Nasze ukochane encyklopedie obrazkowe

by - września 25, 2016


Dziś książki dla ciekawskich i dociekliwych. Seria zatytułowana, Pierwsza encyklopedia jest skierowana dla przedszkolaków. W mojej opinii takie postawienie sprawy jest idealne, gdyż wiek przedszkolny obejmuje dzieci od 3 do 6 roku życia i to się faktycznie sprawdza jeżeli o te publikacje chodzi. Zarówno Ala jak i Wojtek za tymi książeczkami przepadają.  Jednaka zakładam, że nie jeden 7-8 latek z wielką ciekawością przeszpera te książki od deski do deski. 
Kolekcjonujemy sobie encyklopedie powoli, smakujemy każdy tytuł jakiś czas, nim nabędziemy nowy, a tytuły kuszą, bo co chwilkę wyskakują nowe i wszystkie równie ciekawe.
My posiadamy takie tytuły jak

W kolekcji można też odnaleźć:


Książeczki są pięknie wydane. Twarde oprawy, wielkość A5, tył złocony, wspaniale się prezentują na półce. Solidny papier kartek no i cudowne ilustracje. Bardzo podoba nam się grafika. Mimo mnogości tego co dzieje się na kartach nie ma mowy o chaosie. Wszystko jest posegregowane tematycznie a jasne tło wszystko porządkuje. Książeczki zawsze posiadają rozdziały, dzięki czemu bardzo prosto odnaleźć to czego się szuka. Każdy tytuł porusza temat ze wszech stron, pod różnym kątem i bardzo szeroko. Zupełnie tak jak dzieci tego potrzebują wciąż dociekając i drążąc. Wszystko jest precyzyjnie pokazane obrazem, słów jest tu bardzo mało, najwięcej opisów mamy w ciekawostkach z prawej strony każdej rozkładówki. Co fajne po każdym rozdziale mamy też test sprawdzający dziecięcą wiedzę oraz koncentrację na tym co zostało przestudiowane. 
Kolejną istotną sprawą jest różnorodność postaci zawartych na stronach książeczek, mamy tu ludzi rozmaitych pod każdym względem, wieku, koloru skóry, włosów, tuszy, niepełnosprawnych, o różnych emocjach, wzroście i innych atrybutach. Lektura dopracowana pod każdym względem.


Ciało człowieka
Odkryjemy tu istotę tego czym jest człowiek oraz czym się ludzie od siebie różnią. Poznamy wszelkie układy ludzkiego ciała, zobaczymy jak działają i do czego są potrzebne. Poznamy zmysły oraz emocje człowieka. Dowiemy się również co to jest zdrowie i dlaczego warto o nie dbać. A także jak to zrobić.
Ta książeczka długo była lekturą numer 1 kiedy ją zakupiliśmy. Temat ciała stale się przewija w naszym domu więc książka która w tak przystępny sposób pozwala zrozumieć swój organizm musiała być hitem.
Jedna z fajniejszych lektur w tej tematyce jaka trafiła do naszego domu.  
Opisuje ciało ludzkie dość szczegółowo a jednocześnie pozostaje na poziomie docelowej grupy odbiorców czyli dzieci przedszkolnych. Super, że poza teorią jest pokazanych mnóstwo przykładów z życia dzięki czemu dzieciaki mogą się odnieść do rzeczywistości i lepiej zrozumieć własne ciało.
Mój dzień
To z kolei ukochana książka Ali. Z nią odkrywała nowe słowa, przedmioty i sytuacje. Znakomicie sprawdziła się jako książka służąca do rozwoju mowy. Studiuję ją z Alicją odkąd skończyła 1,5 roku. Jest z nami najdłużej ze wszystkich trzech tytułów i nadal Ala często ją wertuje. W książce znajdziecie ogół sytuacji, przedmiotów, miejsc w których przebywamy na co dzień i od święta. Każde dziecko odnajdzie tu część swojego życia ale także zobaczy jak żyją i co robią inni.Pojazdy
Pojazdy to nowość w naszej biblioteczce. Posiadamy ją od Wojtusiowych urodzin, pomyślicie, że ładna nowość skoro o już przeszło pół roku. Tak, jednak odkrywamy ją po troszku i wciąż na nowo. Tym razem wprowadza nas ona w świat wszelakich pojazdów tych lądowych, wodnych jak i powietrznych. Pokazana została historia maszyn oraz rozwój poszczególnych typów transportu na przestrzeni lat.  Na przykładach również odkryte zostały przed czytelnikami tajniki wnętrza niektórych wybranych pojazdów. 
Wszystko jasno i prosto wytłumaczone, co bardzo przyciąga Wojtka, dzięki temu może pojąć lepiej otaczający go świat. Uwielbiam takie odkrywcze książki które pozwalają zadawać wciąż nowe pytania i rozbudzają dziecięcą ciekawość a także wyobraźnię.
Kusiątka bardzo lubią te książki i często studiujemy je w ciągu dnia kiedy jest na to czas. Zresztą to są publikacje doskonałe też do samodzielnej lektury. Zaspakajające w dużej mierze głód dziecięcej wiedzy w najlepszy ze sposobów czyli poprzez obraz. To zawsze najlepiej zapada w dziecięcą pamięć i dochodzi do dziecięcej świadomości.
Polecamy serię Pierwsza encyklopedia wszystkim rodzicom dociekliwych przedszkolaków :)

Typ okładki: twarda
Liczba stron 88
Format: 195 x 240 mm
Wydawca: Wilga

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.