Snow Globe - Kula pełna magii :)

by - grudnia 19, 2015Kula śnieżna własnej produkcji, cieszy o niebo bardziej niż kupiona. Magia jest inna i satysfakcja kiedy się na nią patrzy. Zwłaszcza kiedy nasz wytwór jest piękny i naprawdę może cieszyć oko.
Kiedy śniegu za oknem brak, potrząsamy kulą i możemy się oddać marzeniom, zwłaszcza gdy w tle słychać melodie kolęd czy czytaną przez mamę książkę o zimie :)

Do stworzenia kuli śnieżnej potrzebujemy:
- Słoiczka - nasz po witaminkach, ale nie ma to znaczenia, byle był szczelny, ja wolałam plastikowy niż szklany, ze względu na szybciutką i pełną energii Alusię :)
- Gliceryna (do kupienia w aptece)
- Brokat sypki
- Figurki, świąteczne ozdoby co tylko chcemy i co kojarzy nam się z zimą i świętami
- Klej wikol
- Kropelka/klej w pistolecie
- Kolorowe guziki / tasiemka

KROK 1
Ozdabiamy nakrętkę kolorowymi guzikami lub oklejamy tasiemką. My w zasadzie nie musieliśmy tego robić, bo nasz słoik posiadał ładną biała nakrętkę jednak to było doskonałe zadanie dla Ali :)

KROK 2
Do denka od nakrętki przyklejamy kropelką lub klejem na gorąco to co chcemy, figurki, choineczki, zwierzątka, aniołki (nasz niestety lekko zabarwił wodę na biało i nie jest klarowna ale taki był wybór Wojtusia więc tak pozostało), dno dodatkowo obkleiłam akrylowymi pomponikami. Ważne aby wszystko co przyklejamy nie przylegało do krawędzi zakrętki bo wtedy nie zakręcimy słoika.

KROK 3
Słoik wypełniamy wodą, nie do pełna bo musimy jeszcze dodać gliceryny oraz wziąć pod uwagę objętość przedmiotów na zakrętce. 

KROK 4
Do słoiczka sypiemy brokat, tyle ile chcemy, u nas jest to duuuużo brokatu :)

KROK 5
Dodajemy glicerynę, 3-4 łyżki. U nas to było bardziej "na oko".

KROK 6
Zakręcamy słoik uprzednio smarując zakrętkę i gwint klejem, wikolem lub kropelką.
Pozostawiamy słoiczek do wyschnięcia kleju.

Udanej zabawy :)

A może spodoba Ci się także

12 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.