Mapy do Kolorowania Polska i Świat

by - lutego 08, 2016

 
Wojtuś nie jest fanem kolorowania. Oj nie jest i nie podejrzewam, aby to kiedykolwiek się zmieniło. Tak jest i tak to trzeba przyjąć ale zawsze można go jakoś podejść. Zawsze znajdą się takie kolorowanki którym się nie oprze. I choć może fanem kolorowanek nie jest to bardzo go interesuje geografia. Może nie tak geografia sama w sobie jako odkrywanie świata, łączenie różnych faktów, rozumienie tego jak to wszystko powstało, gdzie spotkamy żyrafę a gdzie lemura. Gdzie ludzie mają jasną skórę, gdzie żółtą a gdzie podobną do czekolady. Lubi też wiedzieć gdzie jest kraj o którym usłyszał w bajce, przeczytał w książce czy o którym ktoś mu opowiadał. I oczywiście, że nie pamięta tego wszystkiego ale ciekawi go to, podoba mu się a to już jest powód aby ten zapał podtrzymać i pociągnąć go ciut dalej.
Wydawnictwo Olesiejuk wpadło na genialny pomysł i stworzyło dwie wyjątkowe, wielkoformatowe, pełne ciekawostek z całego świata oraz Polski mega kolorowanki. Kolorowanki które można zapełniać kolorem wedle własnego zamysłu. Idąc po kolei, po fragmencie, odwiedzając kraje które nas interesują. Strony można wyrywać i wieszać albo tak jak ja mam w planach zrobić zostawić w całości i używać jako pierwszego i to własnoręcznie pokolorowanego atlasu świata. U końcu geografia w szkole pojawi się za szmat czasu a taki atlas to aż nadto jeżeli chodzi o nasz potrzeby.

Pięknie wydane, zachęcające z kolorowym tłem i niektórymi elementami zachęcają do chwycenia kredki w dłoń, no przynajmniej mnie bardzo zachęcają, bo najchętniej sama bym sobie te mapy pokolorowała.
 
Książka rozpoczyna się od spisu map. Bardzo nam to ułatwi trafienie do właściwego zakątku świata a także uporządkowanie sobie kontynentów. Niektóre z kontynentów podzielone są na kilka kolorowanek, co pozwala przyjrzeć im się bliżej i zmniejszyć ilość elementów na stronę. Bardzo dobre rozwiązanie.
Grube solidne kartki są bardzo dobrze przystosowane do kolorowania przy pomocy kredek jak i np. cienkopisów. Tu już pełne pole do popisu, każdy ma swoje preferencje.

 
 
Rozpoczynamy od mapy całego świata w której możemy się zapoznać z rozmieszczeniem poszczególnych kontynentów i ogarnąć kulę ziemską w całości. Mało tekstu sprzyja klarowności. Tu poznamy z nazwy jedynie kontynenty i oceany. A także najbardziej charakterystyczne symbole różnych miejsc. Kangura z Australii, Jezus z Rio czy też Wielki Sfinks z Gizy. Co jest fajne dla łatwiejszego rozróżnienia kolorowanych kontynentów, każdy z nich została tu obrysowany innym kolorem, dzięki temu będziemy mieć po pokryciu mapy barwami piękny czytelny obraz z podziałem na kontynenty.
 
 
Każdy omawiany (kolorowany) obszar, czyli mapka którą mamy przed sobą jest zaznaczona w dolnym rogu na kuli ziemskiej czerwonym kolorem. Dzięki temu możemy się od razu przerzucić np na globus i poznawać świat wielowymiarowo. 
Na każdej mapie znajdziemy różne charakterystyczne dla danego obszaru budynki, zwierzęta, ludzi w tradycyjnych strojach, a także krótki komentarz do każdego z nich. Poza tym gdzieniegdzie znajdują się jeszcze ciekawostki odnośnie niektórych miejsc czy też związane z nimi fakty historyczne.Na końcu dla fanów łamigłówek, bo niemalże do tego można porównać kolorowanie flag wedle kropeczek. Niezwykle wyglądają te ostatnie strony, z wszystkimi flagami świata. A kolorując flagi nie na raz tylko krok po kroku poznać kolejne Państwa możemy w dużo prostszy sposób utrwalić z dzieckiem ich wygląd. Kolorując z pewnością łatwiej zapamięta i po kojarzy jakie barwy ma Polska, Francja czy Grecja. 
Był świat teraz czas na Polskę, z tą mapą można nawet podróżować po naszym kraju i kolorować znajome nam już miasta. To bardzo ciekawy i wyjątkowy przewodnik po naszej ojczyźnie. Pokazujący zabytki, tradycje, wszystko co związane z danym obszarem. Wszystko jak i poprzednio rozpoczyna się od spisu treści. Prostego czytelnego i pokazującego jak mnóstwo ma nam nasz kraj do zaoferowania.
 
 
Rozpoczynamy naszą przygodę od mapy całej Polski. Tu poznamy naszych sąsiadów. Morze Bałtyckie. Oraz po jednym charakterystycznym dla każdego województwa elemencie.


Potem wkroczycie w świat najsłynniejszych polskich legend i zobaczycie gdzie na mapie można je przypisać.
 
Każde województwo na które patrzymy jest pokazane niebieskim kolorem na mapie polski. Tak że dokładnie wiemy w jakim obszarze się znajdujemy, czy jest to blisko naszego domu, czy tez daleko. 
Dodatkowe strony są poświęcone Warszawie i miastu Kraków.A gdzie jest nasze miejsce w mapach. Gdzieś w tym lasku pod jamnikiem, na zdjęciu poniżej, albo gdzieś zaraz obok :P Zasadniczo, muszę się z tym zgodzić gdzie okiem nie sięgnąć tylko góry i lasy :)
 

Na końcu jeszcze raz w jednym miejscu zebrane stroje ludowe różnych obszarów Polski do wypełnienia kolorem :)Autor: praca zbiorowa
Sugerowana cena detaliczna: 12,99 PLN
Strony: 48
Format: 28,5x40 cm
Rok wydania: 2016
Oprawa: oprawa broszurowa


Autor: Anna Wiśniewska, Joanna Babula (ilustr.)
Sugerowana cena detaliczna: 12,99 PLN
Strony: 48
Format: 28,5x40 cm
Rok wydania: 2016
Oprawa: oprawa broszurowa

A może spodoba Ci się także

2 komentarze

  1. bardzo fajne książeczki tylko my tak bardzo nie lubimy kolorowania... może dziewczynki będą miały inaczej... oby

    OdpowiedzUsuń
  2. Mamy kolorowanke Mapy, synek bardzo ją lubi :)

    OdpowiedzUsuń


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.