Przyroda pełna tajemnic :)

by - czerwca 18, 2015


Tu gdzie mieszkamy obserwowanie przyrody to codzienność. Dzieci mają w sobie chęć do chłonięcia nowej wiedzy, do zadawania setek pytań na minutę i do drążenia tematu do upadłego. Pytania jak z kosmosu przychodzą do dziecięcych główek z prędkością światła. Rodzic powinien być czymś w rodzaju chodzącego omnibusa jednak mi do tego daleko. Na szczęście w obecnej dobie mam możliwość posiłkowania się dziesiątkami cudownych źródeł które nie dość, że pozwalają mi odpowiedzieć na każde dręczące mojego przedszkolaka pytanie to jeszcze poszerzają moją wiedzą co bardzo mnie cieszy i bawi.
Kiedy wypatrzyłam na stronie wydawnictwa AWM książeczki Mały obserwator przyrody - od razu wiedziałam, że będą doskonałym źródłem nowej wiedzy, wyłożonej w ciekawy i przystępny dla najmłodszych sposób, popartej różnymi łamigłówkami i naklejkowym szaleństwem (na co zawsze możemy liczyć kiedy sięgamy po  pozycje tego wydawnictwa).W naszej kolekcji znalazły się wszystkie cztery publikacje jakie ukazały się w tej "MAŁY OBSERWATOR PRZYRODY" , jedna ciekawsza od drugiej, znakomita lektura na wakacje.


Ciekawostki o jakich nie maiłam pojęcia, zadziwiające fakty, ciekawe porównania, piękne barwne ilustracje. Rówieśnicy naszego odkrywcy w niecodziennych sytuacjach i podczas spotkań z dzikimi zwierzętami. Każdy dociekliwy maluch będzie zachwycony i nuda nawet w długi deszczowy dzień czy podczas nużącej podróży nam nie grozi.
Fajne różnorodne zadania, labirynty, zagadki, szeregi, a nawet zwierzęce sudoku oraz naklejki pomogą utrwalić informacje i przy okazji popracować nad małą motoryką.

Natura jest pełna barw i niespotykanych wzorów to we każdy mały i duży obserwator przyrody. W tej książce znajdziecie najciekawsze motywy i ich nietypowe zastosowanie, dowiecie się również jak widzą kolory zwierzęta. Odkryjecie tak jak my kto się może dzięki swojemu ubarwieniu schować niezauważenie a kto chce nim odstraszyć napastnika. Bardzo fajnym pomysłem było też ukazanie różnic pomiędzy samcem a samicą na 10 przykładach.
Te i wiele innych ciekawostek wraz z 217 naklejkami znajdziecie w tej właśnie książce.

Dzięki książce Mowa zwierząt dowiesz się, kto porozumiewa się za pomocą zmiany kolorów, różnej częstotliwości dźwięków, impulsów elektrycznych światła, czy zapachów, a dodatkowo nauczysz się rozpoznawać zachowania zwierząt. To książka o dźwiękach, mowie ciała i wszystkim tym co pozwala zwierzakom porozumiewać się miedzy sobą oraz międzygatunkowo.  
Czy ryby mówią ?
Które ptaki potrafią mówić w ludzkim języku ?
O czym śpiewają wieloryby, co nam mówi pszczeli taniec ?
Czy można dogadać się z małpką ?
Jak się zachowuje pies oraz kot przyjaźnie nastawiony a jak agresywny, czy wystraszony?

Przydatne i interesujące informacje nie tylko dla małych obserwatorów.Ta książka zadziwiła mnie najmocniej. Spodziewałam się ptaków i owadów a tym czasem w książce znalazłam jeszcze latające ryby, rośliny i grzyby oraz szybujące gady, płazy i ssaki.
Duże zaskoczenie i wspaniałe odkrycie. Poza cudowną kompilacją wszystkiego co lata w lekturze zostały tez umieszczone ptaki nieloty. Wojtusiowi bardzo się spodobało zestawienie inspiracji zaczerpniętych z natury oraz powstałych na ich podstawie sprzętów latających.


W tej książce poruszonych zostało wiele istotnych w życiu tematów jak odróżnianie grzybów jadalnych i trujących,  systematyczne dokarmianie ptaków zimą, jakie zbiory możemy zgromadzić na zimne dni jesienią. Poznamy różnorakie skarby jesieni , zboża naszych pól i zioła naszych łąk. Dowiemy się też jak powstaje miód, oraz o tym co wiosną wykluwa się z jaja, co budzi się do życia a co się dzieje w mrowisku tuż po zimie. A może chcecie wiedzieć kto zapada w sen zimowy a kto całą zimę pozostaje aktywny.
Na wszelkie pytania znajdziecie tu odpowiedź a w dodatku 259 naklejek :)


Polecamy serdecznie kolekcję "MAŁY OBSERWATOR PRZYRODY", która będzie z pewnością fascynującą podróżą przez świat przyrody, pełną nowych odkryć i zachęcającą do odkrywania na własną rękę.
A może spodoba Ci się także

3 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.