Pod ziemią, pod wodą

by - czerwca 27, 2015


 POD ZIEMIĄ, POD WODĄ to pierwsza publikacja Aleksandry i Daniela Mizielińskich jaka trafiła w nasze ręce. Do tej pory każdą książkę Mizielińskich odsuwałam na "potem". Albo nie byłam przekonana czy zrobi na Wojtku wrażenie albo wydawało mi się, że Wojtuś jest na nią zwyczajnie jeszcze za mały. Jednak kiedy zobaczyłam ten tytuł jakoś podświadomie poczułam, że on mu się bezsprzecznie spodoba. To wspaniała książka na długie godziny wspólnej lektury. Moc niesamowitych faktów które odkryjecie razem z dzieckiem zadziwi każde z Was, małych, średnich i dużych.


Niesamowite ilustracje, zadziwiają Wojtka nawet podczas samodzielnego odkrywania kolejnych stronic. Niesamowite machiny, niezwykłe budowle, podziemne, tajemnicze i czasem troszkę mroczne rejony naszej planety - to coś co Wojtusie kochają i mogłyby nad tymi tematami dumać i rozmyślać godzinami, wpatrzone w jedną z kart.  Bardzo fajny jest też spis treści, pozwala już 4,5 letniemu Wojtusiowi na szybkie odnalezienie poszukiwanego rozdziału. Wyraźny numer strony a oprócz króciutkiego tytułu, charakterystyczna dla danego działu ikonka. Dzięki temu po raz pierwszy Wojtuś ma możliwość uczyć się korzystania ze spisu treści i jest w pełni samowystarczalny.
Książka POD ZIEMIĄ, POD WODĄ cieszyła się wielkim zainteresowaniem Wojtusia jeszcze przed wycieczką do Wieliczki. Teraz kiedy już Wojtko odwiedził podziemie, książka nabrała drugiego, nowego, magicznego niemalże znaczenia. Pozwala mu zrozumieć, na jego przedszkolny sposób, gdzie był i jak głęboko dotarł. Wszystkim pokazuje wnętrze kopalni i mówi : "Ja też byłem pod ziemią, tak bardzo, bardzo głęboko tam gdzie tylko górnicy schodzą".
Wnętrze ziemi i głębia wód fascynuje i ekscytuje ludzi od wieków. To co wokół nas jest w mirę możliwości powszechnie dostępne ale dostać się do środka kuli ziemskiej, po której każdego dnia stąpamy to niezwykła przygoda i wspaniałe doznanie. Nowy, dwustronny album Aleksandry i Daniela Mizielińskich wprowadza nas w ten niezwykły świat i pokazuje ciekawostki i fakty o których z ogromną ciekawością poczytacie nie tylko dzieciom ale sami sobie. Nie stawiałbym tu żadnych górnych granic wiekowych, zarówno przedszkolak jak i szkolniak będzie zachwycony.
Jak wspaniale jest być rodzicem i móc odkrywać tak znakomite i wyborowe pozycje wydawnicze. Jak cudnie jest móc znów i na nowo odkrywać, zgłębiać i eksplorować lektury po które jako 20+ z pewnością bym już nie sięgnęła, choć warto :)
Księga jest wypełniona po brzegi i aż po samo dno naszpikowana informacjami, wielkimi czy też szczegółowymi obrazkami. Charakterystyczna oprawa graficzna, bardzo ciekawe i czytelne przekroje, pozwalają w dostępny nawet dla przedszkolaka czasem ogólny czasem drobiazgowy sposób wytłumaczyć wiele zagadnień.
Zaglądając pod niebieską okładkę zanurzycie się w toń wód wraz z nurkami, od raf koralowych i miejsc dostępnych przeciętnemu człowiekowi, poprzez obszary gdzie udało się dotrzeć jedynie nielicznym aż do najgłębszych pokładów oceanu gdzie światło słoneczne nigdy nie dociera.
Kiedy natomiast odwrócimy księgę i zaczniemy od czerwonej okładki rozpocznie się eksploracja lądu, począwszy od ziemi tuż pod naszymi nogami, wraz z wszystkimi norami i norkami, stopniowo schodzić będziemy coraz głębiej i głębiej aż do gorącego jądra ziemi które jest środkiem tego wspaniałego kompendium wiedzy.
Poznacie niezwykłe stworzenia, rośliny, zajrzycie w oko wieloryba. Odkryjecie skąd bierze się woda w kranie i jak jest oczyszczana. Wejdziecie do wnętrza tuneli, jaskiń, kopalni czy na obszar wykopalisk archeologicznych. Odkryjecie historie podziemnych i podwodnych podbojów, odwiedzicie nawet wrak Titanica i wnętrze wulkanu.Gwarantuję, że bardzo, bardzo długo będziecie sięgać po tą właśnie książkę i odnajdować z zaciekawieniem kolejne jeszcze nie odkryte przez Was stronice. Znakomita pozycja na prezent urodzinowy czy wakacyjny. Ciężko przejść obojętnie wobec tak dobrze opracowanej książki.
Duże solidne wydanie, twarda okładka, 110 dość grubych i stronic.
Z pewnością polecamy, wszyscy :)


Wydawnictwo Dwie Siostry
Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 110
Format: 37x27,2 cm
Książka bardzo zachęciła mnie do  zakupu innych pozycji czytelniczych Mizielińskich a z pewnością zacznę od książek  MAPY i MAPOWNIK.
Ktoś ma, ktoś poleca, czy są one odpowiednie dla 4,5 latka ?

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.