Straż pożarna - pierwsza encyklopedia

by - maja 24, 2017


Seria Moja Pierwsza Encyklopedia to jedna z tych serii które, zawsze śledzimy i na bieżąco uzupełniamy. Dzieciaki bardzo lubią kiedy czytamy te publikacje razem, ale ponieważ tekstu w zestawieniu z obrazem, jest mało równie chętnie wertują książeczki samodzielnie. 
Tym razem w nowościach, odnalazłam tytuł Straż Pożarna - to tematyka która stale się w naszym domu przewija, powraca, tak czy siak jest aktualna i na czasie. Dlatego książeczka która poszerzy wiedzę i w ładny graficznie sposób nakreśli pewne obszary ciężkiej i wymagającej pracy jakiej podejmują się każdego dnia strażacy, musiała się znaleźć w domowej biblioteczce. 4 działy a co jeden to ciekawszy:
- co to znaczy być strażakiem - bo niby każdy wie, tak mniej więcej ale jak to dokładnie wygląda? Jak się odbywa rekrutacja? Jakie umiejętności strażak musi posiąść? Co jest od niego wymagane ? 
- życie w jednostce - dzieciaki wyobrażają sobie strażaków głównie podczas akcji, kiedy gaszą ogromne pożary, jednak przez większość czasu Strażacy czuwają, warto tez poznać tą stronę strażackiego życia. Poza tym bycie strażakiem to nie tylko walka z ogniem jako takim, strażak ma ręce pełne roboty nawet kiedy pożarów brak. 
- pojazdy - rozłożenie różnych rodzajów pojazdów, niezbędnych do pracy strażaka (szeroko pojętej) na części pierwsze
- akcje ratunkowe - to na co każdy zapalony mały strażak czeka najbardziej, tu także czeka na niego moc nowości i zaskakujących informacji
Każdy rozdział kończy się testem Sprawdź się !
Bardzo fajne podsumowanie ale także sprawdzian pamięci i spostrzegawczości.


Kolorowe ilustracje i proste słowa sprawią, że dzieciaki wszytko pojmują, i bardzo lubią wracać do tych lektur. Dziecko przyswaja wiele nowych słów, pojęć, rozwija się językowo. A dotyczy to zarówno malucha jak i przedszkolaka czy dziecka w wieku wczesnoszkolnym. Encyklopedie są doskonałe dla dzieciaków w przedziale wiekowym 3-10 lat. Książki są ładnie wydane, w fajnym formacie, razem ustawione na półce tworzą doskonała ozdobę dziecięcego pokoju. Białe przejrzyste tło, moc detali, ciekawostek, faktów, wyjaśnień. Każdy temat jest naprawdę szeroko omówiony, tak że młody czytelnik w pełni zaspokoi swoją ciekawość. 

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.