Kolorowy piasek - DIY

by - czerwca 23, 2015Była kreda w wersji podwórkowej a teraz inny ciekawy sposób na jej wykorzystanie w domu - choć ma jeden minus - bałagani, ale bałagani do zniesienia i szybko się wciąga w odkurzacz, moja psychika to zniosła więc jeśli nie jesteście pedantkami możecie z dzieciaczkami działać.

KOLOROWY PIASEK
Do wykonania takiego piasku potrzebujecie:
1) KREDY - najlepiej chodnikowej TUTAJ ponieważ jest grubsza, poręczniejsza i lepiej się nią pociera sól,
2) SOLI,
3) POJEMNIKA - ja użyłam pudełka plastikowego po lodachSól rozdzieliłam po równo do szklanek, ponieważ chciałam uzyskać 5 kolorów w mniej więcej równych proporcjach. Następnie wybrałam 5 intensywnych kolorów kredy.
Szklankę soli przesypywałam do pojemniczka i następnie pocierałam o nią kredą, potrząsałam i znów pocierałam i tak aż do uzyskania pożądanego koloru. Oczywiście zadanie może wykonać również dziecko samodzielnie ale jest to czynność wymagająca sporego wysiłku ręka po pokolorowaniu pięciu szklanek soli, mnie bolała.
Ale efekt bardzo ciekawy i kolorowy piasek gotowy.


1) KOLOROWE OBRAZKI
Smarowałam klejem wybrany wzór a Ala go zasypywała podanym przeze mnie kolorem soli, sypała wszędzie nie tylko tam gdzie trzeba, musiałam jej ciągle pokazywać gdzie ma sypać. Być może kolorowy klej załatwiłby sprawę. Użyliśmy zwykłego kleju w sztyfcie. Sól pierwszego dnia jeszcze troszkę zsypywała się z obrazków ale potem już było oki, nic nie odpadało.2) BUTELECZKA OZDOBNA
Fajna ozdoba, pastelowa, doskonała do pokoju dziecinnego, można w nią włożyć zrobionego przez dziecko kwiatuszka (musze nad tym pomyśleć) a przy okazji doskonały sposób na ćwiczenie koordynacji oko ręka oraz transferu. Transferu dość trudnego jak na wiek Ali i poradziła sobie z nim zaskakująco dobrze. Musiała nieść bardzo sypką materię z niskiego do wysokiego pojemniczka, tak wysokiego iż musiała podnieść rękę do góry.
3) NA PIASKU PISANE
Przykrywkę od plastikowego pudła (może być blacha do pieczenia ciast, może być przykrywka od pudełka po butach, taca z wysokimi brzegami) wyłożyłam ciemnym papierem kolorowym i wypełniłam kolorowym piaskiem.
Gotowe, można tworzyć, ćwiczyć literki, cyferki, szlaczki i inne dowolne wzorki.Fajna zabawa i kosztująca grosik :)
Polecamy :)

A może spodoba Ci się także

2 komentarze

  1. Bardzo fajny pomysł, cały czas nie mogę się nadziwić jak kreatynwe i pomysłowe są niektóre mamy :D

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.