Flaga polska - symbole narodowe

by - listopada 06, 2017


Godła Polski cieszyły się duża popularnością, ale jeżeli ktoś jeszcze ma ochotę zobaczyć i się zainspirować odsyłam TUTAJ (KLIK).
Dziś czas na flagi, a ponieważ temat jest bardzo wdzięczny, to flagi powstało u nas aż 6. 
W zasadzie stworzenie czerwono białej flagi, wymaga jedynie ustalenia z czego będziemy flagę tworzyć, z rolek, guzików, zakrętek, makaronu, ryżu, papieru, bibuły - cokolwiek nie przyjdzie Wam do głowy z pewnością jest wykonalne i dostarczy dzieciakom sporo frajdy małym nakładem Waszej energii. Zresztą zapraszam dalej to sami się przekonacie. 


1) Bibułowa flaga
Bardzo Alusi przypadła do gustu technika namaczania bibuły. Jest prosta na tyle że Ala jest samowystarczalna przy tworzeniu takiej pracy. Sama tnie bibułę na paski, sama smaruje kartkę wodą, sama przykłada bibułę i znów nakłada na nią wodę. Bardzo fajna myśl dla 3-4 latków. Zasada jest jedna im więcej pasków bibuły nałożycie na siebie i pomoczycie tym silniejszy kolor uzyskacie po jej wyschnięciu. 

Na koniec dokleiłyśmy tylko gotowe godło i flaga jak malowanie. 

2) Flaga z płatków
Tym razem potrzebujecie tylko farbek wodnych, wody, płatków kosmetycznych, kartki z bloku technicznego i kleju introligatorskiego, choć wydaje mi się że zwykły w sztyfcie tez by się spisał. 
Najpierw dzielicie płatki na pół, połowa bowiem pozostanie biała a połowę namoczycie czerwoną farbką. Wystarczy wziąć sporo wody na pędzelek wymieszać tą wodę z czerwonym kolorem i przyłożyć do płatka kosmetycznego on z pewnością wszystko wchłonie. Potem tylko przyklejamy płatki do kartki i gotowe :)3) Wyrywanka - wyklejanka
Drukujecie kolorowankę z flagą, dajecie czerwoną kartkę oraz klej i dziecko działa :)
Nic dodać nic ująć. Wyrywanie to trudna technika dla maluszków, Ala szybko się nią męczy, więc polecam ją rozłożyć na etapy lub zaproponować starszakom. Na koniec tylko kilka żółtych elementów dla orzełka i gotowe :)

4) Flaga z patyczków
Potrzebujecie 4 grubszych lub 6 cieńszych patyczków. 
Następnie wystarczy je pokryć farbą, połowę białą połowę, czerwoną i zostawić do wyschnięcia. 
Potem odpowiednio połączyć i flaga gotowa. 5) Flaga z rolek i bibuły
To wersja dla starszych dzieci, bowiem jest stosunkowo mozolna. Zaczynamy od połączenia pociętej rolki z papieru toaletowego po trzy obręcze. Trzy malujemy na czerwono a trzy na biało. 
Kiedy farba wyschnie sklejamy oba elementy ze sobą i przyklejamy do tekturki, którą następnie docinamy tak aby stanowiła jedynie dno a nie wystawała poza obręb rolek. 
Wnętrze każdej rolki wypełniamy kulkami z bibuły. My przymocowaliśmy kulki klejem introligatorskim. 

6) Ryżowa Polska
Tym razem flaga nietypowa, bowiem barwami narodowymi wypełniła Alusia kontury naszego kraju. 
Dzięki temu szybko zapamiętała sobie kształt i teraz bezbłędnie odnajduje Polskę na mapie europy. 
Dzień wcześniej zabarwiłam ryż na czerwono i to w większej ilości, po co o tym za chwileczkę. 
Druga część pozostała oryginalnie biała. 
Wydrukowałam kontur Polski i przedzieliłam go na pół. I tak Ala smarowała klejem introligatorskim najpierw dolną połowę i wyklejała ryżem. A potem górną. Po wyschnięciu kleju zsypałyśmy tylko nadmiar ryżu i Polska gotowa. Ryżem który został wypełniłyśmy także zgodnie z polskimi barwami szklane naczynie i nasze flagi znalazły godne miejsce. A przy okazji Ala poćwiczyła precyzyjne przesypywanie, transfer ryżu z pojemnika do pojemnika. 
Zapraszamy do tworzenia :D

A może spodoba Ci się także

1 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.