Supermag - magnetyzm przez zabawę

by - maja 27, 2016


Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami więc zaczęłąm przyglądać się uważnie maluchom żeby wyczuć co też mogłoby je zachwycić. Jednocześnie chciałam jednak aby było to coś co nie pójdzie w kąt albo co gorzej do kosza następnego dnia. Rzecz jasna ideałem byłoby coś pobudzającego wyobraźnie i twórczość własną ale coś czego jeszcze nie było w naszym domu. Za element edukacyjny też bym się nie obraziła, no ale na pierwszym miejscu ponad wszystkim stały jakość i rewelacyjna zabawa.
Od urodzin Wojtusia wiedziałam, że nasze poszukiwania podążą w stronę magnetyzmu. 
Wojtko zaczął się interesować przyciąganiem, odpychaniem, relacjami a my w domu mieliśmy bardzo ograniczony sprzęt opierający się głównie na magnesikach literkach i grze "Kolorowe biedronki".
Moje poszukiwania nie trwały długo bo od razu w oko wpadły mi klocki magnetyczne.
Ich prostota a przez to niezliczone możliwości twórcze to coś idealnego dla nas.
 Supermag Maxi Classic 44 el.  - strzał w 10 !Po pierwsze i najważniejsze w kontekście Dnia Dziecka, sprawiają wszystkim ogromna radochę. Począwszy od najmłodszej 2,5 letniej użytkowniczki aż po rodziców i dziadków. To jedna z tych zabawek która łączy pokolenia. Jedyne czego obecnie żałuję to to, że nie zdecydowałam się na większy zestaw, ale na pewno to przy najbliższej okazji naprawię. Supermag to taki typ zabawki przy której frajda wzrasta wraz z ilością elementów, a zabawa jest tym ciekawsze im więcej osób jednocześnie bierze w niej udział. Choć to moje zdanie bo moje maluchy zdecydowanie wolą zabawę w pojedynkę.
Z 44 elementów powstały wspaniałe konstrukcje i powstają cały czas nowe, ale na myśl o tym co mogłoby zostać stworzone z 92 elementów, wszystkim nam uśmiechają się oczy.Czym są klocki Supermag? To zestaw pałeczek (magnesów) w naszym przypadku w 2 rozmiarach, oraz ciężkich metalowych kulek. Ponieważ elementy są dużych rozmiarów, (pałeczki mają długość 9,5 cm oraz 6,5 cm) można z nich budować konstrukcje pokaźnych rozmiarów rozmiarów. Przy okazji fajnie się nimi manipuluje i nawet małe łapki nie mają problemu z manewrowaniem nimi.
Genialna pomoc do ćwiczenia odwzorowywania i tworzenia przestrzennych konstrukcji. Dobrze jest zacząć od podpowiedzi pokazanych z tyłu opakowania, jednak z czasem fantazja podpowiada niezwykłe rzeczy i z każdą budowlą człowiek odkrywa nowe możliwości i zależności. Wyobraźnia przestrzenna i kreatywność to coś co zawsze jest w cenie jeśli chodzi o nasz dom. Zabawki które nie dają gotowych rozwiązań cieszą się popularnością dużo dłużej.

Nasz zestaw to Supermag Clasic, wybrałam je celowo gdyż, przydają nam się do sertowania z Alusią. Jednak Supermag jest dostępny równiez w innych opcjach takich jak: 
- Style stworzony z myślą o nastolatkach,   
- One Color cały zestaw w jednym kolorze
- Glow - pałeczki świecą w ciemności
- Neon -  w neonowych kolorkach

Zabawa polega nie tylko na tworzeniu ale na odkrywaniu magnetyzmu i jego możliwości. Dzięki tym klockom można wprawić niektóre konstrukcje w ruch albo sprawić, że magicznie pałeczki zaczną przyciągać nie jedną a 3 kuleczki. Niektóre konstrukcje w tajemniczy sposób utrzymują pewne elementy w stanie, wydawałoby się, niemożliwej równowagi i balansu.
Magia dzieje się na oczach i to jest niezwykłe. Dodam, że już samo ułożenie pałeczek w pudełku to niezłe wyzwanie bo nie będą leżały kolo siebie spokojnie jeżeli nie położymy ich wobec siebie i wobec sąsiadujących magnesów biegunami różnoimiennymi.Jak widać magnesy są niezwykle silne i jak się okazuje jedna pałeczka potrafi udźwignąć wszystkie pozostałe składowe naszej Supermagowej brygady. I to się nazywa siła !
Pręciki mają tępe końce, co pozwala na przyłączenie wielu pręcików do jednej kulki. Można je przyłączać pod wieloma kątami, dzięki czemu mamy możliwość budowania nieskończonej ilości konstrukcji, wedle wzoru, wedle realnie istniejących konstrukcji albo tak jak nam to podpowie wyobraźnia.
Wykonanie jest perfekcyjne tak pod względem estetyki jak i bezpieczeństw. Oczywiście nie jest to zestaw dla dzieci pochłaniających wszystko co się rusza, bo dla takich bąbli metalowe kulki są bardzo kuszące.  Bardzo solidne i zdecydowanie niezniszczalne składowe, są gwarancją odkrywania na przestrzeni lat. 
Bo jestem pewna, że z biegiem lat zestaw ten dla moich początkujących odkrywców będzie nabierał mocy i możliwości.

Jeżeli chodzi o nasz jak i inne zestawy Supermag można je nabyć w sklepie mafonsy.pl


A może spodoba Ci się także

2 komentarze

  1. Wprawdzie innej firmy ale też mamy coś podobnego... Dusia lubi się tym bawić tylko ubolewy że tak mało elementów.

    OdpowiedzUsuń
  2. Widzę, że nie za wiele elementów, ale i tak zabawa przednia.
    Nie wszystkich trzeba mieć dużo.

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.