Rozrywka z Hanią Humorek

by - lutego 27, 2016


Hania Humorek, to trzecioklasistka. Bardzo barwna postać, którą ja sama znam jedynie z opisów, a opisy są naprawdę ciekawe muszę przyznać i zaraz Wam jej postać przybliżę. A sama baaaardzo chętnie przedstawie ją Wojtkowi bo coś czuję, że to może być dla niego bardzo interesująca persona. 
Wydana została cała seria książek (naliczyłam 15 tytułów), powstały również Haniowe filmy, produkcji USA - o dziewczynce zwanej Judy Moody. Jej popularność wśród młodych czytelników jest wielka, a kto ją pozna ten nie potrafi się z nią rozstać. Mnie to przekonuje :)


Jak jest Hania?
Kreatywna, rezolutna dziewczynka, z pasją (zbiera plasterki, wykałaczki, części lalek...). 
Jest dzielna, odważna, nie poddaje się łatwo i wie jak zaradzić złemu humorkowi - znaleźć sobie ciekawe zajęcie. Jest też uczynna i jednocześnie lubi psocić. Należy i współtworzy klub KSR (Klub Susiającej Ropuchy - skąd taka nazwa nie wiem ale się dowiem). Ma młodszego brata Janka (nazywanego przez Hanię Smrodkiem), oddanych przyjaciół z którymi współtworzy klub.
Jest wielką wielbicielką pierwszej kobiety lekarza – Elizabeth Blackwell.
Posiada pierścień odczytujący nastroje i jak twierdzą recenzje nie jest postacią idealną, ma swoje humorki jak każdy i jest dlatego właśnie uwielbiana przez rzesze dzieciaczków. 

Dziś recenzja najnowszej publikacji w serii i w dodatku bardzo nietypowej a mianowicie  
Znajdziecie tu moc Hani i jej nietuzinkowych pomysłów a co więcej, wszystkie będziecie z nią współtworzyć i rozwiązywać. Wojtusiowi książki jeszcze nie sprezentowałam z dwóch względów: po pierwsze chciałabym aby najpierw poznał on samą Hanię i jej przygody, po drugie musi jeszcze troszkę dorosnąć.
To prawdziwa kopalnie ciekawych, kreatywnych, twórczych zadań i łamigłówek w mojej opinii (a także w opinii wydawcy) skierowanych do dzieci szkolnych potrafiących już czytać i pisać. Bo tylko takim dzieciom przyniesie ona maximum satysfakcji. Mała to frajda zabawy z Hanią w obecności rodziców, dużo ciekawiej bawić się z nią sam na sam. Odszyfrowywać, mieć tajemnice, zaprzyjaźnić się z nią i mieć sekrety. Sama jako dziewczynka uwielbiałam takie książeczki.

Różnorodność zadań jest duża, o nudzie nie ma mowy. Jest sporo kolorowanek, moc miejsc do zapisania własnych myśli i pomysłów - oczywiście z podpowiedzią tematu, co wyzwala wewnętrzne pokłady odkrywczości i inwencji. Całość to aż 64 strony zadań a wśród nich krzyżówki, labirynty, łączenie kropek, szyfrowanki, ozdabianie plasterków, odnajdywanie różnic i wiele wiele innych. A na zakończenie, okładka zawiera jeszcze 4 wycinaki z postacią Hani.
Naprawdę moc fajnej zabawy :)
Hania Humorek bardzo mi się podoba i myślę, że zaprzyjaźnimy się z nią w najbliższym czasie.
A o tej przyjaźni z pewnością Was poinformujemy - bo jestem przekonana, że warto.

Hania Humorek. Najfajniejsza na świecie humorkowa księga kolorowanek i innych zabaw
Wydawnictwo: Egmont
Autor: Megan McDonald
Ilustrator: Peter Reynolds
Oprawa: miękka
Liczba stron: 64

A może spodoba Ci się także

0 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.