Modlitwy i rozwarzania dla dzieci na każdy dzień roku

by - maja 09, 2017


Odkrywam wydawnictwo Jedność na nowo, mimo że z Targów Książki w Krakowie zawsze przywożę minimum dwa tytułu dla dzieciaków. Jednak odkąd zaczęłam buszować po stronie internetowej wyławiam same perełki. W najbliższym czasie pokażę Wam z wielka przyjemnością trzy z nich. Oto pierwszy tytuł - Dziecięce tytuły na każdy dzień. 
Po pierwsze książeczka jest ślicznie wydana.
Twarda oprawa, śliczne ciepłe i pastelowe ilustracje. 
Każda data jest wyraźnie zaznaczona a każdy miesiąc rozpoczyna się od strony z jego nazwą. 
Duża wyrazista czcionka, bardzo prosty język i przekaz. Sytuacje które są opisywane są bliskie dzieciom i każdy kilkulatek czy szkolniak dobrze się w nich odnajdzie i z nimi utożsami.
Każdy dzień jest stworzony tak samo. 
Wyróżniony tytuł, data, krótkie dające do myślenia opowiadanie. 
Opowiadanie które uczy różnych pozytywnych zachować, postaw, uczy rozwiązywania problemów, pokazuje jak można sobie radzić w trudnych sytuacjach, jak postępować dobrze, uczciwie i moralnie.
A to wszystko na na poziomie całkiem już małych dzieci. Książeczkę zrozumieją już w wielu przypadkach 3-4 latki, ale zasłuchają się również 10 latki. 
Poza opowiadaniem mamy na dole strony, dwa króciutkie zdania.
Pierwsze z nich zatytułowany "CZYTAMY BIBLIĘ" jest to doskonale wyselekcjonowany i odnoszący się do opowiadania króciutki i dobrany do dziecięcego rozumienia fragment Pisma Świętego. Drugi dodatek na każdy dzień, to równie krótka jak fragment Biblii modlitwa. 
Modlitwa prosta napisana słowami dziecka. 
Jestem zachwycona tymi modlitwami, gdyż uczą one dzieci prawdziwej rozmowy z Bogiem a nie potarzania słów powszechnych modlitw których kilkulatek zupełnie nie pojmuje.
Modlitwy te są piękne i dziecinne proste. 
Ta książka w piękny i jakże prosty sposób, pozwoli maluchom pogłębić swoją wiarę ale także stać się poprzez to dobrym człowiekiem. Zawiera bardzo ważne słowa, które także nam dorosłym przypomną o wielu istotnych kwestiach o których w pędzie życia czasem łatwo zapomnieć.
 Uniwersalne prawdy dla każdego człowieka, choć pisane zdecydowanie z myślą o kilkulatkach.Bohaterami tej książki jest czwórka małych dzieci Sara, Kasia (zwana przez Alusie Kasinką), Jacek i Oskar. Dzięki takiemu doborowi postaci, książka jest doskonała dla dziewczynek i chłopców bo wiadomo że maluszki lubią się identyfikować z bohaterami. Mały czytelnik dzieli z dziećmi smutki, lęki, radości i zachwyty. Uczy się jak żyć w zgodzie z naturą i innymi ludźmi a także być zawsze blisko Boga. 

Dzieci z książeczka uczą się dzielić tak sukcesy jak i porażki z Bogiem. Uczą się prosić, przepraszać i dziękować Bogu, za wiele rzeczy takich o których być może nawet nie pomyślały.
Jestem pewna, że taka nauka przeniesie się też na życie codzienne. 

Ta książka to nie jest odpowiedź na wszystkie dziecięce wątpliwości, pytania, ciekawości - to tak naprawdę dopiero doskonały początek do potoku pytań i długich godzin rozmów oraz przemyśleń.
Krótkie cytaty pozwolą maluszkom w przyszłości też płynniej i bardziej naturalnie przejść do lektury trudnych biblijnych tekstów.


Autor/Autorzy: Crystal Bowman; ilustracje: Elena Kucharik
Stron: 384
Oprawa: twarda, kolorowe ilustracje
Format: 140x180 mm
Wiek czytelnika: 3+
Tłumaczenie: Karolina Tudruj-Wrożyna

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.