawiera, odpowiednio dobrane zadania tekstowe, w których nacisk kładzie się na praktyczne zastosowanie przerabianych treści. Chodzi o to aby dziecko widziało sens w matematyce, widziało matematykę w codzienności i dostrzegło jak bardzo to wszystko się przenika i jest każdemu człowiekowi potrzebne. Czwarta klasa to kolejny stopień szkolnego wtajemniczenia. Dziecko z wczesnoszkolnego maluszka dostaje się coraz poważniejszym szkolnym obywatelem. Witać to również na kartach tej książki z zadaniami, bo nie ma tu już obrazków. Są to dorosłe zadania a jednak odnoszące się do realiów w jakich obracają się czwartoklasiści, treści. Obszerny, oraz jednocześnie niezwykle różnorodny materiał. Całość oczywiście stworzona w oparciu i zgodnie z podstawą programową.A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.