O oceanach i skarbach polskiej przyrody

by - maja 29, 2017


Jaka jest nasza ukochana seria książek o przyrodzie i zwierzakach rozmaitych?
 Ta wydawnictwa MULTICO, książki z tej serii są już nie pierwszy raz na forum naszego blogu, na pewno też nie ostatni. W naszym domu w ostatnim miesiącu pojawiły się aż 4 tytuły. Każdy jest inny, każdy niezwykle ciekawy i każdy wart uwagi. Na okładce widnieje napis KSIĄŻKA DLA CAŁEJ RODZINY i to autor (a jest ich wielu) realizuje w 100%. Książki są tak pisane, tak pokazywane, tak obrazowane a informacje tak dobrane żeby każdy bez względu na to ile ma lat i czy jest słuchaczem czy lektorem czuł wieka przyjemność z obcowania z tymi publikacjami i wyniósł moc nowych wiadomości i informacji na dany temat. W końcu człowiek uczy się całe życie, a ta seria doskonale tego dowodzi. Nie ma takiej publikacji która by czegoś nowego nas nie nauczyła i nie w niosła w nasze życie. Wrażenia estetyki i piękna oraz zachwytu przyrodą także na wysokim poziomie. Zwierzaki pokazane z perspektywy z jakiej prawdopodobnie nigdy nie mielibyśmy możliwości ich zobaczyć i podziwiać.


Jak to było kiedyś na ziemi u samych początków? Jak woda znalazła się na naszej planecie ?
Jak narodziły się oceany ? Ile ich jest obecnie ? Jakie noszą nazwy i dlaczego właśnie takie ?
Czemu woda jest źródłem życia ? 
Bardzo bogaty wstęp ukazał się naszym oczom po otwarciu książki. Dalej jest równie ciekawie bo odkrywamy faunę i florę tych gigantycznych akwenów. Natomiast bardzo cieszy, że nie tylko o zwierzętach i roślinach ale także o samych oceanach jest pewnie jakaś połowa rozkładówek.
 Jak zostać oceanologiem ? Czym się taki człowiek zajmuje ? Albo np jak wygląda oceaniczne dno ?
Każda rozkładówka to nowy temat, przedstawiony w nietypowy i fascynujący sposób. 
O oceanach, to opowieść o życiu w morskich głębinach osobliwych zwierząt i roślin. 
To za razem bogato ilustrowana książka, która odkrywa mnóstwo nieznanych faktów dziejących się w wodach otaczających kontynenty. Świat bardzo odległy, nieznany większości ludzi, kryjący w sobie moc tajemnic oraz zagadek do rozwikłania. Nie muszę chyba wspominać, że mój Wojtuś po lekturze tej książki aktualnie porzucił wielką chęć bycia w przyszłości paleontologiem na rzecz oceanologii. I co by nie mówić, to by było coś !


Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 120
Wymiary: 22.6x26.6x1.4 cmCudze chwalicie swego nie znacie ?
Czy tak jest, często gęsto tak. A przyroda Polska to skarbnica różnorodności o jaką trudno w innych zakątkach świata. Lasy, jeziora, morze, góry i wszystko tuż, tuż na wyciągnięcie ręki, czasem przysłowiowy rzut beretem. W tej publikacje odkryjecie prawdziwe skarby przyrody w Polsce od wschodu na zachód i z północy na południe ale nie tylko. 
Dzięki autorowi dowiecie się co to są rezerwaty i parki narodowe, co wyróżnia te miejsca, jak je chronimy. W końcu każdy z nas nawet ten najmniejszy może zrobić coś dobrego dla przyrody.
Co warto zobaczyć w miejscach objętych ochroną i jak się tam zachowywać, aby nie zakłócać spokoju zwierzętom i roślinom.
Poznaj najpiękniejsze i najciekawsze przyrodniczo zakątki naszego kraju, od skalistych Tatr, surowych Karkonoszy czy tajemniczych Bieszczadów, przez raje wodnego ptactwa nad Biebrzą, Wartą i Wielkimi Jeziorami, po pierwotną Puszczę Białowieską i wędrujące wydmy nad Bałtykiem. 
Bogato ilustrowane informacje przyrodnicze dla całej rodziny.

Autor: Gil Wojciech
Oprawa: Twarda
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 120
Wymiary: 23.0x26.0x1 cm

Każda z książek w tej serii nas bardzo pozytywnie zeskakuje. Bardzo mnie cieszy, że wychodzą kolejne publikacje. Każda z nich jest dla nas wszystkich ( tak dla dzieci jak i rodziców czy dziadków) odkrywcza i interesująca. Piękne zdjęcia, niezwykłe kadry, zwierzęta uchwycone w niezwykłych pozach, zatrzymane w ruchu, a do tego ciekawostki, fakty, doskonale dobrane informacje które przyciągają zgodnie z założeniem wydawnictwa czytelników w bardzo szerokim przedziale wiekowym. Cudownie wydane, twarda oprawa, duży format, bogactwo wizualne jak i merytoryczne - doskonały prezent z okazji lub bez. Polecamy jako nagrodę na zakończenie roku szkolnego. 


A może spodoba Ci się także

1 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.