Kamelot

by - stycznia 25, 2017


2 dni temu pokazywałam Wam cudną łamigłówkę dla Ali (KLIK) dziś coś dla starszaków czyli gra 4+. Gra uniwersalna, doskonała zarówno dla chłopców (rycerzy) jaki i dla dziewcząt (księżniczek) oraz dla wszystkich pozostałych wielbicieli miłosnych podbojów i romantycznych klimatów. Oto bowiem stoi przed Wam gra w której celem gracza jest dotarcie rycerzem do czekającej z utęsknieniem księżniczki. Przed Wami gra Kamelot Jr, która znakomicie wpisała się w tematykę zabaw moich dzieci. Dzięki temu łamigłówka, łamigłówką ale elementy stanowią wspaniałą bazę do zabaw dowolnych. Oj dzieje się, dzieje, także o jakość elementów możecie być spokojni, w grę u nas wchodzą nawet smoki burzące zamczysko z łoskotem a części nadal wyglądają jak nowe.
Rycerz i królewna zostali uwięzieni w osobnych wieżach. Czy potrafisz tak ułożyć pięknie wykonane drewniane klocki, aby powstała droga, która połączy zakochaną parę? Romantyczna przygoda zawiera zestaw 48 zagadek logicznych w 4 stopniach trudności.
Zapowiada się bardzo ciekawie. 


Pudełko a w nim
Rewelacyjna wypraska w której wszystkie elementy siedzą ściśle i nie szaleją po pudełku. 
 9 drewnianych klocków, dwie figurki oraz książeczka z zadaniami. Elementy jakie możecie podziwiać są duże, poręczne, łatwe w manipulowaniu, dziecioodporne, śliczne i naprawdę solidne. Nie ma ostrych brzegów, kantów czy jakichkolwiek niedoskonałości. Genialny jest sam pomysł, wykonanie jak i mechanika gry. Wystarczy popatrzeć na całość, prezentuje się wyśmienicie. Książka z zadaniami jest na spiralce, poukładana oczywiście stopniami trudności jak to ma miejsce we wszystkich Smart Games Granny, mamy więc 48 zadań oraz 4 stopnie trudności (starter, junior, expert i master). Tu stopień trudności ma znaczenie, jeżeli macie w domu gracza w początkowej grupy wiekowej takiego 4-8 lat, polecam przerobienie książeczki zadanie po zadaniu, bowiem takie podejście do tematu uczy właściwego myślenie a oraz kombinatoryki i pewnych ułożeń klocków, które mogą się okazać niezbędne w wyższych poziomach.Wszystkie łamigłówki rozpoczynają się tak samo, mamy stronę z początkowym układam paru elementów oraz naszej zakochanej pary a także narysowane klocki, które wolno nam wykorzystać do połączenia naszych bohaterów ze sobą. Ponieważ nie zawsze wykorzystane mają być wszystkie składowe jakie zawiera gra. Odpowiedź czyli rozwiązanie znajdziemy zaraz po przewróceniu kartki na drugą stronę. Kolejne zadania stawiają kolejne poprzeczki i zmuszają nas do operowania klockami na rozmaite sposoby. Będziemy musieli je obracać, tworzyć podpórki i mosty a czasem łamać zasady logiki. Ważne, by wyjść z pewnego schematu myślenia i tak tworzyć kolejne konstrukcje, by w najwyższych poziomach dokonać niemożliwego.
Dzięki grze, dziecko ma możliwość kształtować swoją spostrzegawczość oraz orientację przestrzenną. Poprzez zabawę uczy się: logicznego myślenia, rozwiązywania problemów natury technicznej, obserwowania i widzenia przestrzennego – przejście z płaszczyzny książeczki w przestrzeń klocków, precyzji, cierpliwości, samodzielności. Co ważne samo zastosowanie klocków daje nam tę przewagę nad drukowanymi publikacjami, że tutaj maluch może popełnić błąd, może pokombinować i przekładać klocki, aż w końcu samodzielnie dojdzie do prawidłowego rozwiązania.Wykonywanie kolejnych zadań uczy ,myślenia i wyciągania wniosków. Z wiekiem 99 bym nie przesadzała. No w każdym bądź razie sprawdziłam na sobie, poziom master bez rozwiązania żadnego z prostszych zadania nie sprawił mi najmniejszych problemów. Natomiast mój prawie 6 latek przeszedł przez pierwsze 2 poziomy za jednym posiedzeniem, trzeci rozwiązał już na 3 razy a nad 4 nadal główkuje przy czym daje radę robiąc sobie po 2 zadanka. Nieszablonowe myślenie, burza mózgów, świetna zabawa i twórcza kombinatoryka. 
Nas gra zachwyciła, cało rodzinnie :)

KAMELOT JR
Wiek graczy 4+
Liczba graczy 1+ os.

A może spodoba Ci się także

1 komentarze


Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.