Koniec roku szkolnego - czas na nagrody

by - maja 17, 2018Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a wraz z końcem roku wyczekiwane wakacje. Jest to dzień niezwykły i wyjątkowy.
W tym dniu przedszkolaki i uczniowie otrzymują nagrody za udział w różnych konkursach, za specjalne osiągnięcia i sukcesy, a czasem po prostu są to upominki na koniec roku szkolnego, które mają podkreślić, że jest to ważne wydarzenie w życiu każdego dziecka, dobrze jeśli takie upominki są także miłą niespodzianką na wakacje.


Książki znakomicie odnajdują się w roli nagród, kochają je mali i duzi, dlatego zarówno nauczyciele jak i rodzice decydują się właśnie na nie. Wspaniałe jest też to, że na okładce można umieścić dedykacje, gratulacje czy życzenia, co sprawi, że dana lektura stanie się czymś więcej, wyjątkową pamiątką na całe życie. Wydawnictwo GREG proponuje wiele różnych tytułów, które umilą koniec roku szkolnego zarówno przedszkolakom jak i dzieciom starszym, książki które łączą przyjemne z pożyteczny, które spodobają się zarówno dzieciom jak i rodzicom, wychowawcą. 

wszystkie lektury z opracowaniem: miękka oprawa » | twarda oprawa »
Kolorowa Klasyka - lektury w kolorze: miękka oprawa » | twarda oprawa »

Wydawnictwo ma szeroki wybór lektur omawianych tak w szkole podstawowej jak i średniej. Jest tu poziom podstawowy ale i ten rozszerzony. Możemy wybrać książki z opracowaniem i te bez ale za to z pięknymi barwnymi ilustracjami. Kolorowa Klasyka to zdecydowanie mój faworyt wśród działów. 


Ja wybrałam na razie tytuły które są kierowane do najmłodszej grupy odbiorców ale już ma upatrzonych wiele tytułów dla starszych dzieci. Część książek pamiętam jeszcze ze swojego dzieciństwa ale jest też część tytułów zupełnie dla mnie nieznana przez co tym bardziej ciekaw. Skoro znalazła się w programie jako lektura z pewnością zasługuje na uwagę. Jednym z tych tytułów jest Pajączek na rowerze. 
Co jest fajne i dlaczego akurat to wydanie a nie inne. Obiektywnie rzecz ujmując najważniejsza dla mnie jest duża, przyjemna podczas lektury i klarowna do czytania czcionka. To jest podstawa jeżeli dziecko ma czytać tą książkę samodzielnie, jak to zakłada szkoła. Drugim wielkim plusem są liczne kolorowe i nowoczesne ilustracje które są fajnym przerywnikiem, dobrym punktem by zawiesić oko i miłym dodatkiem. Książka jest też pięknie wydana twarda oprawa, dobrej jakości papier i estetyka układu. 
"Miłość to jest coś takiego, że jak masz dwie rzeczy - lepszą i gorszą, to tę lepszą oddasz temu, kogo kochasz"

To książka o miłości, o pierwszej miłości, ale też książka o trudnej sytuacji, o docieraniu się, o konflikcie, o dorastaniu wreszcie o przyjaźni. Miłość to trudne uczucie, piękne ale wcale nie proste. A tu mamy opowieść o uczuciu które dojrzewa, przechodzi nie jedną próbę, również próbę czasu i przezwyciężą liczne przeciwności losu. Życie stawia na jednej drodze dwoje dzieci, dzieci zupełnie sobie przeciwstawnych, ich charaktery są jak biel i czerń. Łukasza który jest oazą spokoju a w dodatku dobrym uczniem, oraz tętniącą energią, nie lubiącą szkoły szaloną Olę. Niewiele ich łączyło a gdyby nie to że zostali zmuszeni do wspólnie spędzonego czasu po lekcjach z pewnością nigdy by się bliżej nie poznali. I tak krok po kroku niechęć przechodzi w przyjaźń a przyjaźń w miłość. Uczucie, które się miedzy nimi rodzi, jest dla nich zupełnie nowe i trudne. Oprócz tego mają mnóstwo innych kłopotów: w szkole, z rówieśnikami, a w domu muszą mierzyć się z rozpadem rodziny, brakiem oparcia w najbliższych i zrozumienia ze strony rodziców. 

Dzieci wchodzą w świat dorosłości, który stawia ich przed licznymi wyzwaniami. Książka jest momentami trudna, ale pięknie napisana i niezwykle mądra życiowo.  Jestem pewna, że dzieci wciągną się w tą lekturę bardzo szybko i czytanie jej nie będzie przymusem. Książka ubrana w proste słowa, jasne i czytelne dla dzieci emocje. Książka która skłania do refleksji i zapisuje się w serduchu. To ciepła i pouczająca powieść, która pokazuje, co w życiu jest najważniejsze i że na miłość nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno.
To książka którą uwielbiałam jako dziecko. Ze zwierzęcymi bohaterami, pachnąca przygodą i tętniąca pozytywną energią. Podobnie jak w powyższej lekturze, mamy świetną dużą czcionkę, piękne kolorowe ilustracje, twardą oprawę oraz papier naprawdę dobrej jakości. Powieść ta jest znana i kochana na całym świecie, jeżeli jeszcze jej nie czytaliście z dziećmi najwyższy czas to nadrobić. 
„Bardzo dawno temu, kiedy nasi przodkowie byli jeszcze dziećmi, żył doktor, a nazywał się Dolittle, John Dolittle – dr med. „dr med.” oznacza, że był najprawdziwszym lekarzem i posiadał ogromną wiedzę.” 
Historia niezwykłego doktora zapisuje się w kilkunastu tomach ale ten który pokażę Wam dziś, jest pierwszy i najbardziej znany a za razem lubiany. Doktor mieszka w małym miasteczku Paddebly, jest skromny nikomu nie wadzi ale ponieważ posiada niezwykłą umiejętność rozmawiania ze zwierzętami, w domu posiada ich sporą gromadkę, co nie do końca odpowiada jego ludzkim pacjentom. Dlatego szybko zmienia fach i przerzuca się ni mniej ni więcej na weterynarię. W końcu nie można chyba sobie wyobrazić lepszego weterynarza niż ten który może porozmawiać z pacjentem i zapyta co też mu dolega. Mimo zmiany fachu doktorowi się nie przelewa, gdyby nie stale doskwierający brak pieniędzy byłby niezmiernie szczęśliwy pośród swojej trzódki. Towarzyszą mu wierni przyjaciele - sowa, kaczka, pies, papuga i małpka. Pewnego zimowego dnia w ich domu pojawia się jaskółka z wieściami o strasznej chorobie nękającej małpy w dalekiej Afryce. Doktor wyrusza na ratunek i tak zaczyna się wielka przygoda. Mimo kłopotów finansowych, udaje mu się wypożyczyć okręt i zorganizować prowiant. Na pokład wsiada z krokodylem, psem Jipem, kaczką Dab-Dab, Świnką Geb-Geb i sową Tu-TU, papugą Polinezją i małpką Czi – Czi. 
To niezwykła bardzo emocjonująca i pasjonująca lektura którą polecam nie tylko dzieciom. Sama z niezwykłym sentymentem powróciłam do tej publikacji i to w tak wspaniałym wydaniu.A o psie który jeździł koleją opowiem Wam na dniach :)

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.