Kasia i dziecięce obawy

by - maja 04, 2017


Seria o Kasi to nowość i pierwsze dwa tytuły, jestem jednak przekonana, że tytułów ukaże się więcej, bo to doskonała seria dla całkiem już malutkich dzieci. Książka w fajnym rozmiarze, doskonałym dla małych łapek, usztywnione (nie całkiem sztywne) strony, których łatwo podrzeć się nie da, wesołe i pogodne ilustracje, bardzo prosty przekaz, jeden wątek. Kasia będąca rówieśniczką maluszków to także pozytywna strona, zawsze fajnie czytać i słuchać o kimś "takim jak ja". Kiedy dziecko nie zjada już książek, śmiało możemy zacząć mu czytać opowieści o Kasi. Opowieści które pozwolą oswoić i pokonać pewne problemy i trudności.


Tak Wojtuś jak i Alusia byli doskonale znani w naszym ośrodku zdrowia, każdy wiedział doskonale kto wchodzi bo krzyczeli wniebogłosy jeszcze z klatki schodowej. Nie wiem co było przyczyną ale wizyty lekarskie wywoływały u nich lęk. Naszymi sprzymierzeńcami w walce ze strachem był zestaw małego lekarz i książki właśnie. Książki takie jak ta. Pokazujące małego bohatera w trudnej dla niech sytuacji. Kiedy dziecko przeżyje z książkową postacią lekarską wizytę, raz, drugi, dziesiąty oswoi się na pewien sposób z sytuacją i nie będzie ona dla niego już zaskoczeniem.
Kasia pewnego poranka budzi się całkiem chora, z noska się leje, nic nie smakuje i nawet zabawa nie jest kusząca. Nie pozostaje nic innego jak tylko udać się do lekarza.
Jak Kasia sobie poradzi ? Czy wszystko się dobrze skończy ?
Kasia idzie do lekarza
Napisała: Liesbet Slegers
Zilustrowała: Liesbet Slegers
Przełożył: Ryszard Turczyn
Stron: 32
Oprawa: twarda
 Kiedy w brzuszku mamy ktoś się pojawia, a ten ktoś poza brzuszkiem nie jest jeszcze wcale taki duży trzeba czasu i dużej cierpliwości a także empatii aby przygotować starszaka na przyjście maleństwa. Nie warto czekać do ostatnią chwilę, warto rozmawiać i czytać książki. Pokazywać dziecku jak to będzie, co się z mamą dziej, kto też zamieszkał we wnętrzu jej brzuszka. 
Książeczka o Kasi pokazuje rosnący brzuszek i rozmaite emocje które pojawiają się w serduszku dziewczynki. Jedne rzeczy jej się podobają inne nie. To bardzo prosta książeczka dla najmłodszych dzieci.
Kasia nie wszystko rozumie, nie wszystko jest tak jakby chciała, podobnie jak w rzeczywistości. 

Napisała: Liesbet Slegers
Zilustrowała: Liesbet Slegers
Przełożył: Ryszard Turczyn
Stron: 32
Oprawa: twarda

Ciekawa jestem jakie jeszcze tematy w przyszłości poruszy seria :)
Czekamy na kolejne tytuły :)

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.