Zebra na 3 sposoby

by - września 28, 2016


Zwierzaki Cudaki nadal u nas na topie, tym razem podpowiemy jak zrobić proste zebry :)

Zebra kulką malowana
Potrzebujemy jedynie obrazka zebry (bez pasków, same kontury), kulki, czarnej farby oraz plastikowego pojemnika który łatwo umyć i w którym zmieści się nasza zebra.  
Farbę umieszczamy po jednej stronie pojemnika i wrzucamy do niej kulkę, pamiętamy że nie może być za gęsta ale również za rzadka się nie sprawdzi.  Dobrze jest przypiąć zebrę do pojemnika. Nasza wjechała do farby co nie było zamierzonym celem. 
Kiedy wszystko gotowe zadaniem dziecka jest tylko toczenie kulki w rożne strony, do farby i na drugą stronę i malowanie zeberce paseczków.


Kiedy zebra wyschła, wycięłam ją a Alicja przykleiła do kartki. Następnie Ala farbkami Bambino do malowania paluszkami i przy pomocy widelca plastikowego stworzyła palmę oraz trawkę. 

Gotowe :)

Zebra wyszywana
Wycięłam kształt zebry w kartonie i ponacinałam dookoła tekturkę. Następnie wręczyłam Wojtusiowi biała włóczkę a kiedy skończył czarną. Kolejne warstwy stworzyły paskowany wzór. Na koniec dodaliśmy czysto czarną grzywę oraz ogon. Oczywiście doszły jeszcze nogi, oczka i uszka :)Paluszkowa zeberka
Zaczęłam od wycięcia w kartonie wzoru zebry a dzieciaczki domalowały jej paski. 
Następnie nacięłam noc czarnych niteczek i w nacięcia w tekturce tam gdzie ogon i grzywa dzieciarnia zawzięcie jej wciskała. Dodaliśmy jeszcze oczka i uszy a na końcu u podstawy wycięłam 4 otworki. Niestety nie wymierzyłam dobrze do końca i zrobiliśmy za małe te nasze zeberki bo paluszki nie chciały wejść do środka w całości. Tak czy siak zabawa była przednia tak podczas tworzenia jak i podczas późniejszych figli :)

I jak podobają Wam się nasze pasiaste koniki ?

A może spodoba Ci się także

8 komentarze

 1. O, jak ślicznie.
  Kusiatka, jak zawsze SUPER :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne! Wszystkie 3 sposoby mi się podobają, ale najlepsza zebra paluszkowa - idealnie nadaje się na pacynkę - I'ke it (y)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacyjne zebry :D brawo dla dzieciaczków :D super im to wyszło ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sliczne te Wasze zebry. Jak zawsze :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie ciekawe prace. Inne od wszystkich. Szczególnie podoba mi się ta pierwsza i użycie innych narzędzi niż tradycyjny pędzel. Brawo.

  OdpowiedzUsuń
 6. Super!!!! Brawo takie pomysły bomba Monika Flok

  OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.