Pracowity adwent - Kartki świąteczne

by - grudnia 16, 2015


Przed wczoraj pieczenie pierniczków, wczoraj wieczorkiem (dość późnym ich zdobienie) ale od rana już nie próżnowaliśmy tylko tworzyliśmy z Wojtusiem kartki :)
Ala nie miała tym razem ochoty, choć spokojnie mogła sobie poradzić z ich wykonaniem, bo przy pomocy rodziców polecam takie karteczki, nawet dla dzieciaczków 1+.
Bardzo proste kartki Świąteczne, które w poniedziałek wywędrują do najbliższych :)

Taka kartka, jedyna w swoim rodzaju i wykonana, ręką a w zasadzie paluszkiem dziecka to jednak coś niezwykłego i żadna drukowana pocztówka, choćby najpiękniejsza nie może się jej równać.
My wykonaliśmy karteczki bardzo proste i wymagające małej pracy, czasu i innych nakładów.
Gdybyście jednak mieli większe wymagania i chcieli w wykonanie kartek włożyć więcej wysiłku polecamy udać się TUTAJ - Kreatywni w domu jak zwykle dali czadu :)
To od czego musimy zacząć to zliczenie osób do których chcemy wysłać kartki.
Następnie musimy z grubego kolorowego papieru wyciąć tyle prostokątów ile ma być kartek.
By robiliśmy kartki nie składane ale można wyciąć dwa razy większe prostokąty i zrobić kartki otwierane z życzeniami w środku.
Trzecia rzecz to wycięcie białych/kremowych prostokątów mniejszych niż kolorowe opisane powyżej. Takich prostokątów białych proponuję zrobić mały nadmiar na wszelki wypadek jakby cos wyszło nie tak jak planowaliście lub dziecku nie coś nie pasowało.
Samych białych kartek należy zrobić dwa razy tyle ile chcemy wysyłać ponieważ na połowie powstaną malunki a na drugiej powstaną życzenie.Stworzyliśmy cztery rodzaje wzorów.
CHOINKI
Szkicujemy ołówkiem trójkąt który będzie nam tworzył szkielet choinki.
A następnie dziecko paluszkiem wypełnia cały ten trójkąt różnymi kilkoma odcieniami zieleni + dołączając kilka bombek w innym kolorze. Możemy również dla ozdoby ciapnąć na szczycie żółtą kropkę jako gwiazdę. 
ŚWIĄTECZNE WIANKI
Tym razem szkicujemy kółeczko, a dziecko po obwodzie okręgu odbija paluszki.
Na koniec dodaje na dole dwie czerwone kropki i paluszkiem jadąc w dół jeszcze domalowuje wstążeczki. Kokardka gotowa. 


LAMPKI CHOINKOWE i BOMBKI
Szkicujemy spiralę zawijającą się w różnych kierunkach i zaznaczamy kropeczki na niej - tak powstaje sznur od lampek choinkowych.
Jeżeli chodzi o bombki, szkicujemy na różnych wysokościach wężykowe lub proste kreski na których bombeczki będą wisiały.
Zadaniem dziecka jest kropkowanie paluszkami zanurzonymi w różnych kolorach farb, światełek na zaznaczonych kropkach i bombek na końcach kreseczek/wężyków.  


Na zakończenie możemy jeszcze czarnym cienkopisem pociągnąć miejsca w których ołówek jest widoczny oraz dodać elementy ozdobne np. kokardeczki, wzorki. Wszystko wedle Waszej inwencji twórczej :)
Gwarantuje, że bez względu na efekt - odbiorcy będą zachwyceni !!!

A może spodoba Ci się także

3 komentarze

  1. pewnie, że będą! Sliczne kartki! Brawo Wojtuś!

    OdpowiedzUsuń
  2. Może proste i skromne ale mają moc... Napewno spodobają się tym którzy je otrzymają :-)

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.