Wielki post i Wielkanoc - przewodni

by - marca 14, 2019


Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik - to rewelacyjna książka, która przede wszystkim pozwoli nam bardziej świadomie i ze zrozumieniem przejść przez okres Wielkanocy. To zbiór tematów, które są w prosty i rzeczowy, przy tym krótki sposób objaśnione. Wytłumaczone zwięźle i uderzające w temat. Ja sama często stawiam wiele pytań, takich które niejednokrotnie pozostają bez odpowiedzi, choć przeważnie staram się drążyć na bieżąco, co jak i dlaczego. Wiara chrześcijanina to nie jest zbiór norm i zamknięty dział. Jesteśmy jak otwarta księga, stale zapisywana, stale poszerzana o kolejne wersy. Wciąż poszukujemy, błądzimy i wracamy na właściwą drogą. Dlatego tak bardzo lubię czytać książki o tematyce religijnej. Czuję, że one mnie ubogacają i że wypełniają puste obszary.
120 stron, przez które się płynie, pochłania, bo kolejne działy są króciutkie a ich tytuły bardzo wciągające. Ciężko odłożyć przewodnik na półkę, do kolejnego dnia. Wiele odpowiedzi na nurtujące mnie od dawien dawna tematy zostało tu zawartych i ułożonych w logicznym porządku. Bez zawiłości, bez komplikacji, przejrzyście, czytelnie, ciekawie i tak, że mam nadzieję, wiedza i świadomość zostanie na dłużej ze mną i we mnie. 
Książeczka ma kieszonkowy, broszurowy format, więc celująco odnajdzie się w każdej torebce czy schowku auta. Każde pić minut wolnego czasu, może być wykorzystane z pożytkiem. 
Uśmiecham się do Wydawnictwa o kolejne podobne tytuły, tak celująco objaśniające rozmaite obszary chrześcijańskiej wiary. Czas Wielkiego Postu sprzyja zadawaniu pytań, pytań o wiarę, o życie, o to, w jaki sposób i czy w ogóle kroczymy dzień za dniem za Jezusem. To okres poszukiwań i powrotów. Im świadomiej przeżywamy ten czas, tym powrót pewniejszy i trwalszy. Ta książka to pewnego rodzaju przewodnik prowadzący od Środy Popielcowej do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w którym odpowiedzi i objaśnienia czerpią z teologii, historii i Biblii.
"Styl nauczania Jezusa polega przede wszystkim na zadawaniu pytań. On nie naucza apodyktycznie, z góry narzucając reguły, wydając dekrety czy budując gotowe systemy. Jego pytania budzą nas, ukazują nam przestrzeń, zostawiając równocześnie miejsce na nasze oczekiwania. Pytania stawiają nas wobec kwestii sensu."

Logo

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.